PS3 Jailbreak olayı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

PS3 Jailbreak olayı

Bazı forumda jailbreak olayının yapıldığını ve hatta oyunların çalıştığını söyleyenler ve bunların download linklerini veren forum bile gördüm :)(oyuncehennemi) Bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?

Ücret olarakta 170$ lafı geçiyo ne kadar doğru bilmiyorum ama,eğer; bu faiş fiyatla oyun almaktansa,bi' kerede o kadarını veririm bu dertten kurtulurum.

Cevap: PS3 Jailbreak olayı

PS3 için samıyorum yalandır. Ama Apple İtunes uygulaması için bazı sıkıntılar yaratmış. PS3'ü kırmak kolay olsa şimdiye kadar çoktan yapılırdı, sanmıyorum. Hem 170$ ona verip dosya indirmek çekmek gibi ameleliklerle uğraşacağıma her zaman yaptığım 20-30 TL'lik değişim uygulamasını kullanırım çok daha mantıklı.

Haklısında şöyle düşün kimi zaman yeni aldığın oyunu bile yok fiyata takasa sokuyolar ben valla o işkenceye girerim.Ayrıca Sony,Çinde 320gb ps3 yakında satışa çıkarıyomuş sence bunu neden yapabilirki sonuçta 250gb bile bana fazla geliyo hdd olarak kullanılıp oyunlar içine kaydedilecekmiş.

Haklısında şöyle düşün kimi zaman yeni aldığın oyunu bile yok fiyata takasa sokuyolar ben valla o işkenceye girerim.Ayrıca Sony,Çinde 320gb ps3 yakında satışa çıkarıyomuş sence bunu neden yapabilirki sonuçta 250gb bile bana fazla geliyo hdd olarak kullanılıp oyunlar içine kaydedilecekmiş.

Müzik ve film atan çok oluyor, sonuçta bildiğin harddisk yani 500GB çıkarsa da satılır. İçin oyun kaydedilme olayını internet üzerinden satın alma şeklinde yaparlarsa korsanı kendileri teşvik etmiş olur ki sanmıyorum böyle birşey olacağını.

Zaten ben satılır veya satılmaz demiyorum ki :) Çıkarmalarına sebep olarak onu sundum.Aslında şehir efsaneside olabilirde&olmayabilirde kırılamayıcak sistem olmadığını düşünüyorum.

Zaten ben satılır veya satılmaz demiyorum ki :) Çıkarmalarına sebep olarak onu sundum.Aslında şehir efsaneside olabilirde&olmayabilirde kırılamayıcak sistem olmadığını düşünüyorum.

Kıran vardı çokca, ama Sony gibi bir firma kırıldıktan sonra yayılmasına izin verip vermeme kararını kendiisi verir. PS3'e de yakın zamanda belki bu izni verirler, çünkü artık PS4'e yöneldiler tamamen çalışma olarak fln.

Kıran vardı çokca, ama Sony gibi bir firma kırıldıktan sonra yayılmasına izin verip vermeme kararını kendiisi verir. PS3'e de yakın zamanda belki bu izni verirler, çünkü artık PS4'e yöneldiler tamamen çalışma olarak fln.

Aslında ben bi' bakıma jailbreak yapılmasını istemiyorum.Ne zaman jailbreak yada chip olayı çıkarsa o zaman Sony yeni sürümünü çıkarıyodu.PS3'te patladıktan sonra PS4'ü çıkacaklardır dediğin gibi...

Jailberk Nasıl oluyor.Pek bilgim yok ta.

Onun nasıl yapılacağı hakkında henüz bi' bilgim yok.:) Ama isteyen varsa bana yazsın konu hakkında daha çok bilgisi olanların yorumlarının olduğu forumun adresini göndereyim.

Jailberk programdan çok tanım olarak, chipde diyebiliriz. Karışık bi konu. Brick olayları fln var birde. Yani uğraşan adam kesin zamanında Sony'den fln kovulmuş birisidir. Yoksa çok karmaşık bir sistem. Kırma işleminde bir kısımda Nokia N900 kullanılmış. Sony, Nokia'ya dava açabilir böyle birşey varsa.

