Rijkaard'a sallayanlar buyrun... | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rijkaard'a sallayanlar buyrun...

Yine bir Derbi Kaybettik

Evet Yine diyorum cünki artik sagolsunlar bizi alisdirdi Galatasaray Futbolculari.. Hersene ayni olay.. Degisen birsey yok. Yanliz bakiyorumda hemen Rijkaard´i asanlar olmus bile..

Arkadaslar kendinize gelin. Fenerbahce´ye ilk defa yenilmiyorsunuz. Bu Yenilgide en sucsuz olan Kisi Rijkaard´dir bence.. Nedeni´ni aciklayacagim..

Rijkaard´dan ne bekliyoruz..?

Rijkaard´dan sahsen beklentim benim ilk sezonda saadece Takimini tanimasi ve Gelecek Sezonlar icin Zayif Noktalara Nokta Transfer yaptirtmasi..

Ben Rijkaard´dan ilk Sezonda hemen Sampiyonluk, UEFA Sampiyonlugu, Türkiye Kupasi sampiyonlugu, Fenerbahce ye 4-5 Fark atmasini beklemem...

Ben Rijkaard´dan ilk Sezonda Süper Futbol oynatmasini´da bekleyemem. Cünki Onun oynatacagi sistemin Takimda olan birkac Futbolcu ile mümkün olmadigini eminimki oda anladi. Ve gelecek Sezon icin buraya caare üretecegi 100%. Suan onun yapmaya calistigi eldeki malzeme ile elinden gelenin en iyisini yapmak....

"Rijkaard Takima hic Pas calistirtmamis" cümlesini kuranlara..

Kusura bakmayin ama arkadaslar Rijkaard zamanini Mehmet Topal, Mustafa Sarp, Caner Erkin, Ayhan Akman, Servet Cetin gibilerine 5 metreden kendi Takim arkadasina Pas atmayi ögretmekle geciremez.. Rijkaard belkide Sigara icmekten Düzelemeyen Hakan Balta´yi beklemek le zamanini geciremez, adam akilli bir alternatifini koymak ister..

Galatasaray´da oynayan bir Futbolcu 10 Pasin 8 Taanesini olumsuz kullanma hakkina sahip degildir. Okadar beceriksiz olamaz.. Daha Pas atmasini bile beceremeyen bu Futbolcular ile Rijkaard bu Oyun sistemini ögretmeye calisiyor. Adam ne yapsin, elindeki malzeme bu..

Önlibero Sorunu cözülmeli..

Besiktas´in Önliberolari tek baslarina Mac cevirirken, Oyun degistirirken bizim Önliberolar Mac kaybettirmeye devam ediyorlar. Bu Takima isterseniz C.Ronaldo, Wayne Rooney, Messi ve Kakayi getirseniz o Mevkiide bir Fink veya Ernst dahi olmazsa hic birsey basaramazsiniz...

Ve yine ne oluyor.? Rijkaard´in oynatmak istedigi Sistem icin Önlibero adam akilli Önlibero söyle Appiah, Aurellio, Emre Belözoglu, Ernst, Fink gibisi laazim..

Gelecek Sezon icin ne yapilmali..? UEFA Kupasini kazanan Takim ile kiyaslama..!

1996-2001 Sezonu arasi basarili olduk. O Günlerin hayaliyle yasiyoruz. O Günlere geri Dönmek istiyoruz elbette. Gelin Ozaman O Günler neden basarili olmusuz bi analiz edelim..!?

Fatih Terim ilk Senesinde istifa dahi etmisti ama Yönetim kabul etmemisti. Taraftar isyandayidi ama yinede Fatih terim´e Sabir gösterildi.. Ve ondan sonra gelen basarilari saymama gerek yok sanirim..

Bundan Frank Rijkaard adina ne cikarabiliyoruz..? Tabiki ona zaman, sans tanimaliyiz kisacasi Sabirla beklemeliyiz. Arkadaslar kendinize gelin. Birkac mac icin degilde koca bir Sezon icin elimizdeki Rijkaard gibi bi degeri yok etmeyelim. Birakin sampiyon olmayalim ama gelecegimizi saglamlastiralim. Zirt Pirt Teknik Direktör degistirmekle nereye varabilirsinizki.? Basarili takimlarin Örneklerini tekrar tekrar yazayim size.. ManU, Arsenal, Werder Bremen, Bordeaux, Barcelona(Rijkaard sistemi), Liverpool, Galatasaray(96-2001), Istanbul Belediye(Abdullah Avci) ve Kayserspor..

