Rijkaard'a sallayanlar buyrun... - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rijkaard'a sallayanlar buyrun...

Cevap: Rijkaard´a sallayanlar buyrun...

Ben sallıyorum var mı bir diyeceğiniz. Ne katkısını görüyorsunuz da hala koruma gereği duyoyorsunuz anlamıyorum. Nedir bu adamı eleştirilmez kılan. Barcelona'yı ben de şampiyon yaparım zaten. O günlerdeki gibi oynayan Ronaldinho, Messi, Etoo, Xavi, Henry gibi adamlar varken şampiyon olmayacak da ne olacaktı. Kimse Sparta Rotterdam'ı küme düşürdüğünden niye bahsetmiyor..

Ben de şampiyon yaparım demek, bir nevi bu takımın her sene şampiyon olabileceğini söylüyor ama işler böyle değil maalesef. O yüzden bu tanımlamaların tartışmaya yönelik artı bir değeri olduğunu düşünmüyorum. Bir takımı küme düşürmesi ya da bir takımı büyük başarılara götürmesini bir tarafa bırakalım. Teknik adamın oyun anlayışını, yapmak istediklerini düşünelim. Bunları düşünmek bile kendi adıma destek için yeterli sebeplerdir. Var olan yapıda yapmak istediklerini yapabilmesi zor. Taraftarın bir kısmı tarafından hatta yönetim tarafından bunu gerçekleştirebilmek zora girecektir, giriyor da.

Bu takımın bir sistemi olsun. Alt yapıdan, oyuncu araştırmasına, transferlerine, tüm derecedeki takımlarına kadar aynı anlayışı benimsesinler. Bunları da böyle bir teknik ekiple gerçekleştirmeye başlamak doğru bir karardır. Tabi ki bütün saydıklarıma hakim değiller, ancak bu işin başrolündeler.

Bu sene 4-3-3 oynanılıyor ve kötü sonuçlar alınıyor diye seneye başka bir teknik adamla 4-4-2 oynamayalım. Ondan memnun kalmayınca 3-5-2 oynatan bir teknik adamı getirmeyelim. Eğer günlük başarılar esas alınır ve memnun değilim, böyle iş olmaz düşüncesiyle bu iş devam ederse konuşulacak birşey yok maalesef.

Gelelim teknik ekipten gelecek sene için beklentilerime. Takımın sezon başına göre değişen oyun anlayışı doğal olarak önümüzdeki seneyi de etkileyecektir. Bir sezon boyunca aynı anlayışla oynamak ve bu anlayıştan hemen hemen her maç ders çıkarmak, oyuncuların bu anlayışa her maç daha ısınmaları mümkünken biz bunu sağlayamadık. Bu bir dezavantaj. Tüm bunlara rağmen takımın savunmada takım olarak iyi bir iş çıkarması gerekiyor. 3-4 oyuncunun durmadan basarak savunma yapması ya da takım halinde topun arkasına geçilmesi iyi bir savunma değil. Top rakipteyken topa ve rakibe basarak alan daraltmak lazım. Burada yine kadro yapısı ve oyuncuların motivasyonu ön plana çıkıyor.

Oyunculara dehşet antremanlar yaptırıp onların güçlerini öne çıkaran ve oyundaki en büyük artısını mücadele ve en fazla 2 yetenekli oyuncusu olarak belirleyen teknik adamlardan; bıktım. Bam güm top oynayan, sahadaki dizilişi maç içinde 70 metrelere çıkan takımlardan bıktım.

Tüm bunların karşısına, amacı topa sahip olup, tüm oyuncuların rol aldığı, futbolu çirkinleştirmeden etkili bir oyun oynamaya çalışan anlayışı destekliyorum. Bunların olabilirliğinin düşük olduğunu ve bu yüzden desteklemediğini söyleyen kişilere ise tekrar hatırlatmak isterim; maalesef kötü sonuçların verdiği günlük kararlar gibi oluşmuyor bu anlayış.

Noktasına kadar katılıyorum...F.R tartışmaya gerek bile yok.Sabır demiştik sene ve sabrediyoruz...Bekleyin herşey çok güzel olacak

Yazıyı yazan arkadaş ayrıca teşekkürlerimi yolluyorum sana

futbolculuktan çıkmış kafasına göre başka bişey oynayan bi messi,o zaman ki defanstan daha saglam bi defans,ibrahimoviç gibi bi forvet var,guardiola otistik mi lider değil ligde?

