Riekerink: "İşler kötüyken reaksiyon verip ayağa kalkmanız önemli" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Riekerink: "İşler kötüyken reaksiyon verip ayağa kalkmanız önemli"

41M2jA.jpg

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’da Alanyaspor’u 25 Aralık’ta konuk edecek Galatasaray’da teknik direktör Jan Olde Riekerink basın mensuplarının karşısına geçti.

Florya Metin Oktay Tesisleri Turgay Vardar Medya Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısına Hollandalı teknik adam, “Sezonun ilk yarısının son maçından önce üçüncü sıradayız. Amacımız birinci olmaktı. Bu maça odaklanıp iyi futbolla kazanmak istiyoruz. Bu karşılaşma ile geri kalan dönem için bir mesaj vermek istiyoruz” diyerek sözlerine başladı.

Olde Riekerink’in basın mensuplarının sorularına verdiği yanıtlar şöyle:

SAVUNMADA İKİ KİŞİ KALDIK

Biz sezon başından beri yönetim ve scout ekibiyle transfer ve oyuncular ile ilgili toplantılar yapıyoruz. Burada da amaç hazır olmak. Biz de bu bağlamda hazırız. Bildiğiniz gibi UEFA tarafından finansal kısıtlama var. Kulübün durumu da bunun içinde. Bu sınırlar içinde kalmak istiyoruz. Altı stoper ile başladık, fakat sakatlıklar ve Afrika Kupası sonrası iki oyuncuya kaldık. Takım içinden de çözebiliriz. Nigel, Ajax’ta bu pozisyonda oynamıştı. Bütçe dahilinde olmak üzere bu pozisyona transfer yapmaya hazırız.

MÜKEMMELE ULAŞMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Puan açısından konuşursak Başakşehir beklenenin üstünde harika bir performans gösterdi. Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin bize rakip olacaklarını biliyorduk. Avrupa mücadelelerini de hesaplamıştık. Birinci ya da daha yakın olmayı hedefliyorduk. Kötü değiliz ama daha iyi olabilirdi. Oyun konusunda sezon başına göre gelişmeler var. Topa sahip olma ve geçişler gibi… Pozisyon bulmakta sıkıntı yaşıyoruz. Mükemmele ulaşmak için çalışıyoruz.

REAKSİYON GÖSTERDİK

Sezona çok iyi başladık sonra kötü döneme girdik. Takım tekrar toparlanıp 3 galibiyet aldı. Bu süreç bizim aynamız oldu. İşler iyiyken bazı şeyleri yapmak kolaydır. İşler kötüyken reaksiyon verip ayağa kalkmanız önemli. Takımdan bu nedenle mutluyum. Amacımız lider olmaktı fakat bu bağlamda takımdan mutluyum.

OYUNU OKUMAK DURUMUNDAYIZ

Fenerbahçe maçında da aynı değişiklik yapılmıştı. Hoca olarak oyunu okumak durumundayız. Skor 2-2’ye gelip, onlar uzun oyuncu alınca fiziksel açıdan bizden üstün duruma geçtiler. Bunu karşılaşmak için önlem almam gerekiyordu. Semih bu şekilde ileri gittiğinde gol buldu. Değişiklik yapmamam en iyi 11’le çıktığım olarak da düşünülebilir.

GERÇEKÇİ PLANLAMAYDI

Gerçekçi bir hedef koymuştuk, 5 maçta 13 puan için ilk 3 maçı kazanmalıydık. Osmanlı deplasmanında geçen sene kaybetmiştik. Zor olacağını biliyordum. Alanya’yı yenmemiz halinde planlama gerçekleşecek. İkinci yarı için de planlamamız, şampiyonluk yolunda güzel oyun oynayıp puan almak.

BİRLİK OLMALIYIZ

Dün, şehitler için düzenlenen organizasyon harikaydı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi burası güzel bir ülke... Aile olarak, birlik olarak durmak gerekiyor. Bu organizasyondan dolayı emeği geçenleri kutluyorum.

Riekerink: "İşler kötüyken reaksiyon verip ayağa kalkmanız önemli"

Moderatör tarafında düzenlendi:
Uyuz oluyorum bi geleceğimiz yok şansa bala maç kazanıyoruz güçlü rakipleri yenememişiz takım resmen protesto eder gibi oynuyo ama adamı kovmuyolar deli olucam.

NKGSDVBS
TapaTalK

artik pazar günü maci kazanip ikinci devre icin iyi calismak olmali ilk is. Bu saatden sonra Riekernik zaten gönderilmemeli. Kanser olan oldu.