Galatasaray 96-2001 Sezonlarinda Kadromuzda bulunan Türk Futbolcularina Dikkatinizi cekmek isterim. 8 Taanesi Türkiye Milli takimindan oyunculardi. Ve Yanlarinda Taffarel, Hagi, Popescu gibi cok kaliteli cok tecrübeli cok saglam ve cok karakterli Yabanci oyuncularimiz vardi. Hasan Sas gibi bir Futbolcumuz yedek bekliyordu..!

Yaani Türkiye´nin en iyi Oyunculari Galatasaray´da idi.

Bizde artik Türkiye´nin en iyi Oyuncularini almaliyiz. Sonucta biz Galatasaray´iz. Sercan, Volkan Sen, Ozan, Eren Güngör gibileri ve dahda Kalitelileri Galatasaray´da görmeliyiz. Yabancilarimizin Büyük kismi iyi ama sorunumuz Yerlilerde. Yukarida belirttigim gibi Rijkaard´in sistemi maalesef Mehmet Topal, Mustafa Sarp, Baris Özbek, Servet Cetin, Caner Erkin, Leo Franco, Ayhan Akman gibi Futbolcular ile olmaz...

Ben Rijkaard´in arkasindayim, onu elestirenle sabaha kadar tartisirim..!! Sonuna Kadar Rijkaard..!!

rijkaard.jpg

Cevap: Rijkaard´a sallayanlar buyurun...!!

Rijkaard gitsinde görün nah bulursunuz bi daha böyle adamı.

Tüm suç futbolcularda ve ruhsuzluklarında.Hadi rijkaard futbolu bilmiyor yanındaki adam neskeens yahu..

Cevap: Rijkaard´a sallayanlar buyrun...

Rijkaard'a sallamak... Hmm.... :allaalla6vr:

Not: Eleştirmekle sallamak arasındaki farkı biliyoruz tabi ki..:)

Bencede Rijkaard ile devam da, fakat kendisi GS ile devam istecekmi ?

Asil sorun bu .

Ben sallıyorum var mı bir diyeceğiniz. Ne katkısını görüyorsunuz da hala koruma gereği duyoyorsunuz anlamıyorum. Nedir bu adamı eleştirilmez kılan. Barcelona'yı ben de şampiyon yaparım zaten. O günlerdeki gibi oynayan Ronaldinho, Messi, Etoo, Xavi, Henry gibi adamlar varken şampiyon olmayacak da ne olacaktı. Kimse Sparta Rotterdam'ı küme düşürdüğünden niye bahsetmiyor..

Ben sallıyorum var mı bir diyeceğiniz. Ne katkısını görüyorsunuz da hala koruma gereği duyoyorsunuz anlamıyorum. Nedir bu adamı eleştirilmez kılan. Barcelona'yı ben de şampiyon yaparım zaten. O günlerdeki gibi oynayan Ronaldinho, Messi, Etoo, Xavi, Henry gibi adamlar varken şampiyon olmayacak da ne olacaktı. Kimse Sparta Rotterdam'ı küme düşürdüğünden niye bahsetmiyor..

iyi o zaman kovalim gitsin

seneye baska biri gelir onuda bitime 6 hafta kala kovariz

her sene kovalim birisini basari nasil gelecek

benim tek anlamadığım bu takım neden ileri gideceğine geri gider ne bileyim sezon başında duran toplardan goller atmaya başlamıştık ne olduda şimdi atamıyoruz.bu sene için hayatımda olmadığım kadar umutluydum sene başında böyle isek ikinci yarı nerelere geliriz diye.

- F.R. öncesi ve sonrası Barça'ya bak önce.

- Sparta Rotherdam gibi bir takıma 1 sezonda Total Futbol oynatmak istemek Rijkaard'ın büyüklüğünü gösterir.