Noktasına kadar katılıyorum...F.R tartışmaya gerek bile yok.Sabır demiştik sene ve sabrediyoruz...Bekleyin herşey çok güzel olacak

Yazıyı yazan arkadaş ayrıca teşekkürlerimi yolluyorum sana

Kewell dönsün sakatlıktan her şey daha güzel olucak.

Daddy Cool a ihtiyacımız var.

Fenerbahçe maçında oynasa neler olurdu neler.

Dolasan dedikodulara göre Servet, Topal ve bir kac yerli futbolcunun daha Rijkaardla arasi iyi degilmis.

Dünyadaki ilk beş teknik direktöründen birinin bizimle çalışması kadar onur verici bir şey varmı.Rijkaard'ın takımı deyince Uganda'da bile tanınırsın.Rijkaard gitsin kim gelsin varmı daha iyisi? Yılmaz Vural mı yoksa:)

Rijkaarda sallayacağınıza Lucas Neill dışındaki ruhsuz topçulara sallamak en hayırlısı onlar gider biz kalırız Rijkaard kalır başarı gelir!!

Sevmiyorum arkadaş elektrik almıyorum hoşlanmıyorum eleştiriyorum karşısındayım var mı daha ötesi. Barcelona'da başarılı oldu diye Galatasaray'da başarılı olacağının kanıtı mı var. Barcelona'ya ilk geldiği sene Laporta ona iyi bir kadro teslim etmişti Ronaldinho da o yıl gelmişti. Hatta Rüştü de orada olduğu için açılış kutlamalarını bile canlı yayınlamıştı tv. İlk senenin ilk yarısında kötü durumdaydı takım ama ikinci yarıda seri galibiyetlerle ve iyi futbol oynayarak ligi 2. bitirmişti. Galatasaray ise her geçen gün daha kötüye gidiyor ve bu kötü gidişe engel olamayan bir teknik heyet var kenarda. Hangi sistemle oynayacağına karar veremeyen 4-4-2 başlayıp 4-5-1'e dönen, sağ kanat adamını solda, orta saha adamını sol açıkta oynatan kimsenin ne yaptığını bilmediği, üretemeyen, ısıramayan, baskı yapamayan bir takım. Bu takımın gelecek senelerde iddia ettiğiniz gibi süper hale geleceği falan yok. Öyle olsa biraz sinyaller olurdu. Derdik ki şu an uğraşıyorlar yapamıyorlar ama yakında yapacaklar derdik. Öyle bir şey görebiliyor musunuz. Rijkaard gelmeden önce şunlar kötüydü şimdi iyi diyebileceğiniz birşey varmı. Adamın röportajlarında bile hayır yok. Konuşması bir garip, bakışları etkilemekten uzak. hangi futbolcu ona bakarak hırslanır, hangi futbolcu o bakışlardan korkar da hocam için oynamalıyım ben der. Maç öncesi kampları kaldırıyor sanki çok profesyonel bir takım varmış gibi ortada. Ezeli rakibine kendi sahasında yenildikten sonra partiye katılacak kadar utanmaz bir futbolcunun olduğu bir takımı kampa almıyor. Kimin maç gecesi nerelerde olduğu belli değil. Başı bozukluk almış başını gitmiş. Galatasaray ruhu kaybolmuş siz hala Rijkaard'ı ve yıldız müsvettesi futbolcuları koruyun. Bu muydu Galatasaray futbolcusu, bu muydu Galatasaray ruhu..

Dolasan dedikodulara göre Servet, Topal ve bir kac yerli futbolcunun daha Rijkaardla arasi iyi degilmis.

Onlar önce kendilerini düzeltmeye baksınlar Rijkaard'a küseceklerine. Teknik direktör başarıda sadece aracıdır. Futbolcular başarıda en önemli pay sahibidir. Takımımızın şu anki konumundan dolayı en büyük pişmanlık ve suç duyması gereken de futbolcular olmalıdır.