Jailberk programdan çok tanım olarak, chipde diyebiliriz. Karışık bi konu. Brick olayları fln var birde. Yani uğraşan adam kesin zamanında Sony'den fln kovulmuş birisidir. Yoksa çok karmaşık bir sistem.

O zaten Allah'ın emri hergün birisi kırdım diye çıktı ama nedense o kıranların jailbreak yada chipi henüz çıkmadı :) Sony'den ayrılanlar büyük ihtimalle,bu işleri organize ediyordur.

keşke ps3üm olsa yok ama bir tanıdığım ps3 cafe işletiyor 20 lira falan veriyor eski oyunların cdlerini değiştirirken hiç sıkıntı çekmiyor ben olsam bende öyle yaparım

Oyun değişim olayı ne Sercan? Oynadığın oyunu verip yeni bir oyun mu alıyorsun geri üstüne para falan verip?

Takas yapıyosun.Yeni alacağın oyunun değerini verdiğin oyununkinden düşüyolar.Kafa kafayada takas yapma imkanıda olabiliyo ayrıca şöyle bişey buldum.

Kısa bir süre önce bir grup geliştirici tarafından kırılan PlayStation 3, Jail Break olarak isimlendirilen işlem ardından 3. parti yani Sony'den lisans alınmadan geliştirilen ve PlayStation 3'ün bütün özelliklerine hükmedebilen yazılımları çalıştırabilir hale geliyor.

Böylece ileride geliştirilecek bir yazılımla orjinal oyun yedeklerinizi direkt sabit diskten çalıştırma veya korsan oyun ve yazılımları orjinal diske gerek olmadan çalıştırabilme gibi işleri PlayStation 3 üzerinde yürütebileceksiniz. Kimbilir belki yakın bir zamanda HD MKV filmleri alt yazılı olarak PlayStation 3 üzerinde izlemeye başlayabiliriz.

Jailbrake işlemi için USB portu üzerinden bağlanacak bir işlemcinin, PlayStation 3'ün açılış anında devreye girmesi ve özel kodları çekirdeğe enjekte etmesi gerekiyor. Şimdiden bir çok özel cihazın satışına başlandı bile fakat eğer akıllı bir telefona sahipseniz telefonunuza yükleyeceğiniz bir yazılımla PlayStation 3'ünüzü kırmanız da mümkün.

DevTeam iPhone üzerinde yaptığı denemeleri Twitter'da paylaşa dursun, bir grup geliştirici Nokia N900 üzerinde geliştirdikleri bir yazılımla PlayStation 3'ü kırmayı başardı bile. Bu işlem için N900'ü USB portu üzerinden PlayStation 3'e bağlamanız ve telefon üzerinde programı aktif ettikten sonra PlayStation 3'ü açıp güç butonu ardından hemen CD çıkartma tuşuna basmanız yeterli ve bingo işlem ardından PlayStation 3'ünüzde orjinal oyun yedeklerinizi çalıştırabilirsiniz.

Sadece iPhone ve N900 değil Android işletim sistemine sahip telefonlar için de çalışmalar başlamış durumda. Görünen o ki önümüzdeki günlerde Sony'nin başı fena ağrıyacak.

Nokia N900 PSFreedom Jailbreak

Android için geliştirme durumu

iPhone USB kontrol denemeleri

Oyun değişim olayı ne Sercan? Oynadığın oyunu verip yeni bir oyun mu alıyorsun geri üstüne para falan verip?

Bir nevi takas olayı ama üstüne para veriyorsun. Mesela elinde GTA4 var, sen PES2010 alacaksın o zaman GTA4 sıfırı daha pahalı olduğu için sende üstüne para alabiliyorsun. En son Mortal Kombat aldım, PES2009 verdim üstüne de 20 Lira verdim bunun gibi oluyor.

Arkadaşlar size dediğim gibi çıkmış :) Çoğu kişi kullanıyo... Ben,cahil gibi; "Pes 2011 demo çıktı" dediler,güncelledim kullanamıyorum bilginiz olsun dedim.:)

Aman diyim güncellememiş olan varsa güncellemesinler 3.32 sürümüne yükseldiği anda patlar.

Üst Alt