Rijkaard'a sallayanlar buyrun... - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rijkaard'a sallayanlar buyrun...

Cevap: Rijkaard´a sallayanlar buyrun...

Sonuca göre yorumladığım falan yok ben herkesin galip bittiği için göklere çıkarttığı maçlarda da eleştiriyordum takımı. Bu sezon Galatasaray gibi oynanan tek bir maç var o da 4 hafta önceki Kasımpaşa maçıdır. Onun dışında hepsi normal, vasat, kötü, rezil diye sıralanır. Ben neticeden ziyade haticeye bakarım. Oynanan futboldur beni alınan skordan önce keyiflendiren. Maçı izlerken keyif almadıktan sonra şampiyonluğun da çok bir sevinci olmaz..

Berabere kaldığımız maçlarda bile güzel oynamıştık.Aşşağıda sıraladığım maçlarda kötü mü oynadık?

Galatasaray - İ.B.Belediye

Galatasaray - Eskişehirspor

Galatasaray - Sturm Graz

Ben Rijkaard'ı Barcelona'dayken de beğenmiyordum ama ilk geldiğinde sevinmiştim. Ama şu ana kadar birşey vermediğini aksine götürdüğünü düşünüyorum. Buna rağmen 1 yıl daha kalmasından yanayım. Ben de istikrar istiyorum ama istikrarı hak eden kişilerle. Bir şeyin olmayacağını bile bile istikrar adına onda ısrar edilirse faydadan çok zarar getirir. Ben ilahlaştırmalarınıza karşıyım. Eleştirilemez oluşuna isyanım var benim. Bülent Korkmaz'ı 1 kalemde silip atanlar Rijkaard olunca toz kondurmuyor. Buna karşıyım. 1 sezon daha kalsın Rijkaard. Ama gelecek sezonda da bu şekilde ne yaptığını bilmez bir takım izleyeceksek eksik olsun. Koskoca efsanesi Fatih Terim'e bile 1.5 sene dayanabildi bu camia Rijkaard da kimmiş.

Berabere kaldığımız maçlarda bile güzel oynamıştık.Aşşağıda sıraladığım maçlarda kötü mü oynadık?

Galatasaray - İ.B.Belediye

Galatasaray - Eskişehirspor

Galatasaray - Sturm Graz

İyi mi oynadık. Bırak Allah aşkına. Galatasaray taraftarı bu kadar az futbolla yetinmemeli bu kadar milyon eurolar harcanmışken..

Ben Rijkaard'ı Barcelona'dayken de beğenmiyordum ama ilk geldiğinde sevinmiştim. Ama şu ana kadar birşey vermediğini aksine götürdüğünü düşünüyorum. Buna rağmen 1 yıl daha kalmasından yanayım. Ben de istikrar istiyorum ama istikrarı hak eden kişilerle. Bir şeyin olmayacağını bile bile istikrar adına onda ısrar edilirse faydadan çok zarar getirir. Ben ilahlaştırmalarınıza karşıyım. Eleştirilemez oluşuna isyanım var benim. Bülent Korkmaz'ı 1 kalemde silip atanlar Rijkaard olunca toz kondurmuyor. Buna karşıyım. 1 sezon daha kalsın Rijkaard. Ama gelecek sezonda da bu şekilde ne yaptığını bilmez bir takım izleyeceksek eksik olsun. Koskoca efsanesi Fatih Terim'e bile 1.5 sene dayanabildi bu camia Rijkaard da kimmiş.

Şu iki cümleyi okuyunca matematikteki "ancak ve ancak" aklıma geldi. 2 kere "ama" demişsin ve söylediğin yere geri dönmüşsün. Maçın fırtına çocuğu Santos Rijkaard için geldi. İstersen sevinme.

Bu kadar ilahlaştırmıyoruz. Sadece her sene teknik direktör değişiminden bir nebze sıkıldım şahsen, ve başımızda geldiğinde inanamadığımız kadar dünya çapında bir teknik direktör olan birisi var, kalitesinden ve sisteminden de eminiz. Böyle bir hoca varken istikrar olsun istiyoruz. Kısa vaadede başarı varsa var, yoksa yok olsun istemiyoruz.