Sevmiyorum arkadaş elektrik almıyorum hoşlanmıyorum eleştiriyorum karşısındayım var mı daha ötesi. Barcelona'da başarılı oldu diye Galatasaray'da başarılı olacağının kanıtı mı var. Barcelona'ya ilk geldiği sene Laporta ona iyi bir kadro teslim etmişti Ronaldinho da o yıl gelmişti. Hatta Rüştü de orada olduğu için açılış kutlamalarını bile canlı yayınlamıştı tv. İlk senenin ilk yarısında kötü durumdaydı takım ama ikinci yarıda seri galibiyetlerle ve iyi futbol oynayarak ligi 2. bitirmişti. Galatasaray ise her geçen gün daha kötüye gidiyor ve bu kötü gidişe engel olamayan bir teknik heyet var kenarda. Hangi sistemle oynayacağına karar veremeyen 4-4-2 başlayıp 4-5-1'e dönen, sağ kanat adamını solda, orta saha adamını sol açıkta oynatan kimsenin ne yaptığını bilmediği, üretemeyen, ısıramayan, baskı yapamayan bir takım. Bu takımın gelecek senelerde iddia ettiğiniz gibi süper hale geleceği falan yok. Öyle olsa biraz sinyaller olurdu. Derdik ki şu an uğraşıyorlar yapamıyorlar ama yakında yapacaklar derdik. Öyle bir şey görebiliyor musunuz. Rijkaard gelmeden önce şunlar kötüydü şimdi iyi diyebileceğiniz birşey varmı. Adamın röportajlarında bile hayır yok. Konuşması bir garip, bakışları etkilemekten uzak. hangi futbolcu ona bakarak hırslanır, hangi futbolcu o bakışlardan korkar da hocam için oynamalıyım ben der. Maç öncesi kampları kaldırıyor sanki çok profesyonel bir takım varmış gibi ortada. Ezeli rakibine kendi sahasında yenildikten sonra partiye katılacak kadar utanmaz bir futbolcunun olduğu bir takımı kampa almıyor. Kimin maç gecesi nerelerde olduğu belli değil. Başı bozukluk almış başını gitmiş. Galatasaray ruhu kaybolmuş siz hala Rijkaard'ı ve yıldız müsvettesi futbolcuları koruyun. Bu muydu Galatasaray futbolcusu, bu muydu Galatasaray ruhu..

O zaman yarın ruh çağıralım belki gelir.

Kalınlaştırdığım alanları okuyunca uzun uzadıya sana cevap vermeme kararı aldım. Çünkü futbolu sadece sonuca göre yorumluyorsun, kafanda teoriler üretip kendine inandırıyorsun.

Tek katıldığım nokta kamp sistemi, bir düzensizlik ve başıbozukluktan bahsetmendir. Onu da elbet çözecekler, sen merak etme...

Ne ruhmuş arkadaş. Çağıracam Terim'i, Süren'i bir de Zekeriya Beyaz. Getirsinler şu ruhu. Fatiha'yı okurlar. Tv'den canlı yayınlarla tüm GS'liler dua edeceğiz.

Sanki futbolcular isteksiz oynasın diye Rijkaard direktif veriyor.

Maç öncesi soyunma odası Rijkaard;

"Ruhunuzu ortaya koyar, mücadele ederseniz adam değilsiniz ulan! Bir dahaki maç nah oynatırım sizi."

Maç sonrası soyunma odası Rijkaard;

"Helal lan size. Ben de bunu istiyordum."

Hatta bak farklı fikirler var kafamda. Misal Neeskens de futbolcularla söyleşiler yapıyordur. Olayı psikolojik etkenleriyle inceliyordur. Albert varya... Tanırsın. Misal o da futbolcuları tersten koşturuyormuş. Kondisyonu deaktivite ediyor. Örneğin Derks, alt yapıdaki oyuncuları her gün dövüyormuş gol atamayınca. Emre Çolak o yüzden sürekli kenarda. Mesela Keita, Nonda gitti diye; Elano da Tobi gitti diye ağıt yakmışlar falan. Hoş şeyler bunlar.

Senarist yaptın beni iki dakikada. Yahu birşeylerden vazgeçmeyi biliyorsunuz madem, herşeyden vazgeçmek bu kadar kolay niye şampiyonluktan bir yıl olsun vazgeçemiyorsunuz?

