Ramazan Ayında Tam Kapanmaya Gidilir mi? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ramazan Ayında Tam Kapanmaya Gidilir mi?

Tam kapanma diye bir şey teknik olarak mümkün değil. 84 artı milyon insanı doyurmak elektrik su yemek gıda işletmeleri için en az 10 milyon insan mecbur çalışacak. Hatta detaylı analizi okudum. Güvenlik ve diğerleri ile birlikte 20 milyon insana yakın kişi yine çalışmak mecburiyetinde kalacak. Yani öyle kapanma falan teknik olarak mümkün değildir.

üstad her gün 100 bin vaka çıkıyor sağlık sistemi çökecek

Tam kapanmadan kasıt yani bu paket servis yapan kafe, restoran, lokanta gibi yerler tamamen kapanacak. Sadece belli saatlerde market, fırın açık olacak. Hatta fırın da açık olmayacak, onlar ayağına getirecek. Eczane ve hastane dışında insanlar dışarı çıkamayacak. İnsanlar bundan fazlasına tahammül edemez artık. Ben zorunda olmadıkça dışarı çıkmıyorum ki bu durum iyice alışkanlık haline geldi. Bankacılık işlemlerini telefondan yapıyorum, alışverişi market de dahil olmak üzere internetten. Sadece ekmek almaya bakkala çıkıyorum. Son 1 sene içerisinde sadece 2 kez berbere gittim. Evet vaka sayıları artıyor ama bu gidişle psikolojik rahatsızlık, obezite gibi hastalıklar da alıp yürüyecek.

Kongreler yapılmasa hafta sonu sokağa çıkma yasağı düzgün bir şekilde uygulanmaya devam edilse vakalar artmazdi. Yasak var güya dün herkes sokakta geziyor ne bir polis var nede bekçi kontrol hiç yok. Oturur kendi kendilerine karar verirler artık.

Hastalığın ilk aylarında gülmek yerine italyan abimizin yaptığı gibi
O1CN01LCQHMo2GbcgKcnGBU_!!352469034-0-lubanu-s.jpg_640x640q90.jpg

şu şnorkelden tüm insanlığa dağıtsak hastalık kalmamıştı. Değerini bilemedik

Üst Alt