Riekerink Fox Sports'a Konuştu! - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Riekerink Fox Sports'a Konuştu!

3-4 seneye bir komple revizyon cok yanlis bence. Sadece bizim ülkede var bu nedense de. Her sezon sonu, hatta sezon bitmeden belirli bir zaman önce oturup düsünülmeli kimlerle devam edecegiz kimlerle etmeyecegiz diye.

Bana kalirsa 13/14 de baslamaliydik revizyona her sezon sonu 2-3 adamin yerini degistirerek. Böyle toplu revizyon yaptin mi cok zor oluyor birden hepsinin parasini ödeyip yollamak zorunda kaliyorsun. 13/14 de mesela Sabri Balta Aydin vs diye baslamaliydik bütün artik adamlari yollayarak, 14/15 de de bunun devami gelmeliydi. Ama bize daha hoca dayanmiyor ki nasil bir planlama yapacaksin. Üst bir futbol akli lazim bu kulübe, hocalar degisse bile o üst akil degismemeli, yani sportif direktör diyebiliriz buna.

O zaman da böyle toplu revizyona gerek kalmaz. Yemin ediyorum lanet bazen ediyorum su takimin Türkiye de olmasina, bu kadar büyük potansiyelin harcanmasi cok üzücü bir durum. Zihniyetlerin degismesi lazim, hala kücük olsun bizim olsun kafasinda olan adamlarin pislikleri ile ugrasiyoruz. Büyümek isteyenlerin önünü keserler bizde ancak.

Geri kalanında haklısın da,büyük potansiyel konusunu açmak istiyorum.Büyük potansiyelimiz taraftarımızdan ötürü geliyor.Her koşulda her şartta destek vermeye çalışan taraftardan.Bu ülkede futbol sevilmiyor ama fanatizm her alanda had safhada,her bir konuda mutlaka taraf tutma bir fanatiklik var.Bundan en başarılı kulüp olarak payımızı fazlasıyla alıyoruz biz de.Eğer bu kulüp Türkiye'de olmamış olsaydı o bahsettiğin potansiyel olmazdı bana göre.Daha iyi yönetilip daha başarılı olurduk belki evet ancak adam gibi yönetilsek uçarız kaçarız şöyle potansiyelliyiz,o laftaki potansiyel olmazdı işte.

Gel de bunu Hırvat'a anlat.

Ciddiyim bizim takimda ne kadar az stoper oynarsa o kadar iyidir, cünkü hepsi birbirinden berbat. Üclü savunma oynayabilmek icin ne akil ne de yetenek yok bizim takimda.

Bir tane bile güvenilir stoperimiz yokken böyle bir sistemi oynamayi hedeflemek mantikli degil. Kötü T.D. olan Riek hocam bile görüyor bunu.

Ciddiyim bizim takimda ne kadar az stoper oynarsa o kadar iyidir, cünkü hepsi birbirinden berbat. Üclü savunma oynayabilmek icin ne akil ne de yetenek yok bizim takimda.

Bir tane bile güvenilir stoperimiz yokken böyle bir sistemi oynamayi hedeflemek mantikli degil. Kötü T.D. olan Riek hocam bile görüyor bunu.

Ben Bjk derbisinden sonra da demiştim,geri kalan haftalar benim için önemsiz,hazırlık maçı kıvamında maçlar hepsi.Sahada ne yaptığını bilen,bir oyun planı sistemi olan bir takım göreyim yeter.Takımı gelecek seneye hazırlıyorsa,ciddi savunma takviyeleri olacaksa tutarlı buluyorum ısrarla bunu denemesini.

Revizyon veya yenileme sadece kotu adamlari atmak ya da sozlesmesi bitenlerle yenilememek ile olmaz

sen en faydali oldugu anda 2-3 yas aldigi icin sneijderi podolskiyi hatta muslera ya da brumayi adam gibi paralara satabiliyor musun ?

yonetimler zaten fail . Ama seyirci de bu bilincte degil , bunu kabul edin

ajax ve porto her zirvede sattigi adamin yerine bire bir aynisini koyamam ya da yetistiremeyebilirim diye felsefesinden vaz mi geciyor ?

zaten her avrupa devine gonderdigi on milyonlarca euroluk muthis adamlari surekli yetistirebilse 2-3 senede 1 sampiyonlar ligini alirdi ama alamiyor cunku devamliligi saglamak icin "vazgecmeyi" de biliyor

bize ise iyi bir adam gelmeye gorsun , birinci kural tursusu cikana kadar tut deli maaslara , performansi dip yapinca da lanet ederek sifir paraya gonder veya yenileme yapma

haklı elbette ama sende biraz ağırlık koysaydın yahu. sürekli sessiz kalacağına ahmeti mehmeti tanıyorum iyi oyuncu vs diyeceğine biraz çığırtkan olsaydın. futbolcularla enseye tokat bilmem neye parmak seviyesine geleceğine biraz çalıştırsaydın.
resmen yönetime ve futbolculara koltuk için teslim olmuş. aynı olay hanzo nun da başına geldi. o da mal gibi teslim oldu ki o zevk alıyordu bu şerefsizlerin oyuncağı olmaktan

Ben Bjk derbisinden sonra da demiştim,geri kalan haftalar benim için önemsiz,hazırlık maçı kıvamında maçlar hepsi.Sahada ne yaptığını bilen,bir oyun planı sistemi olan bir takım göreyim yeter.Takımı gelecek seneye hazırlıyorsa,ciddi savunma takviyeleri olacaksa tutarlı buluyorum ısrarla bunu denemesini.

