Rıdvan Dilmen: "Galatasaray şampiyonluğa aday" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rıdvan Dilmen: "Galatasaray şampiyonluğa aday"

NTV Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Galatasaray-Kayserispor maçını değerlendirdi.

İlk yarı değerlendirmesi

Sarı-kırmızılıların 3-1 önde kapattığı ilk yarıyı değerlendiren Dilmen, "Gördüğüm en coşkulu takım. Sezonun son maçı sanki UEFA ya da lig kupası kazanacak gibi. İnanılmaz bir konsantrasyon var. Korkunç başladılar. Bu bazen heyecanlandırır ve hata da yaptırır.

Coşkunun karşılığını 3-1 ile aldı. Belhanda klas bir oyuncu. Bir tek geçen yıldan kalma; duran toptan Muslera faciası var. Bir kaleci altı pasın içine çıkmıyorsa... Ben bu konuda eleştiriyorum. Bu da 17. yediği gol. Yine her zaman olduğu gibi bir-iki adım geri gitti. Kaleci kornerden gelen topa çıkacak. Galatasaray taraftarının sevdiği bir coşku vardı. Kayserispor'da kadroyu bayağı bir yenilemişler. Ben İngilizce kursuna başlayayım. Bu kadar yabancı varken. Ben de herkese Yalçın Çetin gibi Espinoza derim. Bütün kulüplere baktığımda genelde yabancı ağırlıklı oynuyorlar. Kayseri halen oyunun içrisinde.Tudor, ikinci yarıda Selçuk İnan ve Yasin Öztekin'i oyuna sokar gibi gözüküyor." ifadelerini kullandı.
4-1 biten maçın değerlendirmesi

"Galatasaray şampiyonluk adayı. Çok yeni bir kadro ve Tudor'un ilk hazırlık çalışmalarıyla başladığı bir sezon. Oyuncular biraz geç geldi. Övgüler eğer yağdırırsak aldatıcı olur. Bugün yetenek dışında ciğer de vardı. Osmanlıspor maçı çok zor. Soyunma odasında nasıl bir hazırlık oldu, bunu merak ediyorum. Hak ettiği bir galibiyet aldı. Golden sonra sallanmadı. Gomis hem gol attı, attırmadı bence. Orada dönmek istedi ve ayağından açıldı. Asist yazılır ama asist değil. Galatasaray, en çok beklememiz gereken takım."

"Bu oyun maça gelmeyen taraftarları da getirecek"
"Galatasaray ve Tudor'u önemli bir sezon bekliyor. Bu oyun maça gelmeyen taraftarları da getirecek. İki ay sonra ciddi form tutar. Bugün Galatasaray'ın ilk yarı solak oyuncusu yoktu. Sinan sonra girdi. Gomis, Burak Yılmaz tarzı bir oyuncu. Sürekli gol arıyor. Galatasaray yıllar sonra bir sağ bek buldu. Gomis 20 gol üzeri atar. Belhanda için kuşkularım var ama. Belhanda'nın çok çalışması lazım. Galatasaray müthiş oyuncular almamış ama iyi oyuncular almış. Bu oyuncuların maliyeti az değil."

"Selçuk'u bence seyirciden dolayı almadı"
"Belhanda-Gomis ikilisi Selçuk-Burak olmaz. Mesafe daha yakın. Hücum içi daha zaman lazım. Ne kadar önemli oyuncu olursanız olun, yüzünüz eskidiği zaman... Selçuk'u bence seyirciden dolayı almadı. Gomis'ten düşük bir alternatif de lazım. Muslera'nın şu golü yemesine tahammül edemiyorum."

turkfutbol

Teşekkür ederiz Rıdvan reis !!!

tumblr_mxv71z2B041smcbm7o1_500.gif

Resim temsilidir. Pikacu benim, Ash ise en sevdiğim Adminim @Keramettin TANRIVERDİ (Forumda adını soyadını doğru bildiğim tek kişidir.)

Son düzenleme:
Yine sinsi sinsi konuşmuş. Muslera'ya giydimiş 2 yıl önce selası verilen Selçuk'u korumuş, Belhanda'yı alamadıkları için yavaştan ona da laf sokmuş.

Bu sinsi herife seytan diyen bosuna dememis zamaninda. Lakabinin hakkini sonuna kadar veriyor her zaman Allahin ezik Fenerlisi.

Üst Alt