Riva Arazisi Satılıyor


Riva arazisi satılıyor

Başkan Ünal Aysal, Riva arazisinin Acarlar’a satışın netleşmediğini belirtirken "Ödemenin kısa vadede veya nakit yapılması bizim için önemli" dedi.

10 Ekim 2011 Pazartesi - 08:46

MilliyetGalatasaray kulisleri son günlerde “Riva satıldı” dedikodusu ile çalkalanırken, konuya Başkan Ünal Aysal açıklık getirdi, bu konunun netlik kazanmadığını ifade etti.Milliyet Gazetesi'nde "Nevzat Dindar" imzasıyla yayınlanan haberin detayları şöyle...Milliyet’in, “Riva için Acarlar Grubu ile anlaştığınız, hatta 250 milyon dolarlık çek aldığınız iddia ediliyor. Doğru mu?” sorusuna yanıt veren Aysal, “Hayır satmadık. Ama araziyi en kısa sürede satacağız. Bunun için çalışmalarımız sürüyor. 1 ay içinde kesin kararımızı vereceğiz” dedi.Galatasaray Başkanı Aysal, Acarlar Şirketler Topluluğu ile de görüştüklerini belirtirken, “Bunun yanı sıra başka öneriler de var. Ayrıca yurt dışından da iki tane teklif geldi. Bunları değerlendiriyoruz. Ancak Riva için abartılı rakamlar telfuz etmeye gerek yok. 220 ile 250 milyon dolar arasında bir değeri söz konusu. Bununla ilgili bizim kriterimiz garantiler. Ödemenin en kısa vadede ve nakit yapılması bizim açımızdan önemli” ifadesini kullandı. Geçtiğimiz aylarda olağanüstü genel kurulda Riva konusunda yetki aldıklarını söyleyen Aysal, “Genel kurul bize güvendi ve yetkiyi verdi. Önümüzü görmemiz, borçlarımızı yapılandırmamız ve yeni gayrimenkuller edinmemiz için Riva’yı değerlendirmek istiyoruz. Bunu yaparken Galatasaray’ın menfaatlerine göre hareket ediyoruz” diye konuştu. Bu arada 244 bin metrekarelik satış alanına sahip arazinin ruhsat sorununu halleden sarı-kırmızılı kulüp, özellikle yabancıların gayrimenkul satın almasını sağlayan yasal düzenlemenin yapılmasıyla beraber yurt dışından gelen teklifleri titizlikle inceliyor.

Reis in bir bildiği vardır elbette.

ama yine de üzgünüm

:(
 
Cevap: Riva arazisi satılıyorHayırlısı olur umarım,Bu arazi bizim icin cok önemli bir konumda.Rivayı satıp yerine de yeni bir arazi almamız lazım.Yeni ve daha düsük fiyatta.
 
Cevap: Riva arazisi satılıyorRiva mutlaka kazanca dönüştürülmeli.Satarak gelen parayla borçların bir kısmı kapatılabilir.Bir ksımı ise sürekli gelir getiricek yeni yatırımlara ayrılmalı.Nedense bu yönetime Ünal Başkana bu konularda güvenim tam.Umarım yanıltmazlar bizi.
 
Cevap: Riva arazisi satılıyorBorç yükünü kabul edilebilir seviyeye çekelim de yeri gelir yine gayrimenkul yatırımı yaparız.

Sahip Som'lardan buralara kadar getirdik ekonomiyi. Az daha uğraşırsak düzelir. :D
 
Cevap: Riva arazisi satılıyorRiva mutlaka kazanca dönüştürülmeli.Satarak gelen parayla borçların bir kısmı kapatılabilir.Bir ksımı ise sürekli gelir getiricek yeni yatırımlara ayrılmalı.Nedense bu yönetime Ünal Başkana bu konularda güvenim tam.Umarım yanıltmazlar bizi.

Belkide ekonomik hamle kısmı en iyi yaptıgı istir.
 
Cevap: Riva arazisi satılıyorRiva'dan gelecek para bomboş bir kaç transfere ve şuan mevcut kadronun 2-3 yıllık toplam alacağına gider. Kısaca Galatasaray'ın sözde finansal geleceği Riva'da yok edilir bizde kurtuluruz en azından her gelen Riva var ona güveniyoruz diyemez.
 
Cevap: Riva arazisi satılıyorTamda Işın Çelebi'nin ihraç olması konuşulurken bu olayın çıkması düşündürüyor insanı.Tamam başkana bende güvenirim ama bu rakam daha evvel konuşulan projelerin ve değerlerin çok altında umarım yanlış birşey yapmıyorlardır.
 
Cevap: Riva arazisi satılıyor10 senedir her gelen yönetim nakit akışı deyip nakit bindiriyorlar.Riva artık hayırlara vesile olurda şu nakit akışı sağlanır inş:)
 
Cevap: Riva arazisi satılıyorSatılması bize çağ atlatmaz kesinlikle ancak mali durum kötü yapacak birşey yok.
 
Cevap: Riva arazisi satılıyorTümden satacaklarına her yıl gelir sağlayabilecek bir şey yapsınlar.En azından transfere para ayırmazsın.
 
Üst Alt