ricardo miguel costa | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

ricardo miguel costa

Defansif bölgeye oyuncu arayan Galatasaray'ın Wolfsburg'un Portekizli defans oyuncusu Ricardo Miguel Moreira da Costa ile ilgilendiği ortaya çıktı.

28 yaşındaki defans oyuncusu ülkesinde Diario Digital'e yaptığı açıklamada: "Wolfsburg sözleşmemi yenilemek istemezse veya beni serbest bırakırsa bu iş olabilir. Fakat görüşmeler şu an için askıda" dedi.

2007 yılından beri Wolfsburg forması giyen geri dörtlünün ortasında görev yapan Ricardo Costa Galatasaray içinse "Bu teklif hoşuma gitti çünkü Galatasaray şampiyonluğa oynayan bir takım. Harika bir kadrosu var. Avrupa'da da iyi bir takım olabilir" dedi.

Costa geçtiğimiz yaz Real Zaragoza'ya transfer olmak üzereyken çıkan sorunlar sebebiyle bu transfer iptal olmuştu. Öte yandan Portekizli isme İtalya, İngiltere ve İspanya'dan da talipler olduğu ifade ediliyor.

04.01.2010

Kaynak : Sporx.com dış haberler

Cevap: Ricardo Miguel Costa

Ben az çok biliyorum. Çok sağlam stoperdir. Özellikle son yıllarda çok iyi stoperler çıkaran bir Portekiz var ve bu da onlardan birisi. Zaten milli takımda da oynuyor diye belirtilmiş.

Ben çok beğeniyorum izlerken. Yırtıcı, hırçın ve tabir-i caizse taş gibi stoper. Çok isterim gelmesini.

Böyle bir stoper.:)

Arkadaslar, bazi forumlarda Wolfsburglu Ricardo Costa adi geçiyor:

Portekiz Milli Takımında oynayan Ricardo Miguel Moreira da Costa ile görüşmelerimiz varmış. Wolfsburg bırakmak istemese de Oyuncu bize gelebileceğini söylemiş.

isim vermiyecem dedim ama şuan olanlar bunlar hiç bir transferde imza atılmadan bitti denmez ama şuan duyduklarımız bulduğumuz haberler bunlar bu arada ricardo costa wolfsburg da oynuyor

Ricardo Costa (VfL Wolfsburg) - Profil - Fußball - transfermarkt.de buradan bilgi alabilirsiniz saygılarımla

Ricardo Miguel Moreira da Costa

Aramizda taniyan varmi?

Arkadaslar, bazi forumlarda Wolfsburglu Ricardo Costa adi geçiyor:

Aramizda taniyan varmi?

Duydum ancak 90 dk izlediğim hiç olmadı. Kaliteli bir oyuncu olduğu söyleniyor ama bazı renkdaşların da dediği gibi ister istemez Meira akıllara geliyor.. Ve bir Zenit daha bulabilirsek alalım derim:D

Cevap: # Ricardo Miguel Costa

Meira'yla bir tutmayın. Meira kırılgan bir stoper. Yani ikili mücadelelere gelemeyen bir adamdı. Ama tekniği, yeteneği ve geriden oyun kurması yönüyle çok iyi bir stoper olabilir. Onun yanında eğer hızlı, çevik ve sert oynayan biri olsaydı (bu Servet değil, bu isim Ali Turan veya Emre Güngör tarzı bir adam olmalı) çok iyi işler yapabilirdi.

Bu Costa çok farklı. Meira'nın yanında olması gereken adam diyelim siz anlayın.:)

CL de izledim manu bjk maçlarında ama servetin yanına daha "popescu" tarzı birini arıyoduk sanıyodum bu adam öyle biri değil...

sağlam stoper özellikle top aldırmaz rakibe-ilk topa hamle yapar atlar zıplar hareketli biri biraz, meira ile tamamen farklı tipte biri ama costa-servet ikilisi yatmıyor aklıma gibi....

VfL Wolfsburg: Schnappt sich Valencia Ricardo Costa?

- Stephan Kläsener

Von eben diesem Aufwärtstrend scheint der FC Valencia Notiz genommen zu haben. Wie der spanische Radiosender ‚Cadena Ser’ berichtet, steht der 28-Jährige ganz oben auf der Agenda für die übernächste Transferperiode

Valencia'da görüşmüş Porto'dan Wolfsburg'a gelmiş iyi adama benziyor

bence fena bir adam değil hiç olmassa çıt kırıldım değil hızlı ara transferde bundan iisi kimi bulucaz

Üst Alt