GSC Analiz Rakibimiz Schalke

Kadro:
Unbenannt.png

Unbenannt2.png


Önemli Oyunculari:
Fährmann (C)
Naldo
Burgstaller
Uth

Taktik:
3-1-4-2

-------------------Fährmann----------------------------
-----------Sane------Naldo-------Nastasic-----------
---------------------McKennie------------------------
Caliguiri---------Suat S.------------Harit-------Baba
--------------Burgstaller------Uth-------------

Tedesco gecen Sezon Schalke'ya gectikten sonra ilk olarak Yillarin Kaptani Höwedesi kovarak dikkatleri üzerine cekti. Bundan ziyade 3lü defansa gecip Schalke'ya yenilik getirdi. Taktigin ilk Bölümü, rakibe Topu verip Bosluklari kapatmak oluyor. Defansif anlamda 3 lüyü 5 yapip, Ceza Saha ya yapisitirip bekletiyor. Alinan Toplar hemen uzun, yanlara veya Forvete atilip kontra'ya cikma derdinde oluyorlar.
Bir Baska özellikleri Inanilmaz derecede Duran Top gücü olmasi. Naldo, Burgstaller ve Nastasic ile cokca Kafa golü buluyorlar. Son olarak ise, Physical ve Mental olarak asiri derece Güclü olmalari. Macin hic biryerinde Kopmuyorlar (Nadir olsa olur). En güzel Örnek gecen Sezonki 4-0lik BVB Macini 4-4 e cevirmeleri.

->
DURAN TOPLARA DIKKAT (Naldo,Sane,Burgstaller)!
Kontralara DIKKAT

-> Sakin oynayip Oyunu Kanatlara genisletmemiz lazim. Problem yerleri Buralar. "Wingback"leri Baba ve Caliguiri ile Sikca Offansa cikip, defansi aksatabilirler hizli Oyunculara karsi. Onyekuru+Garry burada Altin bulabilirler. Forvet'de ise Gürese bilen bir Oyuncumuz olursa Naldo+ Sane'ye Baski kurup, arkada Oyun Baslatmalarini engellememiz gerek.
 
3.torbadan Ajax,PSV,Monaco daha iyi olabilirdi. Schalke çağa uygun bir takım. Geçen sene 2.oldular. Bunu küçümsememek lazım.

Tedesco henüz 33 yaşında, Nagelsmann ile beraber önümüzdeki yıllara damga vurmaları kesin gibi. (Villas Boas örneği var gerçi)

Gruptaki en zor rakibimiz tartışmasız.
 
Üst Alt