Riva Arazisi


f7742111-1944-407b-9ee6-a5a35aca0ff6.jpgAsya yakasında bulunan Riva, İstanbul'un belki de en değerli kara parçalarından biri kabul edilmektedir.Riva'da sık ormanlarla kaplı, vahşi doğaya ev sahipliği yapan arazinin büyük bir bölümü Galatasaray'a aittir. Araziye yüz milyon doları aşan değer biçilmektedir. Kulübümüz, bugün Riva'daki arazisinin değerlendirilmesi için gerekli çalışmaları sürdürmektedir. Karadeniz Otoyolu'nun tamamlanması ve İstanbul Boğazı'ndan geçecek 3. köprünün yeri konusunda Riva arazisinin de bulunduğu İstanbul'un kuzey bölgesinin seçilmesinin gündeme daha sık gelmesiyle, Galatasaray'ın Riva arazisinin, değeri daha da artmıştır.Ayrıca 2008 yılı başında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından 1.979 hektarlık alanı kapsayacak "Riva Yerleşimi Kültür-Turizm-Sağlık-Spor Köyü Uluslararası Kentsel Tasarım Hizmet Alımı Projesi"hazırlanmıştır. Çevre Düzeni Planı'na uygun olarak hazırlanan proje, Riva Köyü ve Beylik Mandıra alt bölgesinde doğa ile uyumlu, kentlilerin kültür, turizm, sağlık ve spor etkinliklerinden yararlanmasına imkan tanıyacaktır.Not : Riva Arazisini Galatasaray'a eski Başkanlardan Selahattin Beyazıt kazandırmıştır.
 
Cevap: Riva Arazisiolurya çok kötü bir duruma gelirsek maddi açıdan (olmazda hani örnek olarak) bu riva bizi kurtarır:D
 
Cevap: Riva ArazisiSelahattin Beyazıt'ın adı pek dolaşmaz ama çok şey katmıştır Galatasaray'a. Galatasaray'ın Brian Birch yönetiminde ilk defa 3 yıl üst üste şampiyonluk aldığı dönemin başkanıdır. Riva Arazisi de onun miraslarından.
 
Cevap: Riva ArazisiSelahattin Beyazıt'ın adı pek dolaşmaz ama çok şey katmıştır Galatasaray'a. Galatasaray'ın Brian Birch yönetiminde ilk defa 3 yıl üst üste şampiyonluk aldığı dönemin başkanıdır. Riva Arazisi de onun miraslarından.Ben bilmiyordum mesela. Ama Brian Birch, Riva falan. Süper bir adammış demek ki :tiphat:
 
Cevap: Riva Arazisi:tiphat: Emeği geçenlere tşk. Galatasarayın geleceğinin yattığı 2 yerden 1 i. Öteki için bknz alt yapı.Selahattin Beyazıt'ın adı pek dolaşmaz ama çok şey katmıştır Galatasaray'a. Galatasaray'ın Brian Birch yönetiminde ilk defa 3 yıl üst üste şampiyonluk aldığı dönemin başkanıdır. Riva Arazisi de onun miraslarından.
 
Cevap: Riva ArazisiYeşil vadi gibi mübarek:D(Tosun paşa)Burayı iyi bir fiyata satıp,borclarımızın %80 ini öderiz,kalan parayıda yeni gayrimenküle(taşınmaz mal) yatırmalıyız.
 
Cevap: Riva ArazisiBak görürsün arazinin 1 mt karesine dokunmayacak Aysal reis.O'kadar planlı ve programlı çalışıyorki hiç bir kredi çekmeden sadece yeniden borç yapılandırmasına giderek milyonlarca dolar kâra soktu bizi. Polat kulübe ipotek koymuş resmen ;)olurya çok kötü bir duruma gelirsek maddi açıdan (olmazda hani örnek olarak) bu riva bizi kurtarır:D
 
Cevap: Riva ArazisiBurayi satip rahatlamaktansa hisse satisi yapmak akillica oldu. Hissenin kar etmedigin surece bir kaybi yok. Asla da kar etmeyecegine gore spor klupleri ,ne var ne yok hisse namina satmak lazim.
 
Cevap: Riva ArazisiBurayi satip rahatlamaktansa hisse satisi yapmak akillica oldu. Hissenin kar etmedigin surece bir kaybi yok. Asla da kar etmeyecegine gore spor klupleri ,ne var ne yok hisse namina satmak lazim.Tam tersi. Hisse satışından zarar etmediğin sürece bir zararı yoktur. Zaten hisse satışının amacı budur. Yani hisselerin değeri iyice artınca hisse sahipleri toplu satış yapar tavan fiyattan. Bu satışlardan sonra doğal olarak hisse değerleri düşer. Sonra sattıkları hisseleri düşük değerden geri alırlar. Böylece hisse kaybetmeden kar etmiş olurlar. Galatasaray kulübü de bunu yapmaktadır.
 
Cevap: Riva ArazisiÜnal Aysal: Riva daha satılmadı

10 Ekim 2011 Pazartesi

Riva`nın 220-250 milyon dolar arasında bir değeri olduğunu söyleyen Ünal Aysal, henüz bu satışın gerçekleşmediğini söyledi.

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Riva arazisinin henüz satılmadığını fakat bir ay içinde bu konunun netlik kazanmasını beklediklerini ifade etti.

Konu hakkında Milliyet`e açıklamalar yapan Aysal, kendisine sorulan Riva için Acarlar Grubu`yla anlaştığınız, 250 milyon dolarlık bir çek aldığınız söyleniyor, bu doğru mu? sorusuna Hayır, henüz böyle bir anlaşma yok. Ama araziyi satma çalışmalarımız sürüyor. Bir ay içinde kararımızı vereceğiz. cevabını verdi.

Aysal sadece Avarlar Grubu`ndan değil, yurt dışından da teklifler geldiğini söyleyerek sözlerine Ama abartılı rakamlar söylemeye gerek yok. Riva`nın değeri 220 ile 250 milyon dolar arasında olacaktır. Bizim kriterimiz ise garantiler; ödemelerin en kısa vadede ve nakit olarak yapılması önemli. ifadeleriyle devam etti.
 
Cevap: Riva Arazisi220-250 Milyon dolar için öyle bir araziyi elden çıkarmak karlı mıdır? Bilemedim şimdi. Gerçi borçlar çok sıkıştırıyorsa da yapacak bir şey yok.
 
Cevap: Riva ArazisiTam tersi. Hisse satışından zarar etmediğin sürece bir zararı yoktur. Zaten hisse satışının amacı budur. Yani hisselerin değeri iyice artınca hisse sahipleri toplu satış yapar tavan fiyattan. Bu satışlardan sonra doğal olarak hisse değerleri düşer. Sonra sattıkları hisseleri düşük değerden geri alırlar. Böylece hisse kaybetmeden kar etmiş olurlar. Galatasaray kulübü de bunu yapmaktadır.Hissenin kar etmedikten sonra bir kaybi yok lafi devrik ve sacma kacmis. Duzeltiyim , hisse satisinin , kar gostermedigin surece bir zarari yok. Zira cirodan degil kardan karpayi dagittigimiz icin , isterse sirketin halka acikligi 99% olsun , kar gostermedigin surece kendi cebine de yatirimcinin cebine de kar payi adi altinda bir para kacisi olmaz. Kastettigim buydu.Ben hisseden ne yolla para kazaniliri degil de , finansman modeli olarak spor klupleri acisindan en akil kari olaninin hisse satisi oldugunu vurgulamak adina yazdim.
 
Üst Alt