Büyük başarılar da hep istikrar ve sabır sonunda gelmiştir. Misal Barcelona/Rijkaard. Misal Galatasaray/Fatih Terim. Misal Man.Utd/Ferguson vs.vs.vs.

Şu iki cümleyi okuyunca matematikteki "ancak ve ancak" aklıma geldi. 2 kere "ama" demişsin ve söylediğin yere geri dönmüşsün. Maçın fırtına çocuğu Santos Rijkaard için geldi. İstersen sevinme.[/QUOTE

Üst üste iki cümlede "ama" demek saçma olmuş elbette. Ama Türkçe dersinde değiliz. Olur öyle hatalar. Sen demek istediğimi anla o yeter..

Su takımın basında daum ön liberosu baroni ve selcuk olsaydı ne olcaktı merak ediyorm pes dogrusu !!!

İyi mi oynadık. Bırak Allah aşkına. Galatasaray taraftarı bu kadar az futbolla yetinmemeli bu kadar milyon eurolar harcanmışken..

Sen kendini haklı çıkarmak için,tabiki böyle demen normal :) Bu sene,iyi oynadığımız maç yok diyorsan eğer,senin iyi niyetinden şüphe ederim.

4-3-3 zor bir taktiktir ya oynarsın ya oynayamazsın . Bu taktikte bir mevki aksasın bütün olay bozulur , makine dislisi gibidir . Ben bazı yorumlar yapıcam katılan katılır katılmayan katılmaz saygı duyarım . Eldeki kalecilerin en iyisi Leo , bugün ne aykut ne de ufuk leo'nun yanına yaklasamaz . Cok iyi bir kaleci mi leo degil ama eldekilere göre en iyisi . Defansın sağı icin bu takımın en iyisi lucas neill'dir ama maalesef göbekte cektigimiz sıkıntı onu ortaya kaydırıyor ve karsımızda sonradan sag bek olan bir sabri ve sakatlıktan sonra bir türlü kendine gelemeyen ugur kalıyor , serkan kurtulusu hic saymıyorum büyük hayal kırıklıgı . Göbekte elinde sene basında servet , gökhan , emre güngör , emre asık . Total futbol demek defanstan oyunu acmak kurmak demek bunu bu oyunculardan hangisi yapabilir soruyorum ? Servet biran önce elden cıkarılmalı hem kendine hemde takıma zarar vermeye basladı bu sene , gökhan zan uzun süredir sakat ve asla ilk 11 adamı olamaz , emre güngör hic güven vermiyor , emre asık yıllanmıs bir sarap ... Lucas Neill'e ayrı bir parantez oyunu iyi kuran bir isim ama asla iyi bir kesici oldugunu düsünmüyorum . Sol bek icin bir türlü isteneni veremeyen bir hakan balta baska bir sol bek olmadıgı icin sol acıktan sol bek yaptıgımız caner bu cocuga herkez kızıyor ! Ama ne yapsın elinden geleni yapıyor bencede gayet mevkisi olmamasına ragmen iyimserim onun icin sol acıkta oynatıldı mı neler yapabilcegini fazlasıyla gösterdi . Ön libero elimizde bir mehmet topal sakatlandıktan sonra tamamıyla 180 derece degisti . Mustafa Sarp iyimser ama yetenekleri kısıtlı , ve emektar bir ayhan ve sallapati oynayan barıs , bu adamların yanında elmas bir oyuncu elano yanındakiler ona ayak uyduramazsa zavallı elano ne yapsın ! İste böyle sıkıntılar icinde olan bir takım ve bunun tek suclusu rijkaard sizde haklısınız ey sahtekar medya !

Sen kendini haklı çıkarmak için,tabiki böyle demen normal :) Bu sene,iyi oynadığımız maç yok diyorsan eğer,senin iyi niyetinden şüphe ederim.