Hadi bunu da geçtim. Santos'un Fb maçındaki mücadelesini bu sezon kaç maçta izleyebildik adam gibi. Herif kaç kere Caner'in açığını kapattı, saydırtma şimdi bana.

Kalkmış bana ruhsuz oynuyoruz diye Rijkaard'ı eleştiriyorsun. Rijkaard ruh gibi olmuş, adam artık bezdi böyle fikirler yüzünden.

Rijkaard'la devam edelimde,seneye yine aynı futbolcular olursa sonuç aynı olur.Başarıya aç futbolcuları almak lazım.Bizim takımdaki oyuncuların çoğunun ruhu ve heyecanı gitmiş.Arda'nın olmadığı zaman takım dökülüyor resmen!!!

FR öncesi ve sonrası Barcelona'yı söylememe gerek yok zaten ama şuan ki teknik direktör Guardiola bile Real Madrid maçı sonrası;

"Bu sistem Rijkaard'ındır, bana tıkır tıkır çalışan bir takım bıraktı." demesi şuan ki Barcelona'nın sisteminin Rijkaard'a ait olduğunu ve Rijkaard'ın ne kadar büyük bir teknik direktör olduğunu gösterir.

Guardiola demiş bunu sen ne söylesen boştur.

Ayrıca beğenmemek ayrı, Barcelona'yı ben bile şampiyon yaparım demek ayrı. Dediğim gibi FR gelmeden Barcelona'nın sistem hazır değildi, ama o sistemi Rijkaard başlattı ve sisteme uygun oyuncularda olunca süper bir takım haline geldiler...

Ve son olarak bu Rijkaard Elano gibi bir adamı son 3-4 dakika da aldı bu sene bazı maçlarda ve Elano gibi bir adam bile başında Rijkaard var diye son 3-4 dakika yırttı kendini kadroya girebilmek için. Keita'ya disiplinsiz diyorlardı ama o bile kadroya girebilmek için oyuna girdikten sonra mücadelesini sonuna kadar sürdürdü. Neden ? Çünkü başlarında kendilerinden daha kariyerli ve karizma bir teknik adam varda ondan. Ve bu Rijkaard'ki takıma hep sahip çıkan, galibiyet sonrası da soyunma odasının başında futbolcularını bekleyen, hepsini tek tek tebrik ederek soyunma odasına alan bir teknik adamdır !..

O zaman yarın ruh çağıralım belki gelir.

Kalınlaştırdığım alanları okuyunca uzun uzadıya sana cevap vermeme kararı aldım. Çünkü futbolu sadece sonuca göre yorumluyorsun, kafanda teoriler üretip kendine inandırıyorsun.

Tek katıldığım nokta kamp sistemi, bir düzensizlik ve başıbozukluktan bahsetmendir. Onu da elbet çözecekler, sen merak etme...

Sonuca göre yorumladığım falan yok ben herkesin galip bittiği için göklere çıkarttığı maçlarda da eleştiriyordum takımı. Bu sezon Galatasaray gibi oynanan tek bir maç var o da 4 hafta önceki Kasımpaşa maçıdır. Onun dışında hepsi normal, vasat, kötü, rezil diye sıralanır. Ben neticeden ziyade haticeye bakarım. Oynanan futboldur beni alınan skordan önce keyiflendiren. Maçı izlerken keyif almadıktan sonra şampiyonluğun da çok bir sevinci olmaz..

Yine bir Derbi Kaybettik

Evet Yine diyorum cünki artik sagolsunlar bizi alisdirdi Galatasaray Futbolculari.. Hersene ayni olay.. Degisen birsey yok. Yanliz bakiyorumda hemen Rijkaard´i asanlar olmus bile..

Arkadaslar kendinize gelin. Fenerbahce´ye ilk defa yenilmiyorsunuz. Bu Yenilgide en sucsuz olan Kisi Rijkaard´dir bence.. Nedeni´ni aciklayacagim..

Rijkaard´dan ne bekliyoruz..?

Rijkaard´dan sahsen beklentim benim ilk sezonda saadece Takimini tanimasi ve Gelecek Sezonlar icin Zayif Noktalara Nokta Transfer yaptirtmasi..

