Programlama Ögrenmede İstenilen Seviyeye Ulaşma Süreci?(Javascript,php)

Melih Açıkgöz

Üye Sorumlusu
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.melihacikgoz.com
Ogrenmesi daha kolay daha pratik teoriye bogulmadan kucuk capli projeler uretebilmek mumkun.

Uzun vadede ki hedef php js pyhton javaya hakim olup Yazilim gelistirme unvanina sahip olmak.Hem freelanca olarak hemde bir sirkette calisip para kazanmak diyelim :)Yerli kaynak konusunda tavsiyelerini paylasirsan seviniriz hocam :)
müsait bi zamanda sana sunucudan ip vereyim kaynakların hepsini çek kendine :)

Yusuf Kara

Moderator
Yönetici
Moderatör
Ogrenmesi daha kolay daha pratik teoriye bogulmadan kucuk capli projeler uretebilmek mumkun.

Uzun vadede ki hedef php js pyhton javaya hakim olup Yazilim gelistirme unvanina sahip olmak.Hem freelanca olarak hemde bir sirkette calisip para kazanmak diyelim :)Yerli kaynak konusunda tavsiyelerini paylasirsan seviniriz hocam :)
müsait bi zamanda sana sunucudan ip vereyim kaynakların hepsini çek kendine :)
Cok iyi olur.
Unutursan hatirlatirim not aldim :D
Tesekkur ederim simdiden.

Murat Onder

Tecrübeli Üye
Web sitesi
www.tripinturkey.net
Anladığım kadarıyla açık kaynak dan ilerlemek istiyorsun.

Eğer Windows şu ana kadar üzerinde çalışıyorsan tercihine göre oradan da devam edebilirsin ama güzel bir Linux sürümü kullanırsan tadından yenmez.

Ben şu an Ubuntu 17.10 dağıtımındayım, eğer düşünürsen Ubuntu ile ilgili Türkçe ve İngilizce kaynak çok ve bende takıldığın yerlerde yardım edebilirim.

Editör olarak da NetBeans www derim.

İnşallah istediğin gibi ilerlersin.

Kolay gelsin.

Yusuf Kara

Moderator
Yönetici
Moderatör
Anladığım kadarıyla açık kaynak dan ilerlemek istiyorsun.

Eğer Windows şu ana kadar üzerinde çalışıyorsan tercihine göre oradan da devam edebilirsin ama güzel bir Linux sürümü kullanırsan tadından yenmez.

Ben şu an Ubuntu 17.10 dağıtımındayım, eğer düşünürsen Ubuntu ile ilgili Türkçe ve İngilizce kaynak çok ve bende takıldığın yerlerde yardım edebilirim.

Editör olarak da NetBeans www derim.

İnşallah istediğin gibi ilerlersin.

Kolay gelsin.

Not aldim hocam :) şu siralar vizelerle mesgulum ama ilerde rahatsiz edecegim sizi :)
Iyi aksamlar tesekkur ederim.

Fatih Hacı

Taçsız Kral
Her kodlama dilinin ana mantığı algoritmadır. Algoritma kurmayı öğrenirsen bütün dilleri öğrenmiş sayabilirsin kendini.
Ben her şeyin temelini öğrenmekten yanayım. Yazı yazmak istiyorsan harfleri öğrenmelisin. Aynı bu şekilde bir kodlama dilde uzmanlaşmak ve kodlamak istiyorsan giriş konularına vakıf olmalısın. Javascript'te temel algoritma yapman yeterli hatta çoğu zaman basit matematik yeterli olur. Aşağıda sana bu konuyla alakalı bir javascript eğitimi videosu paylaşıyorum. Sanıyorum ki yardımcı olacaktır.

Javascript Dersleri (Türkçe) - Yakın Kampüs - YouTube
Her dil biraz abartılı oldu :) temel olarak algoritma temelidir ama sintaxlar bazı dillerde değişik ve farklılık gösterebiliyor.
Bide Compiler ve Interpreter dil farkları var olduğu gibi Java gibi ikisinide içeren bir dilimiz var. Oop veya oop ile çalışmayan diler var.

Brain fucking diye bir dil var mesela.

Tafsiyem burada arkadaşın söylediği gibi herşeyden önce algoritmatı benimsemek olmak olmalı ki zor bir konu değil aslında.

Herhangi bir Programm diline geçmeden önce DİN 66001(pap) ve DIN 66261(nassi-shneiderman Diagramm) ile algoritmayı bol bol öğrenmeleri öneririm. Sonra Java tafsiye ederim veya c#.

Java ilk tercihim olur herzaman bu arada ama bu konuda tartışma yaratmak istemiyorum şimdi :)

Musap Aydinli

GSC SCOUT
Yönetici
Moderatör

Emrah Yıldırım

Moderasyon Kurulu Koordinatörü
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.gscimbom.com
C nin Allah belasini versin. Kac kere Sinavdan kaldik bundan dolayi
Okul bitecek ben hala bununla uğraşıyorum. Hiç ilgimi çekmediği için dersine bile gidesim gelmiyor.
Aynen Bachelor of Science’m icin bu birde baska bir ders kaldi. Yeter biktim artik bundan. Birde teknigi var bunun. Rs Flipflop su bu .
Ne okuyorsun Musap? C güzeldir bazen can sıkar ama özellikle elektronikte ufuk açar.

GSCimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Umut Ülgen

Kırmızı Üye
Her şeyin başı temeldir felsefesinden yola çıkarak tabi ki en başta HTML :) Daha sonrasında CSS, Java vb. senin istediğin alan hangisi ise o şekilde devam eder. Öğrenmek istediğin PHP'ye gelecek olursak bu süre senin çalışma sistemine göre değişecektir bu tamamen senin elinde olan bir durum

Gökhan Sancak

GalataSarayı Efendileri
GalataSarayı Efendileri
Hey gidi hey, az kafa patlatmadım htmp, php, c#, asp vs vs...

Çok eskide kaldı artık 6-7 yıl oldu basit bir kod bile yazmayalı.

Fatih Hacı

Taçsız Kral
HTML Programmlama Dili olmadığını bilelim lütfen herşeyden önce.

Sequenz selection ve itiration ile başlayalım.

Nassi Shneiderman structogramm ile öğrenelim.

Syntax ve grammalar sonra gelir.

Gökhan Sancak

GalataSarayı Efendileri
GalataSarayı Efendileri
HTML Programmlama Dili olmadığını bilelim lütfen herşeyden önce.

Sequenz selection ve itiration ile başlayalım.

Nassi Shneiderman structogramm ile öğrenelim.

Syntax ve grammalar sonra gelir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tuna Köse

Şef Gümüş Kıvrım
Gereksiz bilgiler vermekten kaçınlım

Üst Alt