PSV, Bruma ile Yollarını Ayırıyor İddiası - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

PSV, Bruma ile Yollarını Ayırıyor İddiası

Bu yıl PSV'nin sadece içerdeki Ajax maçını izledim. İyice çizgi oyuncusu olmaktan çıkıp serbest 10 gibi oynamaya başlamış. Her yerden topu alıp bizim takımda en kralını yapacak adamdan 10 kat daha efektif şekilde ceza sahasında bitebiliyor. Tabii oğlanda son vuruş hak getire olduğu için çoğu pozisyonu hiç ediyor ama Falcao gibi bir adamla oynayınca istatistiklerini de pompalayacak potansiyeli var. Zamanında Leipzig'e iyi paraya satmıştık şimdi PSV sıkılmışken opsiyonlu 5 milyona filan geri alabilirsek Galatasaray tarihinin en iyi ticaretlerinden biri olur. Bir nevi PSV'ye Jardel transferindeki Galatasaray muamelesi yapabiliriz. Tabii sağlığında filan bir sıkıntı yoksa. Garry'nin Arap çöllerinden gelip pozitif etki yaptığı ligde Bruma da illa ki fayda getirecektir.

Bu yıl PSV'nin sadece içerdeki Ajax maçını izledim. İyice çizgi oyuncusu olmaktan çıkıp serbest 10 gibi oynamaya başlamış. Her yerden topu alıp bizim takımda en kralını yapacak adamdan 10 kat daha efektif şekilde ceza sahasında bitebiliyor. Tabii oğlanda son vuruş hak getire olduğu için çoğu pozisyonu hiç ediyor ama Falcao gibi bir adamla oynayınca istatistiklerini de pompalayacak potansiyeli var. Zamanında Leipzig'e iyi paraya satmıştık şimdi PSV sıkılmışken opsiyonlu 5 milyona filan geri alabilirsek Galatasaray tarihinin en iyi ticaretlerinden biri olur. Bir nevi PSV'ye Jardel transferindeki Galatasaray muamelesi yapabiliriz. Tabii sağlığında filan bir sıkıntı yoksa. Garry'nin Arap çöllerinden gelip pozitif etki yaptığı ligde Bruma da illa ki fayda getirecektir.

10 numaraya koyar oynatirsin da, becerebiliyor mu renktas, ışık gördün mü sen?

Yani benim en buyuk cekincem bu sene ismi potansiyeli olan tonla adam aldik, daha bir tanesinden verim alabilmis degil hocamiz

10 numaraya koyar oynatirsin da, becerebiliyor mu renktas, ışık gördün mü sen?

Yani benim en buyuk cekincem bu sene ismi potansiyeli olan tonla adam aldik, daha bir tanesinden verim alabilmis degil hocamiz

Valla birebirde geçemeyeceği adam yok, inanılmaz driplingçi, oyun aklı da bizde olduğu zamanlara göre bayağı gelişmiş. Ama tabii hala orta yok, şut yok, pas yok. Avrupa'da genelde bu doğuştan yeteneklerin üstüne Bruma'da olmayan özelliklere sahip adamlar sivrildiği için orada çok patlayamaması normal ama en azından bize ligde önemli katkı verecektir. Bizim ligin seviyesinin Avrupa'nın en aşağılarında olduğu da düşünülürse. En nihayetinde Galatasaray'daki 2-3 fecaat sezonunun üstüne 2 tane 15 milyon bonservislik transfer yapmış adamdan bahsediyoruz, tartışılmaz bir potansiyeli var. Bizim bu seneki transferlerimiz başta iyi ki dediğimiz ama zaman içinde maalesefe dönüşen çok sistem oyuncularına yönelik oldu. Şenol'un Beşiktaş'ta yarattığı sistemin bile yanına yaklaşamadığımızdan Babel-Cenk'in yarattığı duvar olma ve pozisyon değiştirme işini Babel-Falcao'yla bile yaratamadık. Sadece yetenekleriyle bu ligde fark yaratabilecek Seri-Zonzi gibi adamları 2 haftada erketeye çıkardık. Lemina gibi deli dolu oyunuyla oynayan, bireysel yetenekleri sayesinde her türlü sistemde fark yaratabilecek ultra yetenekli adam dışında kimseden tatminkar katkı alamadık.

Bu teknik kadro kaldığı sürece takımın sistemiyle performansını arttıran oyuncular yerine kendi bireysel yeteneğiyle takımın performansını üst seviyeye çeken oyuncular daha işimize yarar gibi görünüyor. Ligde oynadığımız topa bakarsak geçtim Bruma'yı, başta burun büktüğümüz, Arap'ın çöllerinden gelen Garry bile şu takıma Babel'den daha fazla katkı verirmiş gibi görünüyor. Bu anlamda Bruma da bir yerde bitmesi gereken ama ne yazık ki bir türlü bitmeyen bu sistemsiz geçiş döneminde işimize yarayacak bir oyuncu olabilir diye düşünüyorum.

Üst Alt