Sonuç: Rijkaard büyük takım hocasıdır. Neeskens'i saymıyorum bile.

Şu yorumuna cevap veren arkadaşlar var. Hayır, şu yazdığına takılmadım. Savunmaya da geçmeyeceğim Rijkaard'ı ama cevap verenler de herhalde ilk cümleden sonrasını okumadı.

Rijkaard zamanında R10 varken Messi kimdi ki? Henry ne zaman geldi bir araştır.

Hey gidi hey...

Hadi git yap Barca'yı şampiyon. Bu sene Real alırsa görürüm ben hepinizi. Herkes şampiyon yapıyor ya Barca'yı sizin gözünüzde.

Son olarak eleştirmek ve sallamak arasındaki farkları bilmiyorsanız boşuna bizi yormayın.

Bir de şunları okuyunca gülüyorum.:) Hani eti cin yiyince gülümsersin ya aynı öyle.

- F.R. öncesi ve sonrası Barça'ya bak önce.

- Sparta Rotherdam gibi bir takıma 1 sezonda Total Futbol oynatmak istemek Rijkaard'ın büyüklüğünü gösterir.

Sonuç: Rijkaard büyük takım hocasıdır. Neeskens'i saymıyorum bile.

F.R ile son sezon olağanüstü kadrosuna rağmen Van der Vaart, Sneijder gibi tam yıldız sayılamayacak futbolculara sahip Real Madrid'in 15 puan gerisinde kaldı Barcelona.

F.R sonrası Barcelona'nın ne yaptığı ortada.

F.R öncesi Barcelona'nın kadrosu kötüydü 2-3 sene Geovanni, Patrick Anderson, Simao, Motta gibi sıradan oyuncular vardı kadrosunda..

Çok yazık. Sizin bu anlayışınızla (Rijkaard'ın kariyerini bir çırpıda silenler) istikrarı hiçbir zaman yakalayamayız.

F.R ile son sezon olağanüstü kadrosuna rağmen Van der Vaart, Sneijder gibi tam yıldız sayılamayacak futbolculara sahip Real Madrid'in 15 puan gerisinde kaldı Barcelona.

F.R sonrası Barcelona'nın ne yaptığı ortada.

F.R öncesi Barcelona'nın kadrosu kötüydü 2-3 sene Geovanni, Patrick Anderson, Simao, Motta gibi sıradan oyuncular vardı kadrosunda..

Yazmayayım yazmayayım dedim ama tutamadım yahu kendimi.

Guardiola kimdir? Tanıyor musun? Çok merak ettim cidden. Nerden gelip nere gider bilir misin?

Rijkaard; Sabriyi bile adam etmiş bir hocadır.

Başka söze gerek var mı? Büyük hoca olduğu burdan belli değil midir?

Sürekli hoca değiştirmekle problem çözülseydi ligde alt sıralardaki takımlarımız her sene harikalar yaratıyor olurdu

Hoca değiştiriceğimize onun isteklerini yerine getirip şans versek daha iyi olmazmı?

Hem Rijkard'ı gönderip Mourinho'yu takımın başına getiricek halimiz yok

Kendinize gelin

Guardiola,Cruyff ve Rijkaard'ın sırtına basarak,Barcelona'yı bu hale getirmiştir.

Yahu çocuk musun; Barcelona'yı bende şampiyon ederim lafını ağzından hiç eksik etmiyorsun?

Daha o gelmeden önce Barcelona'da Eto'o, Ronaldinho, Henry yoktu. Messi daha çocuktu, Xavi hayata küsmüştü. Adam geldi ilk sezon takımı yerlerde süründü, ikinci sezon istediği transferler gerçekleştirdi. Sistemini tüm futbol branşlarına yaydı ve gitti. Şu anda da onun ekmeği yeniliyor.

Sende gelmişsin bende Barcelona'yı şampiyon yapardım diyorsun. Sen daha Barcelona top toplayıcısı bile olamazsın ne hocası?

Vallaha pes öyle yazıyorsunuz ki insanı çileden çıkarıyorsunuz. Kime dem vuruyorsunuz harbi anlamıyorum.

Üst Alt