Riera’ya Güle Güle | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Riera’ya Güle Güle

Galatasaray, istediğini alamadığı İspanyol oyuncuyla yollarını ayırıyor. Benfica karşısındaki Riera’dan memnun kalmayan Terim’in, Aydın ve Çağlar Birinci ile birlikte göndereceği ifade edildi

Galatasaray’ın Olympiakos’tan büyük umutlarla aldığı Albert Riera’nın bileti kesiliyor. İspanyol futbolcunun ligde geride kalan 10 haftada istenilen performansı ortaya koyamamasının yanı sıra, önceki gün de Benfica ile yapılan özel maçtaki görüntüsü teknik ekibi çileden çıkardı. Teknik Direktör Fatih Terim’in saha içinde sorumluluk almasını istediği İspanyol oyuncunun, bu role bir türlü soyunamaması nedeniyle yolların ayrılması gündeme geldi.

Takımda 2.7 milyon euro ile en fazla kazanan oyunculardan biri olan Riera’nın biletini ocakta kesmeye hazırlanan sarı-kırmızılı yönetimin de, çalışmalara başladığı ve tecrübeli oyuncudan zarar etmemek için elini çabuk tuttuğu belirtildi. Sarı-kırmızılı kulübün Olympiakos’la sıcak ilişkiler içinde olan Başkan Ünal Aysal aracılığıyla Riera’yı eski kulübüne gönderme planları da olasılıklar arasında tuttuğu bildirildi. Riera için Yunan ekibine 3 milyon euro bonservis ücreti ödeyen Cim-Bom’un, 4 yıllık anlaşmanın ağır şartları nedeniyle bu futbolcudan kurtulmak istediği dile getirildi. Galatasaray’da Riera’nın yanı sıra, gözden çıkarılan diğer isim ise Aydın Yılmaz ve Çağlar Birinci oldu.

Kaynak:Milliyet-Nevzat Dindar

Cevap: Riera’ya Güle Güle

metal eriyigi icip gunlerini sokak lambasi yalamakla geciren bir baldonun klavyesine oturarak urettigi bu haberi okuyacagima trt4'e okuyucu mailleri yazip best of izel albumu dinlerken bacaklarimi salgam suyuyla ovarim daha iyi

Sanmiyorum hocanin gonderecegini pek onun tarzi degil.devre arasinda en buyuk transfer aydinin takimdan ayrilmasi olur.

Bende gönderilceklerini sanmiyorum.

Hele hele devre arasi üc oyuncu birden cok zor.

Riera neyse de Aydin hic etkili degildi... :SS:

Eh be hocam bu Riera'dan bi b.k olmayacağını bir tek sen mi anlamadın? Transfer edildikten sonra bu forumda bütün yorumları hatırlıyorum, herkez aynı fikirdeydi, herkez Riera'dan bişey olmaz, Riera artık bitti, ondan bize bir fayda gelmez diyordu.

İnşallah haber sallama haber değildir de devre arası hem A7 hem Riera takımdan gönderilir.

Eh be hocam bu Riera'dan bi b.k olmayacağını bir tek sen mi anlamadın? Transfer edildikten sonra bu forumda bütün yorumları hatırlıyorum, herkez aynı fikirdeydi, herkez Riera'dan bişey olmaz, Riera artık bitti, ondan bize bir fayda gelmez diyordu.

İnşallah haber sallama haber değildir de devre arası hem A7 hem Riera takımdan gönderilir.

gerek var mi bu tarz ifadelere? sonucta adam elinden geleni yapiyor. sadece fizik olarak liverpooldaki halinden cok geride. korkak ve kisir futbol oynamadigimiz zaman etkili oluyor ayrica. millet futbolun akilla oynandigini unutup grosicki gibi adamlara yonelmis ne yazikki. kadroda riera gibi zeki topculara ihtiyac var. bir b.k olmaz degil, boyle bir adami nasil kullaniriz demek lazim.

gerek var mi bu tarz ifadelere? sonucta adam elinden geleni yapiyor. sadece fizik olarak liverpooldaki halinden cok geride. korkak ve kisir futbol oynamadigimiz zaman etkili oluyor ayrica. millet futbolun akilla oynandigini unutup grosicki gibi adamlara yonelmis ne yazikki. kadroda riera gibi zeki topculara ihtiyac var. bir b.k olmaz degil, boyle bir adami nasil kullaniriz demek lazim.

