Rakip Takım Taraftar Forumlarından Enstantaneler (Arşiv) - Sayfa 166 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
20200627_120833.jpg

ins uzun yillar daha fbde kalir
biz bu adam sayesinde fbyi kadikoyde yendik lan
normalde bir sonraki gün kovulmasi gerekirdi

Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

Gs için çöküş başladı.
Lemina seri en iyi oyuncuları.
İkiside kiralık ve almaları zor. Belki yine kiralarlar.
Belhanda feguli falcao gibi yüksek maaş ödeyim fayda alamadıkları 3 kalas var okkalı.
Yerli oyuncuları leş.en kaliteli yerlileri ömer bayram yani o derece.
Farkında değiller ama bizim girdiğimiz buhrana girecekler bir kaç sezon.

yine hayallere dalmislar

Gs için çöküş başladı.
Lemina seri en iyi oyuncuları.
İkiside kiralık ve almaları zor. Belki yine kiralarlar.
Belhanda feguli falcao gibi yüksek maaş ödeyim fayda alamadıkları 3 kalas var okkalı.
Yerli oyuncuları leş.en kaliteli yerlileri ömer bayram yani o derece.
Farkında değiller ama bizim girdiğimiz buhrana girecekler bir kaç sezon.

yine hayallere dalmislar
Her sene ayni yorumlar. Gecen sezon fernandoya leş diyorlardi gidince en iyi oyuncu oldu keza rodriges ve gomis icinde aynisini dediler. Simdide oynanirken seri lemina leş kontratlarinin cikmasina yakin en iyi oyuncumuz oldular 😂😂

Son Dakika Duyum ve Haberler (Konu Dışı Mesajlara "2 Gün" Forum Düzeni Cezası Verilecektir)
bos.gif

Mesajı Gönderen: Cold_Fire:cLink:3349343

Valla sportif başarı isteyen‚ para konusunda rasyonel olmak isteyen insan göz göre göre lades olmaz. Adam gibi bir oyuncu izleme ekibi kurar‚ ne bileyim Brezilya´dan‚ Arjantin´den‚Balkanlar´dan‚ İskandinav ülkelerinden oyuncu izlettirir. Almanya´da gurbetçi takip ettirir. O ekibin önerdiği oyuncuları da sportif direktörüne analiz ettirip öyle transfer yapar.

Şimdi gittiler Met Hakan aldılar‚ Sivas´ta aldığı maaşın 3 katı maaş verecekler bir de üstüne imza parası. Sonra para yok demogojisi. Bunun adı resmen utanmazlıktır‚ israftır.
Böyle mali düzelme beklenebilir mi?
Elinde Berke var gidip Altay alıyorsun‚ çok isyan ettim o dönem‚ 1 milyon euro 1 milyon eurodur kardeşim‚ Altay´ın yan toplarda zaafiyeti var‚ almasınlar dedik ama sesimizi nasıl duyuralım işte.
Tolgay‚ Deniz Türüc gibilere gidip olmayacak paralar verdiler.
Düzelme filan beklemesin kimse.
Sportif başarı da beklemesin.

Tek kurtuluş futbola kafası basan bir başkan gelmesi.
Zaten kafası futbola basan bir adam gelirse hem sportif başarı gelir hem para gelir.

Aslında kısa ve orta vadede çok derin scouting´e ihtiyacımız olduğunu düşünmüyorum. az ama nokta hamleler ile elimizdeki değerleri parlatmamız gerekiyor. çok basit olarak bir planlama yapacağım;

vedatı 15 milyon euro satsak‚
jailson-zajc-tolgay-ekici-hak-alper-kruse-tolga´dan toplam 5 milyon gelse (jailson-zajc-tolgay satılıp kruse´den tazminat şeklinde)

ayrılan oyunculardan 10-12 milyon euro kafadan maaş boşluğu olacak‚ belki daha fazlası.