Ben Rijkaard´dan ilk Sezonda hemen Sampiyonluk, UEFA Sampiyonlugu, Türkiye Kupasi sampiyonlugu, Fenerbahce ye 4-5 Fark atmasini beklemem...

Ben Rijkaard´dan ilk Sezonda Süper Futbol oynatmasini´da bekleyemem. Cünki Onun oynatacagi sistemin Takimda olan birkac Futbolcu ile mümkün olmadigini eminimki oda anladi. Ve gelecek Sezon icin buraya caare üretecegi 100%. Suan onun yapmaya calistigi eldeki malzeme ile elinden gelenin en iyisini yapmak....

"Rijkaard Takima hic Pas calistirtmamis" cümlesini kuranlara..

Kusura bakmayin ama arkadaslar Rijkaard zamanini Mehmet Topal, Mustafa Sarp, Caner Erkin, Ayhan Akman, Servet Cetin gibilerine 5 metreden kendi Takim arkadasina Pas atmayi ögretmekle geciremez.. Rijkaard belkide Sigara icmekten Düzelemeyen Hakan Balta´yi beklemek le zamanini geciremez, adam akilli bir alternatifini koymak ister..

Galatasaray´da oynayan bir Futbolcu 10 Pasin 8 Taanesini olumsuz kullanma hakkina sahip degildir. Okadar beceriksiz olamaz.. Daha Pas atmasini bile beceremeyen bu Futbolcular ile Rijkaard bu Oyun sistemini ögretmeye calisiyor. Adam ne yapsin, elindeki malzeme bu..

Önlibero Sorunu cözülmeli..

Besiktas´in Önliberolari tek baslarina Mac cevirirken, Oyun degistirirken bizim Önliberolar Mac kaybettirmeye devam ediyorlar. Bu Takima isterseniz C.Ronaldo, Wayne Rooney, Messi ve Kakayi getirseniz o Mevkiide bir Fink veya Ernst dahi olmazsa hic birsey basaramazsiniz...

Ve yine ne oluyor.? Rijkaard´in oynatmak istedigi Sistem icin Önlibero adam akilli Önlibero söyle Appiah, Aurellio, Emre Belözoglu, Ernst, Fink gibisi laazim..

Gelecek Sezon icin ne yapilmali..? UEFA Kupasini kazanan Takim ile kiyaslama..!

1996-2001 Sezonu arasi basarili olduk. O Günlerin hayaliyle yasiyoruz. O Günlere geri Dönmek istiyoruz elbette. Gelin Ozaman O Günler neden basarili olmusuz bi analiz edelim..!?

Fatih Terim ilk Senesinde istifa dahi etmisti ama Yönetim kabul etmemisti. Taraftar isyandayidi ama yinede Fatih terim´e Sabir gösterildi.. Ve ondan sonra gelen basarilari saymama gerek yok sanirim..

Bundan Frank Rijkaard adina ne cikarabiliyoruz..? Tabiki ona zaman, sans tanimaliyiz kisacasi Sabirla beklemeliyiz. Arkadaslar kendinize gelin. Birkac mac icin degilde koca bir Sezon icin elimizdeki Rijkaard gibi bi degeri yok etmeyelim. Birakin sampiyon olmayalim ama gelecegimizi saglamlastiralim. Zirt Pirt Teknik Direktör degistirmekle nereye varabilirsinizki.? Basarili takimlarin Örneklerini tekrar tekrar yazayim size.. ManU, Arsenal, Werder Bremen, Bordeaux, Barcelona(Rijkaard sistemi), Liverpool, Galatasaray(96-2001), Istanbul Belediye(Abdullah Avci) ve Kayserspor..

Galatasaray 96-2001 Sezonlarinda Kadromuzda bulunan Türk Futbolcularina Dikkatinizi cekmek isterim. 8 Taanesi Türkiye Milli takimindan oyunculardi. Ve Yanlarinda Taffarel, Hagi, Popescu gibi cok kaliteli cok tecrübeli cok saglam ve cok karakterli Yabanci oyuncularimiz vardi. Hasan Sas gibi bir Futbolcumuz yedek bekliyordu..!

