Real Madrid ve Barcelona'nın Yaptığı En Boş Transfer? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Real Madrid ve Barcelona'nın Yaptığı En Boş Transfer?

Bildiğimiz gibi Real madrid bu yıl ciddi bir transfer yapacak. Geçmişteki transferlerini düşününce, genelde nokta atışı adamlar aldığı fikri kafamda oluştu..

Sizce realin ve barcanın yaptığı en boş transferler hangisiydi ?

Özellikle maliyetli olanları söyleyelim lütfen.. Hamit ve Essien gibi bonservizsiz gelenleri saymazsak..:confused:

Transfermarkt'tan yardım alarak izleyebildiklerimi değerlendirirsem.

Real Madrid

Klaas Jan Huntelaar(27 milyon €'ya gelmiş 1 sezon sonra 12 milyon eksiğine Milan'a satılmış)
Illaramendi(Real'in +20m vererek aldığı son yıllardaki en fiyasko transferi olabilir Sociedad iyi kazıklamış)

Barça

Hleb(17 milyon €)
Caceres(16.5 m €)
Dmytro Chygrynskiy(Adını bile zor yazabildiğim bu adama tam 25 m € vermişler ertesi sezon 10m zararla 15'e Shaktar'a geri göndermişler)
Keirrison (Bu kim bilmiyorum ama 2009'da 14 milyon € verip,2014'de bonservissiz salarak kurtulabilmişler.5 yıllık süreçte sürekli kiralanmış,La Liga'da oynamışta gözükmüyor bu arkadaş Barça formasını hiç giyebildi mi Katalan kardeşlerimiz aydınlatırsa sevinirim:D)

Barcelona için Saviola, Rochemback, Geovanni, Overmars.

Real Madrid'in de var bir dönem Vaart'ın Drenthe'nin geldiği. Faubert'i almışlardı eleman birkaç sene sonra Elazığ'a gitmişti.

Real Madrid;
-Hamit
-Illaramendi
-Drenthe
-Arbeloa
Barcelona
-Arda
-Keirrison
-Kırgınski(Yazılışını bilmiyorum)
-Paco Alcacer

Barcelona da Arda Turan, Rochemback, Vitor Baia, Alex Song, bir de Rus mu Ukraynali mi ne ismi garip bir eleman vardi Krgyzinski mi ne böyle uzun sacli biri.

Real Madrid de Drenthe, Illaramendi, Elvir Balic, Faubert falan geliyor aklima.

Edit: Benim kast ettigim Rus'u yukarida birisi yazmis zaten.

80M'ye alınan James Rodriguez. Hem oyun sistemine uymuyordu, hem de henüz o seviyenin oyuncusu değildi. Dünya Kupası'nda ekstra performansı ile popüler oyuncu oldu ve uçuk bir rakam ödediler.

Barcelona için ise İbrahimovic. 45m + Eto'o ile bitirmişlerdi. Hem o makine gibi işleyen sistemi bozdu, hem de ciddi masraf oldu.

Balic sakatlandığı için bence bu kategoriye girmemeli.Barca için de takımı tümüyle Hollandalılarla doldurmuştu.O dönem özellikle Avrupada başarısızlardı.Reiziger-De Boer-Bogarde mı ne vardı.

Real: Rodriguez, Illaramendi, Huntelaar, Drenthe, Gago

Barcelona: A.Turan, Chygrynskiy, Krkic, Vermaelen, Song, Keirrison, Caceres, Vidal, Andre Gomes

Üst Alt