Rijkaard niye eleştirilmez ? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rijkaard niye eleştirilmez ?

Cevap: Rijkaard niye eleştirilmez

Rijkaard'i nasil eleştirebilirsin ki..İlk 6 haftada alinan galibiyetler sonrasi birakin gslileri fenerliler bile ''bu sezonu 3 kupayla tamamlayacağiz'' gozuyle bakiyorlardi.Benim anlamadiğim nokta da şu :peşpeşe gelen galibiyetler iyi guzel hoş;ama takm biraz kotu oynamaya başlayinca salvolar gelmeye başliyor..Hep destek tam destek boylesi durumlarda lazim.. Rijkard gibi hem futbolculuk hayati hemde teknik direktorluk kariyeri ortada olan birini henuz 13. haftada eleştirmek çok yersiz..Luis aragones de ispanya milli takmn bilmem kaç yl aradan sonra Avrupa şampiyonu yapti .Fenere getirdiler sezonu tamamlayamadan gonderildi ..bence bizim eleştirmemiz gereken bir nokta varsa bu Rijkaard değil bu teknik direktor mezarliğini ve basini eleştirmek olmali..

Cevap: Rijkaard niye eleştirilmez ?

eleştiremezsin... adam futbolu bu ülkedeki herkesten daha iyi biliyor bu bir... elindeki malzemeye göre iş yapmaya çalışıyor bu iki... futbolcular ruhsuzsa o ne yapsın üç...

Rijkaar 6 aylık değil en az 2 yıllık T.D dir.Eğer biz böyle yaparsak 1 senede gider ve hiç bir verim alınmadan aksine zarar ile 2 sene geçiririz.Ama Rİjkaard takıma kendi mentalitesini oturtur,kendi takımını ortaya çıkarırsa verilen 2 seneden sonra 8 senede en az 5 Şampiyonluk ve yüksek yerlere gelme şansımız olur.

Cevap: Rijkaard niye eleştirilmez

sistem değişmeli diyorsan Rijkaard gitsin diyorsun.. Başka birşey oynatmaz bu adam bunu oynadı/oynattı her yerde. 4 aydan sonra Rijkaard'ı da yollayalım diyorsun. "dur hele" dyienler de avukatlık yapmış oluyor.

O zaman avukatıyım ben Rijkaard'ın, çünkü Balta gider, Arda gider, Rijkaard gider, futbol kalır. İyi futbol istiyorum ben kardeşim. Avukatım.

Edit:Hata yapmazsan da birşey öğrenemezsin zaten, hata yapmazsa tanıyamaz futbolcuları, kimin ne yapabileceğini/yapamayacağını, kimden nerde verim alıp/alamayacağını anlayamaz. Hata yapıp "tamam bu olmadı, hataymış" diyecek sonra düzeltecek. Sanki adam 20 senedir TSL'de, 10 senedir Galatasaray'da, anında ülkemiz insanının bile doğru düzgün görmediği bir sistemde daha önce hiç çalışmadığı oyuncuların ne yapıp/yapamayacağını bilecek. Sanki bu oyuncular yıllardır böyle bir sistemde oynuyorlar.

Ben rijkaard'ı yollayalım demedim iyi oku bence sistem değişmeli diyorum sistem!

Bakıyorum herkez td olmuş ya yok gökhanla servetle olmaz yok sarpla topalla olmaz . Kimle olur arkadaş kimle olacak isimleri listesini klübe verin transfer etsinler sizide klübe td yapsınlar her sene şampiyon olalım her alanda. Evde tv başında arda orda oynarmı ya demek en kolayı Rijkaard ve Neskens oynar diyorsa oynar haa siz ben onlardan iyi bilirim onlar kimmiş diyorsanız o sizin bileceğiniz iş. Rijkaard eleştiriliyor zaten yeterince ne yapalım istiyorsunuz kovalım gitsin. Konuyu açan Barcelonada o futbolcularla şampiyon olursun zaten gibilerine getirmiş lafı aynı terane yani ya arkadaş madem o futbolcularla şampiyon olunuyordu neden Rijkaard gelene kadar olamadılar. Eleştirin Eleştirin ama mantıklı eleştirin bi farkınız olsun.

Bir adamı eleştirmek için yaptığı işi ondan daha iyi bilmek gerekir...

Yanlış yapıyorsa işi bilmesen de eleştirirsin ama bu tabloda da Frank'i eleştiriyorsan futbolu ondan daha iyi bilmen gerek

Ben anlamıyorum yahu ne demek Hakan Balta, Servet çok önemli oyuncu da onları kaybediyor muşuz bu sistemle?!

Böyle küçük düşünerek nereye kadar, kaybedersek kaybedelim, gelir geçer futbolcular, sistem kalır. Sonra o sistemin içinden başka önemli futbolcu çıkarırsın..

Teker teker futbolcular sisteme uymak istemiyor diye vaz mı geçmek lazım onların nazını çekeceğiz diye, yolları açık olsun oynayamıyorlarsa bu oyunu, biz bunu oynayacağız.

Rijkaard eleştrimem hiç bir koşulda.

Bana kalkıp Arda'dan Messi'mi olur Servet'ten o mu olur bu mu olur demeyin.

Sistem değişsin ne olsun ? Kolay bişey sistem değiştirmek. Dön çift forvete Elano yada Arda üzerine takımı kur tek futbolcuya dayalı düzen hobaa ne güzel olur. Bunu geçen sene gördük. Skibbe Lincoln'e titriyordu Lincoln olmayınca Galatasaray'da yoktu.

