Rakip Analizi | 4. Hafta | Eskişehirspor | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rakip Analizi | 4. Hafta | Eskişehirspor

Şike iddaaları nedeniyle bu yaz adını sıklıkla duyduğumuz Eskişehirspor sezona eski teknik direktörümüz Michael Skibbe ile başladı.Sezonun ilk maçında muhteşem seyircisinin desteğiyle Beşiktaş'ı 2-1 yendiler.

Eskişehirspor'un bu yaz transfer ettiği isimler; Mehmet Yildiz (Sivasspor) , Tarik Camdal (1860 München) , Abdulaziz Solmaz (Samsunspor) , Mehmet Boztepe (B. Dortmund II) , Diomansy Kamara (Fulham) , Dedê (Bor. Dortmund) , Kris Boyd (Middlesbrough).

Göze çarpan önemli isimler Dedê, Kris Boyd ve Diomansy Kamara.

Ayrıca bu yaz geçen seneden takımın önemli parçaları olan Doğa kaya(Antalyaspor) ve Sezer Öztürk(Fenerbahçe) ile yollar ayrıldı.

Süper ligde şu anda 3 maçta 2 galibiyet 1 beraberlikle 7 puanla ligin lideri konumunda. Sezona fırtına gibi başladılar.

Şu anki takım kadrosu şu şekilde;

Muhtemel 11

Oyuna girmesi muhtemel isimler ; Pele (Orta saha) , Erkan Zengin(Kanat) , Batuhan Karadeniz(Forvet)

Sezon Öncesi hazırlık maçları

Lokeren 1-2 Eskişehirspor

Kortrijk 1-2 Eskişehirspor

Eskişehirspor 0 - 3 Gençlerbirliği

Eskişehirspor 3 - 2 Orduspor

İki takım arasındaki son maçlar

26/10/2008 Spor Toto Süper Lig Eskişehirspor 4 - 2 Galatasaray

22/03/2009 Spor Toto Süper Lig Galatasaray 0 - 1 Eskişehirspor

27/09/2009 Spor Toto Süper Lig Galatasaray 1 - 1 Eskişehirspor

08/03/2010 Spor Toto Süper Lig Eskişehirspor 2 - 1 Galatasaray

29/08/2010 Spor Toto Süper Lig Eskişehirspor 1 - 3 Galatasaray

06/02/2011 Spor Toto Süper Lig Galatasaray 4 - 2 Eskişehirspor

Karşılaşma 26 Eylül Pazartesi günü saat 20.00 Ali Sami Yen spor kompleksi Türk Telekom Arena'da oynanacak.

Not: GSCimbom analizidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Portal Konusu

GSC Haber

Cevap: Rakip Analizi | 4. Hafta | Eskişehirspor

Skibbe'ye rakip olacağız he :eek:

Çok güçlü forvetleri var. Batuhan-Mehmet-Kamara 3üde çok güçlü.

Ortasaha da Alper genç ve iyi diyorlar. Tello etkili oynarsa kesin forvetlerden biri gol atar.

Bu maçta da KG olacak kesin.

Tek farklada olsa yenmemiz gerek.

Skibbe'ye rakip olacağız he :eek:

Çok güçlü forvetleri var. Batuhan-Mehmet-Kamara 3üde çok güçlü.

Ortasaha da Alper genç ve iyi diyorlar. Tello etkili oynarsa kesin forvetlerden biri gol atar.

Bu maçta da KG olacak kesin.

Tek farklada olsa yenmemiz gerek.

Oynamaya gelen her takıma fark atarız Arena'da...

Göreceksiniz en az 2 fark diyorum...

Kris Boyd niye oynamıyo ? ben onu izlemek istiyorum her ne kadar bize karsı olsada.

Baros Eskişehir e karşı ayrı bir şansla oynuyor.Oynarsa atacak gibi bir his var içimde.

Defansta Gökhan oynarsa yandık. Skibbe ayrı bir hırsla sürecek takımını sahaya. çok zorlu bir maç bizi bekler. En büyük artımız Telekomdaki taraftar desteğimiz. Maça gidecek olan arkadaşlarımıza çok iş düşüyor.

rakibi niye analiz ediyorsunuz ki reziliz berbatız bizi analiz etmeleri lazım

Çok merak ediyorum bu maçı, defansımız ve kalemiz hala en büyük sorun, işin daha da trajedisi, Skibbe gitti, geldi, hala servet, hakan, gibi gibi isimler defansımızda, aykut yedek bekliyor.bir kaç yıl sonra Fatih Terim başka takıma gidip bu defans hattı kalırsa şaşmamak gerek.

Öncelikle merak ettiğim teneke bağlanarak gönderilen Skibbe maç başlamadan önce tribünler tarafından alkışlanacak mı ? Bence bunu hak ediyor.Umarım taraftar da benim gibi düşünüyordur.Bu maçta da Arena'nın dolacağını sanmıyorum.Anca 2 yıldız alsaydık tribünler dolardı şuan hem takım kötü hem de taraftarın 'yıldız' kategorisine koyabileceği bir futbolcu takımda bulunmuyor.Rakibin hem teknik direktörü hem kadrosu iyi bunun yanı sıra oynamaya çalıştıkları futbolda iyi.Stoperleri uzun boylu ve kalıplılar Beşiktaş maçında Almeida'yı bezdirdiler fizik kondisyon durumu kötü olan Baros'un tek başına dayanabileceğini sanmıyorum.Eğer Eskişehirspor önde baskı yaparsa işimiz yine stoperlerimizin atacağı uzun toplara bakar.Ama eğer Baros-Elmander ikilisi ile çıkıp Liverpool maçında yaptığımız gibi önde baskıyı biz kurar ve topa sahip olursak ilk yarıdan 2-0 veya 3-0 yapıp maçı kopartırız.Muslera'nın yokluğunda Baros-Elmander çift forvet Riera-Eboue-Melo-Selçuk orta sahası Sabri-Ujfa-Servet-Hakan geri dörtlüsü ile çıkabiliriz maça.Umarım kazanırız bu maçı fakat oturmayan sistemimizle birbirini tanımayan futbolcularımızla çok zor sadece bireysel yeteneklere kalıyoruz.Ne diyelim Allah yardımcımız olsun..

zorlu maç bizi bekler. taraftar desteği olmazsa işimiz zor. ama aslanlar üstesinden gelecektir.

Üst Alt