Aga sen de ayni benim gibi biliyorsun ciddi takviye olmayacak. Yine kafalarina göre adam alacaklar, burada önemli olan Tudor ayni Riek gibi eline gecmis firsati degerlendirmek adina susacak mi yoksa tavir koyacak mi. Riek gibi soft ve sessiz bir adam izlenimi vermemesine ragmen ben Riek'in yolundan gidecegini düsünüyorum yine de.

Aga sen de ayni benim gibi biliyorsun ciddi takviye olmayacak. Yine kafalarina göre adam alacaklar, burada önemli olan Tudor ayni Riek gibi eline gecmis firsati degerlendirmek adina susacak mi yoksa tavir koyacak mi. Riek gibi soft ve sessiz bir adam izlenimi vermemesine ragmen ben Riek'in yolundan gidecegini düsünüyorum yine de.

Ben sen biliyoruz da Tudor bilmiyor.Zaten ben Tudor'un istifa edeceğini düşünüyorum yaz transfer döneminde veya ligin başlarında.Tudor Riekerink gibi susup oturacak veya kukla olacak birine benzemiyor.

Terim varken Takim pek iyi bir durumda degildi zaten. 5. yada 6. ydik. Kis döneminden sonra taktiksel anlaminda degisiklikler denedi ( 3lü savunma su bu ). Bir kac maci 5-6 :0 yendik, Deplasmanda ise berbattik. Oraya bir care bulamadi

Terim döneminde iyi sonuçlar alamamıştık ama oyun ve mentalite belliydi. İçerde oynanan Antalya ve Rize maçlarını unutamam. Terim'in gidiş sürecini hızlandırdı ve karışmamıza neden oldu.

5 senede 10 tane Kupa kazanan takimin nasil yavas yavas telef edildigini canli canli izledik, buna ragmen bir ders cikarilmadi. Roberto Mancini´nin 13/14 kadrosu ile sampiyonlugu vermesi, ve 9 puan fark yemesi bir felakettir. Ivme yakalayipm 10-15 mac üst üste galibiyet alabilecek bir takimi aldi, ve 5 tane galibiyet üst üste alamadi. Hamzaoglu bir sene sonra cok daha zayif bir kadro ile sampiyon oldu.

Prandelli ile Mancini dönemlerini topla, takim üst üste 5 tane galibiyet aldigi olmadi ligde. Hatta Riekerink´in 1 senesini de ekle buna. Al buna Denizli´yi de ekle. Sonra sorun hocalar da degil de. Ilk ikisin döneminde takimin basinda, birde o cok kutlu Baskanimiz vardi.

- Mancini bir nebze kendisini kurtardi, istifa ederek, yüzünü koruyabildi. Müneccim olmaya gerek yok, Mancini´nin oynattigi futbol ile Türkiye liginde 2 sene sampiyon olursan, 8 sene sampiyonlugu kaybedersin.

Fatih Terim´in, Terim´den cok daha kötü yönettigi takim ile, herhangi bir mecrada daha basarili olabilecegi iddiasi abestir Mancini´nin. Terim Chelsea´den 5 tane yedi ASY´de, sonra gitti UEFA kupasini kazandi. Mancini nasil cikdiysa, Terim´de cikabilirdi. Cikamasa bile, arada söyle bir fark var. Terim ile UEFA Finali bir hayal degildi. Belki cikmamamiz en iyisi olabilirdi o sene.
City ile bile gruplardan cikamamis bir adam, cok güzel bir takima kondu. Basarili olabilmesi icin aslinda herseyi vardi, ama yapamadi, beceremedi, ve kulübün de profesyonel yönetilmedigini görünce de istifa etti.

- Gelecegi calindi Galatasaray´in o sene...

Hocalar sorunlu, getirenler degil mi ? Bilmiyorlar, ne futbolu, ne de türk futbolunu okadar basit. Kulübün bir futbol akli, bir futbol hafizasi yok.

Son 25 seneye alacaksin, dökeceksin Datalari ortaya.

- Galatasaray:
- Nasil oynayarak basarili oluyor - Hangi sistem, hangi strateji ile sonuca gidebiliyor.
- Hangi sistem, hangi strateji ile basarisiz oluyor.

Ve vardigin sonuca göre bir kategori hazirlayip, ona göre hocani secip, ve takimin basina getirdigin hocanin eline vereceksin bu verileri. Bunlari basarili, yada basarisiz bir sekilde kullanmasi artik ona kalmis, ama calisabilmesi icin bir fundamenti olur. Calisirsa, basarili olma ihtimali yükselir.

bir riekerink neferi olarak hocamın her daim arkasındayız

dursunu indirin desin o koltuktan indireceğiz alimallah

Üst Alt