O verdiğiniz şundan bu mu olur bundan şu mu olur felan olmaz tabii ki ama Rijkaard bu sene alıştırmaya çalışıyor futbolculara. Onlar gerizekalı değil onlarda akıllı insanlar ve anlayacaklar yani sistem kavramını. Rijkaard alıştırmaya çalışıyor bunlara. Ayrıca soruyorum size Servet ne kadar süper oynuyordu geçen senelerde felan bu sene son maç hele kötüyse sistem yüzünden mi ? Ayhan'ın konusuna bakın ilk mesajlara o olmadan bişey olmaz takımın tek yıldızı felan filan şimdi Ayhan normal mevkiide oynuyor kötü oynuyor formsuz sistem yüzünden mi ? Barış son maç baya kötüydü heralde onuda biliyoruz oynadımmı tam mücadele diyor buda mı sistem yüzünden ? Sivas maçındaki gibi oynasaydı ? Yada Arda buda mı sistem yüzünden Kayseri'deki milli maçtan sonra adam tam performans oynayamıyor solda oynadığı halde oda mı sistem yüzünden ?

Emin olun herkes tam kapasite oynasa ve mücadele etse istekli olsa bu tür laflar olmazdı. Yok bu sistem bu takımla oynanır mı şöyle mi olur böyle mi olur sistem değişsin felan geçin bunları.

Sistemde değişmeyecek, Rijkaard'da gitmeyecek.

BU TAKIM BU SİSTEME ALIŞACAK ! ALIŞMAYANLAR VE OYNAYAMANLAR SENE SONU YOLCU OLACAK ! SENE SONU YENİ SİSTEME UYGUN ADAMLAR GELECEK.

ŞİMDİ BU SİSTEMİ BIRAKIP ESKİ SİSTEME DÖNSEK NE DEĞİŞECEK ? EN AZINDAN BİR ALIŞMA DÖNEMİ OLUYOR BU SİSTEMLE BU SENE. O YÜZDEN SABIR DİYORUZ ZATEN !

Ayrıca sene başı ne güzeldik dimi ? O zaman niye bu laflar edilmiyordu bunlarla sistem mi olur bunlar la şöyle mi olur böyle mi olur diye ? Çünkü o zaman iyiydik. Ama şimdi ne oldu biraz bocalayınca hooop sisteme laf attınız hemen. Yapmayın lütfen ama...

Son söz;

Frank Rijkaard ve Johan Neeskens futbolu benden iyi biliyor.

Sisteme göre oyuncu değil oyuncuya göre sistem adapte edilmeli, hiç kimse sonsuz krediye sahip değildir ,rijkaardın bunu bilmesi gerekir oyuncuları kendi sisteminde oynatamıyorsa onlara göre sistem benimsemesi lazım ayrıca 2 .seneyi bekleyip gorelim diyen arkadaslara da kacıncı 2. sene diye hatırlatırım kaç yıldır sampiyonlar ligine dahi katılamadığımızı düşünmelerini isterim.

Kimse bulunmaz hint kuması degil

Sisteme göre oyuncu değil oyuncuya göre sistem adapte edilmeli, hiç kimse sonsuz krediye sahip değildir ,rijkaardın bunu bilmesi gerekir oyuncuları kendi sisteminde oynatamıyorsa onlara göre sistem benimsemesi lazım ayrıca 2 .seneyi bekleyip gorelim diyen arkadaslara da kacıncı 2. sene diye hatırlatırım kaç yıldır sampiyonlar ligine dahi katılamadığımızı düşünmelerini isterim.

Kimse bulunmaz hint kuması degil

Aynı fikirdeyim

Rijkaard ile göreceklerimiz ortadadır, istikrar ile geleceklerde ortadadır. Ee başka sorunuz ?

Çünkü Türkiye'de onu eleştirecek zekaya sahip adam yok.Anca giydiği gömleği saçını eleştirebiliyorlar veya Rijkaard futbolu bilmiyor diye geçiştiriyorlar çünkü onlarda futbolu bilmiyor.Bazılarıda Rijkaard adam değil diyor eğer bunu söyleyen gerizekalı Rijkaard'ı eleştirecek hakkı kendinde buluyorsa evet Rijkaard eleştirilemez.

Çünkü Türkiye'de onu eleştirecek zekaya sahip adam yok.Anca giydiği gömleği saçını eleştirebiliyorlar veya Rijkaard futbolu bilmiyor diye geçiştiriyorlar çünkü onlarda futbolu bilmiyor.Bazılarıda Rijkaard adam değil diyor eğer bunu söyleyen gerizekalı Rijkaard'ı eleştirecek hakkı kendinde buluyorsa evet Rijkaard eleştirilemez.

Sene kaybına tahammülü olmayan adamlar tabiki rijkaardı elestirecekler ayrıca nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz geleceghin mükemmel olacagından kahin falan mısınız

sene kaybına tahammülü olmayan adamlar kim olursa olsun bal gibi teknik kadroyu eleştirir ayrıca geleceğin mükemmel olacagından nasıl bu kadar eminsiniz kahin falan mısınz barcayla gs yi bir tutabilirmisiniz

sene kaybına tahammülü olmayan adamlar kim olursa olsun bal gibi teknik kadroyu eleştirir ayrıca geleceğin mükemmel olacagından nasıl bu kadar eminsiniz kahin falan mısınz barcayla gs yi bir tutabilirmisiniz

Stad geliyor başta Polat tdmiz Rijkaard kahin olmaya pekte gerek yok

Üst Alt