Sene başı dışında yok.15-20 dk.lık futbola iyi diyorsanız yorum yapmıycam.Dünkü oyunda rezillik ve ötesidir.Kendi sahanda fenere bu kadar top yaptırabiliyorsan yazık cidden.İçeride yendiğimiz maçlarda dahi atılan golden sonra geri çekilerek oynayan,rakibin oynamasına izin veren bir takım olduk.Maçların çoğunda 1 farklı galip olduğumuzdan kalpten gittik.Sene başında rakibi ısıran,bunaltan takımdan hiçbir eser yok.Ne baskı kurabiliyoruz,ne kontrollü futbol oynayabiliyoruz,sadece biraz daha iyi defans yapıyoruz.Siz özlemediniz mi sadece presiyle rakibi yenen,cesaret dolu futboluyla zevk veren Galatasaray'ı?

1- Barcelona 'da mevcut oyun düzeninde devam etti. Yani sil baştan bir sistem oturtmaya çalışmadı kendisininde benimsediği 4-3-3 oyun düzeni zaten Barca'nın yıllardır oynadığı sistemdi.

2- İlk yılında Barcelona standartlarına göre gerçekten sıradan bir kadro vardı elinde ve en büyük yıldızı R10 o sene kadroya katılmıştı. Başarısız oldu.

3- Daha sonra o düzene cuk oturcak oyuncular bulundu ve eldeki bazı çaylak oyuncularda kendilerini geliştirdiler. Takım birden kimlik değiştirdi.

Bize gelirsek....

Anlatmak istediğim ; bizde Barcelona gibi mevcut sistem üzerinde takviye yapması değil sıfırdan bir düzen oturtması gerekiyor. Orda 1-2 sene sonunda oluşan tablo burda hemde bu mali şartlarla oluşturulabilir mi?

Şimdiden homurtular yükselmeye başladı , hocaya bu kadar süre kredi sağlanır mı?

Sevmiyorum arkadaş elektrik almıyorum hoşlanmıyorum eleştiriyorum karşısındayım var mı daha ötesi. Barcelona'da başarılı oldu diye Galatasaray'da başarılı olacağının kanıtı mı var. Barcelona'ya ilk geldiği sene Laporta ona iyi bir kadro teslim etmişti Ronaldinho da o yıl gelmişti. Hatta Rüştü de orada olduğu için açılış kutlamalarını bile canlı yayınlamıştı tv. İlk senenin ilk yarısında kötü durumdaydı takım ama ikinci yarıda seri galibiyetlerle ve iyi futbol oynayarak ligi 2. bitirmişti. Galatasaray ise her geçen gün daha kötüye gidiyor ve bu kötü gidişe engel olamayan bir teknik heyet var kenarda. Hangi sistemle oynayacağına karar veremeyen 4-4-2 başlayıp 4-5-1'e dönen, sağ kanat adamını solda, orta saha adamını sol açıkta oynatan kimsenin ne yaptığını bilmediği, üretemeyen, ısıramayan, baskı yapamayan bir takım. Bu takımın gelecek senelerde iddia ettiğiniz gibi süper hale geleceği falan yok. Öyle olsa biraz sinyaller olurdu. Derdik ki şu an uğraşıyorlar yapamıyorlar ama yakında yapacaklar derdik. Öyle bir şey görebiliyor musunuz. Rijkaard gelmeden önce şunlar kötüydü şimdi iyi diyebileceğiniz birşey varmı. Adamın röportajlarında bile hayır yok. Konuşması bir garip, bakışları etkilemekten uzak. hangi futbolcu ona bakarak hırslanır, hangi futbolcu o bakışlardan korkar da hocam için oynamalıyım ben der. Maç öncesi kampları kaldırıyor sanki çok profesyonel bir takım varmış gibi ortada. Ezeli rakibine kendi sahasında yenildikten sonra partiye katılacak kadar utanmaz bir futbolcunun olduğu bir takımı kampa almıyor. Kimin maç gecesi nerelerde olduğu belli değil. Başı bozukluk almış başını gitmiş. Galatasaray ruhu kaybolmuş siz hala Rijkaard'ı ve yıldız müsvettesi futbolcuları koruyun. Bu muydu Galatasaray futbolcusu, bu muydu Galatasaray ruhu..

ne yapalım arkadaş sen sevmiyorsun diye kovalımmı adamı sen kimsin ki ? Bakışları etkilemekten uzakmı kız mı tavlıyosun ne yapacaksın bakışları saçma saçma yorumlar yazıyorsun buraya. Sen sabah akşam eleştir satır satır eleştir bende destekliyorum arkadaş varmı bi itirazın.

