Quaresma: "Bilerek çarpmadım" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Quaresma: "Bilerek çarpmadım"

giphy.gif

Hakem Ali Palabıyık'a kasıtlı olarak çarpan Quaresma, yaptığı açıklamada 'bilerek çarpmadığını' söyledi.

"Hakeme bilerek çarpmadım, hakem de bunun farkında ve olayı o anda çözdük. Ben bir profesyonelim, takımım için sahada elimden gelen her şeyi veririm. Bazen sahada hırsıma yenik düştüğüm iyi bilinir ama rakibe ve maçın hakemlerine her zaman saygım vardır. Yakın zamanda, sahada bir olay yaşandı. Bir taraftar bıçakla sahaya girdi ve bu problemi ben çözdüm. Sonra sessizliğimi korudum. Futbol ailelerin kutlaması olmalı. Her kulüpten arkadaş edindim ve böyle de yapmaya devam edeceğim."

Bilerek carpmadim diyen adam neden omuzu ile bütün gücü ile hakeme giriyor? Yaziklar olsun hadi hakemin sirti dönük göremedi art niyeti peki yardimci neye yarar? Veya mac bittikden sonra video görüntüsü ile tff tarafindan cezaya carptirilmaz?

Gesendet von meinem SM-G935F mit Tapatalk

Bunu bilerek yapmadı ise hayatında bilinçli yaptığı bir hareket yoktur o kadar net. Gayet objektif bakıyorum olaya. Farkında olmadan çarptığın birinde o şiddetle en azından sende bir sendelersin yolda yürürken bile karşı karşıya kaldığında bir an durmak için saçma hallere girebiliyorsun sen koşarken bir adama çarpıp hiç bir şey olmadan hayatına devam edebiliyorsun güzel kafa fiziğe aykırı gayet omuzu ile adamı itmiş işte kendisinin bu durumdan çok normalmiş gibi çıkmasının başka bir anlamı yok.

Hakeme vurmak için takip edip yönünü değiştiren de eben zaten. Federasyon federasyon olsa 5 maç cezayı basar ama değiller ki.

Hadi ordan hıyarağası. Hakemi görmemiş olmana imkan yok, insan çarpışmadan önce şiddeti yumuşatmak için ne bileyim ellerini falan kullanır. Direk dalmışsın işte. Hayatında doğru dürüst pres yapmamış adamın da birden ulaşmasının imkansız olduğu bi topa doğru Kante gibi koşması da ayrı bi acayiplik zaten.

Kaleci pası sola atacakken hem hakem hem bu aynı anda aynı yöne hareketleniyor gibi.Disiplin kuruluna sevk ettiler mi?
Orası öyle ama önceki mesajımda da dediğim gibi, biriyle çarpışacağın zaman ellerini açarak şiddeti yumuşatmaya falan çalışır insan. Burda nerdeyse dirsek atıyor Song'un Mandzukic'e attığı gibi :asd2:

Bilgim yok ama sanmıyorum sevk edildiğini. Yanlışlıkla olmadığını kanıtlayacak bi durum yok.

Üst Alt