Yaani Türkiye´nin en iyi Oyunculari Galatasaray´da idi.

Bizde artik Türkiye´nin en iyi Oyuncularini almaliyiz. Sonucta biz Galatasaray´iz. Sercan, Volkan Sen, Ozan, Eren Güngör gibileri ve dahda Kalitelileri Galatasaray´da görmeliyiz. Yabancilarimizin Büyük kismi iyi ama sorunumuz Yerlilerde. Yukarida belirttigim gibi Rijkaard´in sistemi maalesef Mehmet Topal, Mustafa Sarp, Baris Özbek, Servet Cetin, Caner Erkin, Leo Franco, Ayhan Akman gibi Futbolcular ile olmaz...

Ben Rijkaard´in arkasindayim, onu elestirenle sabaha kadar tartisirim..!! Sonuna Kadar Rijkaard..!!

rijkaard.jpg

Bu güzelim yazıyı yazanın ellerine sağlık.Yahu klavye başında dirsek çürütüyorum sabır sabır sabır diye.Gene de sallayan var.Yahu ben anlamıyorum böyle şeyleri..Bir İBB bile olamadık adamlar yıllardır TD değiştirmiyorlar.Tamam belki kafaya oynamıyorlar belki ama göze hoş gelen futbolu sergiliyorlar.SABIR;SABIR;SABIR... Başka hiçbirşeye ihtiyacımız yok..

sonuca göre yorumladığım falan yok ben herkesin galip bittiği için göklere çıkarttığı maçlarda da eleştiriyordum takımı. Bu sezon galatasaray gibi oynanan tek bir maç var o da 4 hafta önceki kasımpaşa maçıdır. Onun dışında hepsi normal, vasat, kötü, rezil diye sıralanır. Ben neticeden ziyade haticeye bakarım. Oynanan futboldur beni alınan skordan önce keyiflendiren. Maçı izlerken keyif almadıktan sonra şampiyonluğun da çok bir sevinci olmaz..

:005:

Sonuca göre yorumladığım falan yok ben herkesin galip bittiği için göklere çıkarttığı maçlarda da eleştiriyordum takımı. Bu sezon Galatasaray gibi oynanan tek bir maç var o da 4 hafta önceki Kasımpaşa maçıdır. Onun dışında hepsi normal, vasat, kötü, rezil diye sıralanır. Ben neticeden ziyade haticeye bakarım. Oynanan futboldur beni alınan skordan önce keyiflendiren. Maçı izlerken keyif almadıktan sonra şampiyonluğun da çok bir sevinci olmaz..

Aynen katılıyorum kasımpaşa maçı hariç kupada trabzon maçı vardı ama o maçta orta saha oldukça dirençliydi.orta solda caner oynamıştı ve baya iyi oynamıştı.Ben şu anada bizim kadar dağınık oynayan başka takım görmedim ve bizim kadar hucum oyuncusu ile oynayan bir atletico madrid vardır.onlarında durumu ortada zaten

git Barcelona yada real madrid maçlarini izle guzel futbol gormek istiyorsan biz sevinmek için sevmedik herkes guzel futbol gormek ister ama takim iyice sistemi ogrensin Emre Gelecek sezon ortasaha'nin ortasinda oynayacaktir bunu anlamamak için kor olmak lazim neden mi? ISTE BUYRUN:

Rijkaard emre'yi çok begendi ve A takima çikardi ama O kalitesini kupa maçlarinda gosterdi ,

bu sezon fiziksel ve mental olarak gelisme gostersin diye alt yapi'ya Jan derks'i getirdi

rijkaard biliyor ki en zayif noktamiz ortasaha en iyi is kendin yetistirdigin oyuncu'ya 4-3-3'un beyni olacak kisi yetistirmek ve orta sahada ne yapmasi gerektigini iyice anlatmak

ve bunun için alt yapi'ya orta saha'da ne yapmasi gerektigini ve neler

yapmasi lazim diye , deneyim ve tecrube aktarsin diye

simdi çok sasiracaksiniz "TUGAY KERIMOGLU" getirildi

Emre çolak 4-3-3'un beyni olacak ve Arda-Emre çolak-Elano uçlusu'nun ortasinda oynayacaktir

Üst Alt