Riekerink'ten Dursun Özbek'e Ret!


riekerink-1521.jpg

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, stada yakınlığı bakımından Point Otel'de kamp yapılmasını önderdi. Riekerink ise "bizim evimiz Florya" diyerek öneriyi reddetti.

Galatasaray, Beşiktaş derbisine otelden değil Florya'dan gidecek. Cim-Bom'da yönetim, bazı maçlarda olduğu gibi kampın başkan Dursun Özbek'e ait Point Otel'te olmasını teklif etti. Çünkü otelden Vodafone Arena'ya ulaşım sadece birkaç dakikada gerçekleşebilecek ve takım ulaşım sorunu yaşamayacaktı.

Teknik direktör Riekerink bu konuyu yardımcıları ve daha sonra futbolcularla görüştü. Teknik kadro ve futbolcular, "Florya bizim evimiz. En iyisi maç günü buradan stada gitmek olacak. Otel yerine tesislerde kamp yapmak bizim için daha iyi" diyerek otelde kamp fikrine karşı çıktı.

Yönetim, bu hareketten etkilenirken, derbi öncesi takımın motivasyonun üst düzeyde olmasına çok sevindi. Florya Metin Oktay Tesisleri'nde derbi öncesi kenetlenmenin üst düzeyde olduğunun altı çizildi. Sarı-kırmızılı futbolcuların maça çok iyi hazırlandıkları ve günlerinin büyük bir bölümünü tesislerde geçirerek maça en iyi şekilde motive oldukları vurgulandı.

Milliyet
 
orhan hoca ve sneijder doğru karar almış. dursun point otelde topçularımızın iflahını kurutabilirdi floryada böyle hadiselere müsade edilmez.
 
Üst Alt