Belki bir b.k olmaz hakarete girebilir, öyle anlaşıldıysa pardon. Sadece Riera transfer edildiğini gün forumdaki üyelerin hayal kırıklığıyla dolu mesajlarını hatırlıyorum, kimse memnun değildi bu transferden. Herkez biliyordu şimdiki Riera'da eski Riera'dan eser olmadığını(ben eski Riera'yi bile begenmiyordum o ayri). Olympiakos 1 sene önce 7 milyon euro'ya transfer ettigi bir adami neden 3-4'e bırakır? Artık bu oyuncu bitik olduğu için.

Fatih Terim Riera'dan insiyatif almasını bekliyormuş, peki Hayri senin tanıdğın Riera Liverpool dönemlerinde takımın en çok göze batan oyuncusumuydu? Yani ozamanlar insiyatif alıyormuydu? Benim aklımda ozamanlar bile bu adamın sıradan bir oyuncu olduğu aklımda kalmış.

Tabi takımında Misimovic, Lincoln, Diego gibi adamlar olursa belki ozaman Riera'yi kullanabilirsin ama Riera hiç bir zaman takımın yıldızlarından, takımı taşıyabilecek, takıma maç kazandırabilecek bir isim olmadı, olamaz da.[bence]

Oysa biz Arda'nın gidişinden sonra o bölgeye çok daha iyi birini bekliyorduk ama malesef olmadi. Tabi bunda Fatih Terimi de suçlamamak lazım, biliyoruz Riera onun 3-4 tercihidi. Ben yükarıda Fatih Terim'e yüklenmiş gibi oldum ama onu demek istememiştim. Pardon.

Hayriye katılıyorum. Riera tecrübesi yüksek bir isim. Biraz daha kredisi olmalı. Evet bende üzülüyorum ama kontenjanımız en azından buna musait. Sene sonuna kadar beklenmeli.

Rieradan beklenti büyük, riera takım oyuncusu. biz ise henüz tam olarak takım olamadık. arkadaşın dediği gibi, Riera Lincoln gibi Keita gibi takımın öne çıkan isimlerinden birisi değil. takımı taşımaz, maç kazandırmaz. sadece belli standartta bir oyuncu.

Evet Olympiakosun aldigi paranin azina satmasi ilginc. 4 senelik sozlesme de yanlis. Herifin kaliteli topcu oldugu belli bence o yuzden ise yaramayacagi belliydi diyemeyiz. Iyi oynamiyor orasina eyw. Ama daha 2 ay oldu, ve hucumu dusunen bir top oynamiyoruz. Sonra millet kazima rieraya falan salliyor ki bu yanlis. Kanatlari calistiracak bir top oynadigimiz soylenemez. O yuzden hucumumuz enginin top surmelerine bakmadigi zamanlarda degerlendirelim rierayi

Kredisi sene sonuna kadar değil, devre arasına kadar olmalı. Devre arasında gidecek mi, kalacak mı kesin karar verilmeli. Bizim lig için tecrübeden, zekadan önce fizik/kondüsyon durumunun iyi olması gerekir. Yüklemeler de sezon başı kamplarında yapılır, yani Riera için iş işten geçti. Arkalı önlü iki Balta'ya lüzum yok. "Sabredelim, bekleyelim" dediğimiz hiçbir oyuncudan hayır görmedik. Bize Keita gibi kanat lazım. Keita çok mu zekiydi? Hayır. Ama alıp gidiyordu :ka21:

Üst Alt