Savunmada iki oyuncuya kaldık. Takım içinden de çözebiliriz. Nigel, Ajax’ta bu pozisyonda oynamıştı. -------Jor----

Önlibero, ortasahadaki sıkıntımızı içimizden çözebiliriz. Hakan Balta'yı orada düşünebiliriz. ------Hamza---

Efsaneler ölmez sadece şekil değiştirir...
:005:

Adam 5 maçta 13 puan almış. Daha toy. Fenerden kupa aldı. Bjk maçı ilk yarı harika oyunla 2-2 bitti. Defansin aksaklıklarını bu adam napsın? E mubarekler. Bekleyin biraz.

Adam 5 maçta 13 puan almış. Daha toy. Fenerden kupa aldı. Bjk maçı ilk yarı harika oyunla 2-2 bitti. Defansin aksaklıklarını bu adam napsın? E mubarekler. Bekleyin biraz.
Yalnış düşünce
Büyük maçların hiç birini kazanamadı bu sezon.
Kendinden çok güçsüz takımlara bile yarım düzine gol pozizyonu verdi.
Oyuncu seçimleri günden güne beter olmaya başladı. Sezon başı transfer döneminde tercihler rezalet.
İçeride her maçımız azap, deplasmanı zaten söylemiyorum.
Aldığı kupalara saygım var ama finallerde bu kulübün ölüsü zaten penaltılara gidiyo kendi başarısı değil yani. Çok efendi bi insan ama olmaz bunu görmek için kahin olmaya gerek yok adamı zaten kovucaksın bari şimdi şutla zaman kaybı yaratma hala şampiyonluk ümidimiz var.

NKGSDVBS
TapaTalK

Korktuğum başıma gelicek şu an şampiyonluk şansı var kovulmadı ikinci yarı elbet bi yerde kopucak tepetakla olucaz ondan sonra giden sezona mı yanıcan harcanan zamanamı

NKGSDVBS
TapaTalK

Kovun sezon ortasında, sanki yerine daha iyisi gelecek.

2 yıl oldu hâlâ Dursunu tanıyamamış bazı arkadaşlar. Beterin de beterini alma/getirme gibi bir huyu var bu başkan bozuntusunun.

Riekerink gönderilse yerine gelecek adamı düşünün bi an. Kalsın işte sezon sonuna kadar adam.

Gesendet von meinem GT-I9195 mit Tapatalk

Kovun sezon ortasında, sanki yerine daha iyisi gelecek.

2 yıl oldu hâlâ Dursunu tanıyamamış bazı arkadaşlar. Beterin de beterini alma/getirme gibi bir huyu var bu başkan bozuntusunun.

Riekerink gönderilse yerine gelecek adamı düşünün bi an. Kalsın işte sezon sonuna kadar adam.

Gesendet von meinem GT-I9195 mit Tapatalk
Sezonu göz göre göre yakıyoruz çok büyük hata. Hollandalı ile uyuşmadı bu kulüp, barcadan getirdik adamı olmadı hele böyle adnan polat gibi dursun özbek gibi adamlarla hiç olmaz.

NKGSDVBS
TapaTalK

Sezonu göz göre göre yakıyoruz çok büyük hata. Hollandalı ile uyuşmadı bu kulüp, barcadan getirdik adamı olmadı hele böyle adnan polat gibi dursun özbek gibi adamlarla hiç olmaz.

NKGSDVBS
TapaTalK

Tamam da sence Riekerink gidince hersey düzelecek mi Allah askina? Dursun degilmiydi aylarca teknik direktör bulamayip da koskoca takimi altyapi hocasina emanet eden?

Bu adam daha kötüsünü getirir demiyorum GETIRECEK diyorum, yani bu besbelli birsey. Adamin her hamlesi fatal error.

Sezonu göz göre göre yakiyoruz diyorsun, asil simdi degisiklige gidersek yakariz. Tek sorun teknik direktör degil, oyuncular da ortada.

Tamam da sence Riekerink gidince hersey düzelecek mi Allah askina? Dursun degilmiydi aylarca teknik direktör bulamayip da koskoca takimi altyapi hocasina emanet eden?

Bu adam daha kötüsünü getirir demiyorum GETIRECEK diyorum, yani bu besbelli birsey. Adamin her hamlesi fatal error.

Sezonu göz göre göre yakiyoruz diyorsun, asil simdi degisiklige gidersek yakariz. Tek sorun teknik direktör degil, oyuncular da ortada.

Çok başka seviye atlayacağımızı söylemiyorum sadece olmayacak bi adamla boşa vakit kaybı. Daha iyisi gelmez belki ama daha kötüsü hiç gelmez. Dakika 86 da yerlerde olan takımdan oyunculardan çekindiği için oyuncu değişikliği yapamayan bi adam var sahada. Çok çok iyi oynatsın demiyorum otorite yok. Güçlü biri gelsin diyelim ki kenarda hoca var.
Farkındaysan takımda 1-2 kişi kötü değil takımın hepsi kötü. Belli ki içeride durumlar karışık oynamıyolar. Disiplin heyecan takım ruhu hiç bişey yok.

Daha iyisini getirir demiyorum ama saha kenarında hoca görmek istiyorum ben. Şampiyonluk umudumuz var, bu hangi ülkeye gitsen sezon başından beri takım hiç bişey oynamıyo ve ruhsuz mücadele ediyosa o takımda değişiklik olur kan değişimi.
Yarıştan kopmak ve orta sıralarda takılmış bi Galatasaray görmek istemiyorum ikinci yarı ve önlem alınsın diyorum.

NKGSDVBS
TapaTalK

Çok başka seviye atlayacağımızı söylemiyorum sadece olmayacak bi adamla boşa vakit kaybı. Daha iyisi gelmez belki ama daha kötüsü hiç gelmez. Dakika 86 da yerlerde olan takımdan oyunculardan çekindiği için oyuncu değişikliği yapamayan bi adam var sahada. Çok çok iyi oynatsın demiyorum otorite yok. Güçlü biri gelsin diyelim ki kenarda hoca var.
Farkındaysan takımda 1-2 kişi kötü değil takımın hepsi kötü. Belli ki içeride durumlar karışık oynamıyolar. Disiplin heyecan takım ruhu hiç bişey yok.

Daha iyisini getirir demiyorum ama saha kenarında hoca görmek istiyorum ben. Şampiyonluk umudumuz var, bu hangi ülkeye gitsen sezon başından beri takım hiç bişey oynamıyo ve ruhsuz mücadele ediyosa o takımda değişiklik olur kan değişimi.
Yarıştan kopmak ve orta sıralarda takılmış bi Galatasaray görmek istemiyorum ikinci yarı ve önlem alınsın diyorum.

NKGSDVBS
TapaTalK

Buna ne kadar emin olabiliyorsun anlamiyorum sahsen. Bu kulübün baskani hala Dursun.

Buna ne kadar emin olabiliyorsun anlamiyorum sahsen. Bu kulübün baskani hala Dursun.
Geçmişten de bişeyler çıkartıyorum çünkü. Benim kendi görüşüm polat zamanında terim olsaydı o rezillikleri yaşamazdık. Tamam çok kötüydü rezaletti o sezon her konuda ama o hallere düşmezdik. Rijkard geldi aynı mantalite aynı tip gene, oda süper başladı ve ilginç bitirdi. Jorda aynı bişey değişmiycek yaşadıklarımızı bi daha yaşıyoruz sadece. Bu ligde adamların elinden gelen bu, disiplin sıfır.
Sert olmasını söylemiyorum bak sert olmakla yumuşak olmakla takım disiplini farklı şeyler.

Kardeşim bu lige kora kor oynatıcak adam lazım, bi halt bilmeyip motivasyonla çalışan bağıran çağıran adamlar iş yapıyo. Avrupada bi halt yiyemezler ama bu ligde böyle. Bizim olayımız şampiyonluk olduğu için böyle adamlar gerekir.
Artık kimi getirir bilmem ama saha kenarında hoca diyebileceğimiz birinide bulur elbet o kadar futbol cahilimi bu adam ya.

NKGSDVBS
TapaTalK

Geçmişten de bişeyler çıkartıyorum çünkü. Benim kendi görüşüm polat zamanında terim olsaydı o rezillikleri yaşamazdık. Tamam çok kötüydü rezaletti o sezon her konuda ama o hallere düşmezdik. Rijkard geldi aynı mantalite aynı tip gene, oda süper başladı ve ilginç bitirdi. Jorda aynı bişey değişmiycek yaşadıklarımızı bi daha yaşıyoruz sadece. Bu ligde adamların elinden gelen bu, disiplin sıfır.
Sert olmasını söylemiyorum bak sert olmakla yumuşak olmakla takım disiplini farklı şeyler.

Kardeşim bu lige kora kor oynatıcak adam lazım, bi halt bilmeyip motivasyonla çalışan bağıran çağıran adamlar iş yapıyo. Avrupada bi halt yiyemezler ama bu ligde böyle. Bizim olayımız şampiyonluk olduğu için böyle adamlar gerekir.
Artık kimi getirir bilmem ama saha kenarında hoca diyebileceğimiz birinide bulur elbet o kadar futbol cahilimi bu adam ya.

NKGSDVBS
TapaTalK

Hamza takımın başındayken gazla ne kadar olduğunu gördük. Saçma sapan yorumlar yapmayalım boşuna. Kötü oyunun temel sebebi oyuncuların çöp ve yaşlı oluşu. Dün bu konuyla ilgili bir yazı yazmıştım bi oku istersen:

Riekerink Hakkında Karar Zamanı!
#19 numaralı post

Üst Alt