Riekerink'e Saldırının Kaynağını Yanlış Yerde Arıyorsunuz! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Riekerink'e Saldırının Kaynağını Yanlış Yerde Arıyorsunuz!

Forumda konuşulduğu üzere Riekerink'e karşı medyada çok hızlı bir linç kampanyası başlatıldı. Değişiklik, kısır futbol gibi eleştiriye açık yönleri mutlaka var. Ancak bu linç kampanyası daha çok kişiler üzerinden yürüyor. Ancak ben forumdaki genel kanının aksine problemin kaynağının Selçuk olduğunu düşünmüyorum. Bunun içinde birkaç gerekçem var.

Öncelikle medyadaki yorumlar belli bir güne kadar bu kadar olumsuz değildi. Selçuk'un yedek kalma ihtimali dahi olumsuz karşılanmıyordu. Ne olduysa belli bir günden sonra daha Selçuk oyundan alınmadan bir saldırı başlatıldı.

İkinci olarak ben Selçuk'un oyununa yönelik eleştirileri haklı bulsam da adamın karakterine yönelik eleştirilere katılmıyorum. Bence Selçuk'un ne Sneijder ile ne de bir hoca ile sorun yaşadığını zannetmiyorum geldiği günden bu yana. Herşeyine laf edebiliriz ama bu adamın sorun çıkarttığı gibi bir eleştiri yeterince adil gelmiyor bana.

Ve üçüncü olarak da Selçuk'un Milli Takıma alınmamasının yeterince gündem olmaması meselesi var. Terim Hakan ve Selçuk'un Arda ile aynı gerekçelerden değil farklı gerekçelerden kadroya alınmadığını söyledi. Ortasahada Ozan, Okay gibi gereksiz ve bence Selçuk'un tırnağı etmeyecek adamlar oynarken Selçuk'un olmamasına tepki gösterilmesi normal bir davranış olacakken bunu yapmadılar.

Tabi bir de Riekerink'e yönelik linç kampanyasının Selçuk olayı ile sınırlı kalmadığını, adamın teknik yetersizliğinden, karizma eksiklğinden vs. devam ettiğini görüyoruz. Halbuki aynı adamlar Hamza'yı yere göğe sığdıramıyordu..

Peki ne olduda rüzgar bir anda tersine döndü? Herşey 5 Eylül'de başladı. O gün kendisine sorulan yersiz, hadsiz soruya bir teknik direktör ya da bir meslektaş saygınlığı, olgunluğuna yakışmayan cevap veren şahıs bütün olayın terse dönmesini sağladı bence. O günden sonra Galatasaray'ın ilk iki maçtaki 6 puanı, Tolga Ciğercisi, Sniejder'in gayreti, Eren'in klası konuşan medya herşeyi bırakıp Riekerink'in yetersizliği ve daha gerçekleşmemiş bir Selçuk olayına yoğunlaştılar.

Benim görüşüm taraftarın Selçuk-Sneijder ikilemi tuzağına düşmemesi lazım. Benim 3-4 senedir her fotoğrafta, her maçta ve her antrenmanda gördüğüm böyle birşeyin olmadığı yönünde. Yedek kalabilirler, beraber oynayabilirler. Önemli olan Galatasaray'a fayda vermeleri. Bu ikiliden Riekerink'e de zarar gelmez. Zira bu hocanın kalmasını sadece Sneijder değil, Selçuk başta olmak üzere yerliler de istedi. Sorun sorumsuz ve adaletin olduğu yerde olmadığını gösteren bir teknik direktörün açıklamaları ve o kişinin medyadaki silahşörlerinin 5 Eylül gecesinden itibaren başlattıkları balon sorunlardır.

Dediğinde haklılık payı var .
Her şey terimin konuşması ile başladı ama Selçuk'un sorun çıkarmadığı doğru değil.

Belki bilerek sorun çıkarmıyor ama medya da konuşulanlara sessiz kalması bile bir GALATASARAY kaptanına yakışmayan bir hareket,
Bu bile ne kadar kinle dolu olduğu gerçeğini gösterir.

Kayseri Maçının ertesi günü çıkan haberlere selcuk; hocanın kararlarına saygılıyım kim hak ediyorsa formayı o giyer gibi bi açıklama yapsaydı medya JOR'u bu kadar köşeye sıkıştıramazdi.

Fener 3 haftada 1 puan almış ama hala gündem de biz ve bizim hocamız varsa eğer bu bizden ne kadar korktukları anlamına gelir.

HELAK OL BECERİKSİZ HERİF!

Son düzenleme:
Takımın sorunu Selçuk. Sneijder ile ilgili bir problem yok bunu çıkaranlar çapsız yerli seviciler ve medya. Selçuk denilen rezil herif ilk defa tartışılmaya başlamışken ama Sneijder de kötü argümanını ortaya attılar. Olay Selçuk'tan Sneijder'e dönmüş durumda neredeyse.

Riekerink'e bir anda saldırılma sebebi bence şudur. Galatasaray yazın td aramış bulamamış ve belki de başka çaresi kalmadığından altyapı için getirdiği adamı td yapmak zorunda kalmıştır. Bu güdümlü medya bu işi İsmail Kartal vakası gibi değerlendirmiş ve bu sene de Galatasaray'dan bir halt olmaz demiştir. Ancak Riekerink ile lige nispeten iyi başlangıç yapılması ciddi bir hazımsızlık yaratmış ve bel altı vurularak hocamızın başarılı olmaması için çabalar başlatılmıştır. Böylesine kaotik durumlarda daha önce de yaptığı gibi Fatih Terim Galatasaray'ın lehine veya aleyhine olacağını düşünmeden bu kansızların eline fırsat vermiştir.
Ben en baştan söyledim hoca başarılı olsun olmasın hiçbir koşulda dağılmaz zannettiğimiz çeteyi dağıtmış ve yarınlar için umut ışığı olmuştur.

Üst Alt