PSG, Neymar'la 5 Yıllığına Anlaştı İddiası! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

PSG, Neymar'la 5 Yıllığına Anlaştı İddiası!

ney-640.jpg

Fransa'nın ünlü spor gazetesi L'Equipe Neymar'ın Paris SG'ye beş yıllık imza attığını yazdı. Haberde, PSG'nin Barcelona ile pazarlık masasına oturacağı, çünkü 222 milyon Euro serbest kalma bedeli olarak ödenirse maliyetin vergilerle 300 milyon Euro'yu bulacağı belirtildi

Fransa'nın ünlü spor gazetesi L'Equipe'e göre Neymar adım adım Paris Saint Germain'e gidiyor. Gazete, son olarak Brezilyalı yıldız ile PSG arasındaki anlaşmanın kağıda döküldüğünü ve imzaların atıldığını öne sürdü. Buna göre; Neymar yıllığı net 30 milyon Euro'dan 5 senelik sözleşmeyi imzaladı...

Ancak anlaşmanın önünde hala büyük bir engel vart. O da; Neymar'ın 222 milyon Euro'luk serbest kalma bedeli... Bu para serbest kalma bedeli olarak ödenirse, vergilerle 300 milyon Euro'yu bulacak. Bu nedenle Paris Saint Germain'in Barcelona ile masaya oturup bonservis bedeli üzerinde anlaşma yapmakl istediği yazıldı. Taraflar, örneğin 240 milyon Euro'da anlaşırsa Neymar'ın PSG'ye maliyeti 60 milyon Euro düşecek, Barceona da serbest kalma bedelinden 18 milyon Euro daha fazla para alacak.

İki kulüp benzer bir operasyonu 2015 yılında hentbolcu Nicola Karabatic'in transferinde yapmıştı. Yıldız oyuncunun 1 milyon Euro'luk serbest kalma bedeli olsa da, vergilerle rakam 1.5 milyon Euro'ya yaklaşacağından kulüpler 1.2 milyon Euro bonservis bedelinde anlaşmışlar ve PSG bu parayı Barcelona'ya ödeyerek Kabatic'i kadrosuna katmıştı.

L'Equipe

O parayı Hazard ve stopere gömsünler. Orta sahaya ben olsam A.Vidal'i alırdım ama pas oyununa uygun değil diye almaz bu Katalanlar.

Üst Alt