PUBG En Çok Gelir Sağlayan Mobil Oyun Oldu | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

PUBG En Çok Gelir Sağlayan Mobil Oyun Oldu

Teknoloji haberleri sitesi The Verge'nin haberine göre, 100 milyondan fazla aylık oyuncu sayısıyla dünyanın en çok oynanan oyunlarından olan PUBG, geçen ay 146 milyon dolardan fazla gelir sağlayarak en çok hasılat sağlayan mobil oyun oldu.
Oyunun gelirleri yalnızca oyuncuların satın aldığı üyelik paketi ve oyun içeriklerinden oluşmuyor. PUBG'nin Çin versiyonu olan Game For Peace oyunu da gelir kalemlerinin artışında önemli rol oynadı. PUBG geçen ay toplam 146 milyon dolar gelir elde ederken, bu gelirin 70 milyon dolarlık kısmı oyunun Çin için uyarlanmış versiyonu olan Game For Peace'den sağlandı.

ÜLKE AYARLAMASI GELİRLERİ ETKİLEMEDİ
PUBG'nin Çin için uyarlanmış versiyonu olan Game For Peace, 'milliyetçi' özelliklere sahip ve daha az kan içeriyor. Örneğin, PUBG'de yer alan oyundan elenen oyuncunun kan havuzunda ölmesi sahnesi oyunun Çin versiyonunda yer almıyor. Oyunların Çin'e göre uyarlanması, Çin hükümetin uygulamalarından kaynaklanıyor ve oyun üreticileri açısından bir engel olarak değerlendiriliyor. Çin hükümeti Şubat ayında video oyunlar için yeni lisans vermeyi durdurmuş ve oyunlara çeşitli zaman limitleri getirmişti. Örneğin, Çin'in popüler oyunlarından olan Honor of Kings için, 12 yaşın altındaki çocuklar için 1 saate kadar, 12 ile 18 yaş arasındaki çocuklar için 2 saate kadar oynama limiti koyulmuştu.
Analistler, oyunların bölgeye uyarlanmasının gelirleri olumsuz etkileyeceğini düşünse de PUBG'nin geçen ay gelirlerinin yaklaşık yarısını oyunun Çin versiyonu Game For Peace'den elde etmesi uyarlama oyunlara karşı bakışı değiştirebilir.
pubg-en-cok-gelir-saglayan-mobil-oyun-oldu-12133723_5561_amp.jpg

Kaynak: AA

Nasıl bir bela bu bilmiyorum da oyun gibi değil her yaştan her sınıftan insan çevremdeki insanların çoğu pubg delisi olmuş durumda. Pc versiyonu, mobili veya lite versiyonu herkes bir şekilde bulaştı bu zıkkıma

Vay be.... İlk defa duyduğumu itiraf etmek zorundayım.
Kardeşim oynuyordu baktım.
Counter ve half life gibi birşeye benziyordu.

Onlardan ne farkı var da bu kadar gelir getiriyor?

MARCAO VE LUYINDAMA ile açtığımız yoldan devam edelim!

Shooter oyunları pek sevmiyorum açıkçası.

Belli ilerde vr gelişmiş olduğu vakit gerçekçi olunca.

Ama bu oyunun bukadar başarılı olmasının nedeni galiba cep telefonunda cs gibi hem online oynaya bilinmesi ve kumanda yönlendirme konusunu iyi çözmüş olmaları bir Shooter oyunu için.

Dünyada millet zaten Shooter manyağı.

Az biraz iyi işliyorsa mesela burada cep telefonunda tutması normal.

dikkatten kaça kayda değer bir ayrıntı:
Çin hükümeti Şubat ayında video oyunlar için yeni lisans vermeyi durdurmuş ve oyunlara çeşitli zaman limitleri getirmişti. Örneğin, Çin'in popüler oyunlarından olan Honor of Kings için, 12 yaşın altındaki çocuklar için 1 saate kadar, 12 ile 18 yaş arasındaki çocuklar için 2 saate kadar oynama limiti koyulmuştu.

Bu oyunun youtube yayıncılarının en kıytırık maçları bile 2m izleniyor. Varın oradan hesap edin.

Openmap olması en büyük farkı. Cs ve Hl’de sana sunulan maplarda fps kovalıyosun.

Hemen şimdi pubg bilen alman gamer

Üst Alt