bu paraları da gustavo gibi takıma girdi mi çatır çatır iş yapacak 2-3 oyuncuya vereceksin ve bir makine kuracaksın. makinenin en az 2-3 çarkını da genç oyuncuları koyacaksın. bu gençlerden biri defansta bir tane tartışmasız tecrübe abidesi biri bulup parayı gömüp yanına potansiyelli bir genç koycaksın (cenk alptekin). 6s´nin ujfalusi-semih ya da maicon-ozan kabak ikililerinde yaptığı gibi. 2-3 tane de tam olgunluk çağında olan‚ iyi katkı alabileceğin ve satış potansiyeli olan oyuncu koyacaksın. gün itibariyle elimizdeki değerler ve piyasadaki boşa çıkacak oyuncular ile böyle bir sistem kurulabilir. orta-uzun vadede de scouting ile bu çarkı döndürmeye devam edecek oyuncular bulabilirsin.

gk-altay (genç)
dr-gökhan/dirar (tecrübeli - bonservissiz)
dl- arzamendia (4-5 milyon bonservis ve genç-orta yaş:22)
dc- thiago silva (tartışmasız tecrübeli - bonservissiz)
dc- cenk alptekin (genç)
dmc - gustavo (tecrübeli)
mc - ozan tufan (gebç-orta yaş - satılabilir)
amc - ferdi (genç)
amr - Hulk/willian/callejon (tecrübeli - bonservissiz)
aml - trezeguet (kiralık)
st - dzyuba (tecrübeli - bonservissiz )

bu kadroyu başarılı oynatırsan da

altay -> berke
cenk -> gürkan/okan
arzamendia -> ömer çakı
ozan tufan -> oğuz kaan
ferdi -> ömer faruk

şeklinde sattığının yerine arkasından yetiştirdiğini koyar devam edersin. bu kadro ve bu sistem 2-3 yıl kısa ve orta vadeli olarak fazla bonservis yükünün altına girmeden başarı potansiyeli yüksek bir kadro bence. elde edeceğin bonservislerle de yaşı gelmiş oyuncuları değiştireceksin. gustavo-dzyuba-thiago silva-gökhan/dirar/hulk gibi oyuncuların bölgelerine parayı basacaksın çünkü sistemi asıl işletecek adamlar bunlar. ayrıca serdar aziz‚ sadık‚ caner (bonservissiz)‚ melih bostan (genç)‚ deniz türüç‚ garry rodrigues gibi oyuncular ile de rotasyonunu tamamlayacaksın.

önümüzdeki 2-3 yılın planlaması bu şekilde olmadıkça ne kalıcı başarı gelir‚ ne de mali yapı düzeltilebilir. hbk gibi bir transfer sihirbazı ile bonservisi elinde oyuncuları ikna edip getirmek ve oyuncu geliştirebilen bir teknik ekip kurmak önemli.yani bizim sıkıntımızın çözümü tamamen yönetimsel başarı.

ben bu şekilde düşünüyorum.

Buna bir şey diyemem ama Ali Koç'un aile geleceği budur. Dedesi şu zamanda kaldırılacak kıdem tazminatının düşmanıydı, bu da Atatürk'ün yaptığı şeyin tam tersidir. Bunlar böyle Atatürkçü görünüyorlar ama Atatürk'Ün primi var diye, yoksa iktisadi olarak ilk komünistlere sonra devlet sosyalizminin sentezi olan kemalizm'e düşmandır bu aile. Kemalizm derken askeri vesayetçilikten bahsetmiyorum, seni ağanın ağzının içine bırakmayan, padişahın kulu yapmayan sürdürülebilir kurucu ilkeleri söylüyorum.

Ben Ali Koç'u sevmem, gerektiğinde burda savunuyorum ama sanılan adamın tam tersi, beceriksizdir. Ama burjuva eğitimi var, aslında seçilirken söylediği her şey doğru. Fakat hayatınıda muhtemelen hiç zorluk çekmediği için beceremiyor. Ha kendisini burdan zaferle çıkarabilirse, yani vadettiği altyapıydı, oyuncu satımı, fabrikasyon gibi süreçleri başarırsa o zaman iyi bir başkan olur.

Ali Koç Alper potuk'un abisi olsaydı, Alper potuk Ali Potuk'a harçlık verirdi.
:asd:

Hatayspor 1. Lig şampiyonu oldu. Kutlamaların olduğu merkeze bir yürüyüş yaptım ve bir sürü Fenerbahçe forması giymiş taraftar ellerinde Hatayspor bayrağı ile eğleniyordu. Adamları görseydiniz arkadaşlar nasıl da mutlu nasıl da yüzleri gülüyor. Kolay değil kaç sene oldu şampiyonluk görmemişler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt