Riekerink: "Yaşlı bir ekiptik" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Riekerink: "Yaşlı bir ekiptik"

jor.jpg

Galatasaray'dan sezon ortasında ayrılan Hollandalı teknik adam Jan Olde Riekerink, Sabah Gazetesi'ne konuştu. Hollandalı samimi açıklamalar yaptı.

İşte Riekerink'in açıklamaları:

“Beşiktaş’ın 5 puan gerisindeydik. Başarı için arzumuz vardı, şampiyon da olabilirdik. Kayseri’ye karşı üzüntü verici bir yenilgi aldık."

"Yaşlı bir ekiptik. Bireysel yetenekleri kullanmaya çalıştık. Yaşlıların kontratları vardı… Bu yüzden ‘gençler alınmalı’ demek dışarıdan daha kolay."

"Fantastik bir yıl geçirdim, 2 kupa kazandık ve benim için büyük bir deneyim oldu. Taraftarın bana ‘Bey’ demesini asla unutmayacağım."

Galatasaray’a altyapı hocası olarak geldi, kendini birden A takımda buldu. Sarı-kırmızılılardan iki ay önce ayrılan Jan Olde Riekerink yine bir altyapı sahasında çıktı karşımıza. Altınordu Başkanı Mehmet Seyit Özkan’ın misafiri olarak U-12 İzmir Cup’a gelen Hollandalı hoca, altyapıdan ayrılık sürecine, taraftardan yönetime birçok konuda SABAH’a içten açıklamalar yaptı. İşte Riekerink ve merak edilenler:

"Galatasaray altyapısının başından A takıma geçtiniz. Bu kararınızdan hiç pişman oldunuz mu?

Hayır, kesinlikle… Fantastik bir yıl geçirdim, 2 kupa kazandık ve benim için büyük bir deneyim oldu. Taraftarların bana ‘Bey’ demesini ve sahip çıkmasını asla unutmayacağım."

"Hollanda’da yönetimi eleştirdiğiniz bir haber yayınlandı. Bu haber doğru mu?

Benim yönetimle ilgili söyleyebileceğim tek şey bana bu fırsatı tanıdıkları için teşekkür etmem olabilir. Bir yıl boyunca iyi bir şekilde çalıştık. Yönetim hakkında asla böyle bir şey söylemem."

"Galatasaray'da kalsaydım daha iyi olurdu diyebiliyor musunuz?

Elbette… Beşiktaş’ın yalnızca 5 puan gerisindeydik. Başarı için arzumuz, isteğimiz vardı. Şampiyon da olabilirdik. Kayserispor’a karşı üzüntü verici bir yenilgi aldık, tamam ama hem Beşiktaş, hem Başakşehir hem de Fenerbahçe puan kaybediyordu. Çok kritik bir maçtı, kabul ediyorum. İyi bir performans sergileyemedik, doğrudur. İnsanlar da böyle anlarda farklı kararlar alabiliyorlar."

"Çalıştığınız dönemle ilgili bir özeleştiri yapmanızı istesem ne söylersiniz?

Her şeyi daha iyi yapabilme şansınız her zaman vardır. Özeleştiri olarak şunu söyleyebilirim, elimizdeki çok genç olmayan grubu koruma kararı aldık. Genç bir takım değildik, yaşlı bir ekiptik. Bazı oyuncularımızın kalitesine güvenerek yola çıktık. Bu yüzden de fiziksel özelliklerden çok bireysel becerilerimizi kullanmaya çalıştık. Kış döneminde gerçekten iyi çalışmaya başladığımızda elimizde fiziksel olarak iyi durumda 9-10 kişi vardı. Fiziksel durumu kenara bırakırsam iyi bir oyuncu grubuyla çalıştığımı söyleyebilirim, onları seviyorum."

"Gelecek sezon için genç oyuncular alınmalı mı peki?

Ayrıldığım için gelecek üzerine karar vermek ya da yargıda bulunmak bana düşmez. Bu yönetimin vermesi gereken bir karar. Yaşlı oyuncularımız vardı ama bazıları oyunu da değiştirebilecek kalitede. Kontratları da var. ‘Gençler alınmalı’ demek bu yüzden dışarıdan daha kolay."

Sabah

Riekerink: "Yaşlı bir ekiptik"

Riekerink diye yazılır adam diye okunur. Hayatının devamında başarılar dilerim Riek hocam :hat:

Gesendet von meinem SM-A510F mit Tapatalk

Tudor, beyefendinin ancak yardımcısı olacak kalibrede. Sırf rüzgar olsun diye gönderilmesinin üzücü sonuçlarını bugün hep birlikte yaşamaktayız. Sezon sonu gerekirse yine yollar ayrılırdı ancak mevcut şartlarda böyle bir şey yapıp böyle bir sonuç alırsan hocadan önce gitmeyi göze almalısın ki umarım öyle olacak.

Basin dalga gectigi icin herzaman destekledik sahip ciktik kotu futbola ragmen ama rakiplerin puan kaybettigi bir hafta evimizdeki kayseri macinda kaybetmemiz ve takimin bok gibi oynamasi bardagi tasiran son damlaydi

Tudor, beyefendinin ancak yardımcısı olacak kalibrede. Sırf rüzgar olsun diye gönderilmesinin üzücü sonuçlarını bugün hep birlikte yaşamaktayız. Sezon sonu gerekirse yine yollar ayrılırdı ancak mevcut şartlarda böyle bir şey yapıp böyle bir sonuç alırsan hocadan önce gitmeyi göze almalısın ki umarım öyle olacak.

niye yenildi o zaman

Bunun bahsettiğim görüş ile olan ilişiği nedir çözemedim? Bu mantık düzeyinde; Mourinho da Terim'e yenildi mesela ne yapacağız? Kaldı ki ilk maçta kendisini mağlup etti beyefendi tek kıstasımız bu bile olsa dahi en iyi ihtimalle bir eşitlik söz konusu.

Mourinho Terim'in veya terim Mourinho'nun Ancak yardimcisi olur diyen varmi peki

Riekerink'in elinde 20 m € luk transfer hamlesi yapma fırsatı vardı ama o Mehmet Özbek'in kuklası oldu kendisi için tarihi fırsatı tepmemek adına

İşte o yüzden kendisininde suçu var. Tudor 20 m € harcatabilme fırsatı buldu mu ki kıyaslama yapalım

Kaldı ki Riekerink varken kendi evimizde yenemedik Trabzon'u (En kötü halleri hemde) ve Başakşehir'i neyin muhabbeti bu

Kör öldü badem gözlü oldu yine

Bunun bahsettiğim görüş ile olan ilişiği nedir çözemedim? Bu mantık düzeyinde; Mourinho da Terim'e yenildi mesela ne yapacağız? Kaldı ki ilk maçta kendisini mağlup etti beyefendi tek kıstasımız bu bile olsa dahi en iyi ihtimalle bir eşitlik söz konusu.

ilk macta da karabuk daha iyiydi
bahsettigim gorus dedigin de bir takimi 1 sene calistiran teknik direktorle apar topar takimin basina gecip 6 mac calistiran birini karsilastirip biri digerinin yardimcisi olur demekse eger mourinho ve ftye kafa yorman daha yerinde olur

Üst Alt