Referans Kulaklık | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Referans Kulaklık

Selam herkese, Referans kulaklık alacağım lakin hangisini alacağıma pek karar veremedim tabi marka değeri olarak Sennheiser ve Beyerdynamic çok ağır basıyor. AKG var fiyat performans açısından da bu marka çıtır duruyor. Kullanım amacım tamamen kayıt dışı, yani şöyle anlatayım çağımızın teknolojisi ile artık kaliteli müzik için üretilmiş ses kartları sayesinde ve bias fx gibi programlar ile mesa boogie, blackstar, marshall'ın lambalı amfilerinin kalitesinde sesler alabiliyoruz "ciddiyim oyuncu kulaklığı bile verebildi bu sesi". Hatta yurt dışında millet mesa'larını satıp Axe Fx, Focusrite gibi markaların ses kartlarına yanaşmaya başladı bende öyle yaptım. Yani kısaca kayıt için değil aslında realtime raw bir ses alabilmek için istiyorum, referans monitörler şuan ilgim dışında malum hem bütçe, hemde pek ortam müsait olmadığından şimdilik kulaklık bakıyorum. Önerilere açığım, bilgilendirmelere de açığım, ses kartı hakkında bilgi almak isteyenlere de açığım :)

Kulaklık ilgi duyduğm bir alan ama audiophile düzeyde bir üst düzey kulaklığım olmadı.

elimde bulunan kulaklıklar fena değil ama daha çok oyun ve sinema odaklı :

Amazon.com: Creative Sound Blaster EVO ZxR - Headset - full size - wireless - Bluetooth - active noise cancelling: Electronics

Amazon.com: Sony MDR-HW700DS Wireless Headphone 100-240V (Japan Import): Electronics

Müzik için üst düzey bir stereo kulaklık almak lazım.

sennheiser , audio-technica bunlar oldukça iyi seçimler.

Kulaklık ilgi duyduğm bir alan ama audiophile düzeyde bir üst düzey kulaklığım olmadı.

elimde bulunan kulaklıklar fena değil ama daha çok oyun ve sinema odaklı :

Amazon.com: Creative Sound Blaster EVO ZxR - Headset - full size - wireless - Bluetooth - active noise cancelling: Electronics

Amazon.com: Sony MDR-HW700DS Wireless Headphone 100-240V (Japan Import): Electronics

Müzik için üst düzey bir stereo kulaklık almak lazım.

sennheiser , audio-technica bunlar oldukça iyi seçimler.

Sinema ve Oyun odaklı olarak Razer Tiamat 7.1 Analog surround kullanıyorum çok kalitelidir tavsiye ederim ama müzik kalitesi o kadar iyi değil tabi. Bana dediğin gibi oyuncu ve film odağından çıkmış raw işlenmemiş şekilde o sesi vermesi gerekiyor.

Beats audio pek audiophile Kerim tercih ettiği bir kulaklık değil.bass ağırlıklı bir kulaklık bence sana hitap etmez

iPhone3GS cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Anladım, işte bende amfi ses çıkışı niyetine kullanacağım için bana ref kulaklık lazım bass ağırlıklı veya tiz ağırlıklı olmamalı tamamen raw vermeli. Sonuçta gitar bağlıyorum ben en yalın şekilde taklit ettiğim o amfi sesini raw almalıyım ki doğru sesi yakalayabileyim =)

Üst Alt