Topicin başlığı "Rijkaard'a sallayanlar buyurun" değil mi. Ben de sallıyorum işte benim yaptığımda herhangi bir yanlışlık yok..

hayır benim anladığım derbi maçlarına farklı taktikle çıksa ne olur? birazcık olsun ama biraz ders almaz mı insan? yok kardeşim 4 3! 3 te bu ortasaha işlemiyor..... var mı ötesi.sistem oturacak diye heba ettik koskoca seneyi.seneye uefaya kupasına gidicez yine.herkes biliyorki,sıradan bir hoca bile şu takımı şampiyon yapardı.sistem kurbanı oluyoruz.arkasında olabilir bazıları.ama ben takımımın arkasındayım sadece.sarı kırmızının.sarı kırmızının başarısını istiyorum hersene istiyorum.bi sene sabrederim diyemem ben Galatasaraylıyım.hersene şampiyon olalım.sistem taktik oturacak diye bekleyenler.birazcık umut görüyor mu takımda.birazcııkk.enaz 4-5 takviye lazım hala takıma.ondan sonra oynayalım 4 3 3.ama şimdi olmaz.sene bitti ne desem boş

Hep aynı şey, sıktı artık. Mustafa, Mehmet yanındaki adama pas atmayı bilmiyormuş falan. Bu adamlar nasıl oluyor da, Elano'dan yüksek isabet yüzdesiyle oynuyor peki? Birisi bunu açıklasın.

hayır benim anladığım derbi maçlarına farklı taktikle çıksa ne olur? birazcık olsun ama biraz ders almaz mı insan? yok kardeşim 4 3! 3 te bu ortasaha işlemiyor..... var mı ötesi.sistem oturacak diye heba ettik koskoca seneyi.seneye uefaya kupasına gidicez yine.herkes biliyorki,sıradan bir hoca bile şu takımı şampiyon yapardı.sistem kurbanı oluyoruz.arkasında olabilir bazıları.ama ben takımımın arkasındayım sadece.sarı kırmızının.sarı kırmızının başarısını istiyorum hersene istiyorum.bi sene sabrederim diyemem ben Galatasaraylıyım.hersene şampiyon olalım.sistem taktik oturacak diye bekleyenler.birazcık umut görüyor mu takımda.birazcııkk.enaz 4-5 takviye lazım hala takıma.ondan sonra oynayalım 4 3 3.ama şimdi olmaz.sene bitti ne desem boş

Sistem kurbanı değiliz, hoca kurbanıyız. 4-3-3 sistemine uygun bir kadromuz var. Oyuncu tercihlerini doğru yapsa Rijkaard, hiç bir sorun yaşamadan şampiyon olurduk.

Hep aynı şey, sıktı artık. Mustafa, Mehmet yanındaki adama pas atmayı bilmiyormuş falan. Bu adamlar nasıl oluyor da, Elano'dan yüksek isabet yüzdesiyle oynuyor peki? Birisi bunu açıklasın.

çünkü yanpas geri yan pas geri yan pas kaleciye geri pas yan pas geriye pas kaleciye pas yan pas kaleciye pas şeklinde oynuyolarda ondan yüksek pas yüzdesi yapıyorlar

Rijkaardda eleştirilebilir.Nasılki yeryüzündeki tüm teknik direktörlerin eleştirildiği gibi.O yüzden herkes kendi eleştirisini seviyeli bir şekilde paylaşabilir.

Üst Alt