Riva Arazisi - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Riva Arazisi

Dün okudum,yıllık 30-40 milyon dolar faiz ödüyormuşuz.Belki de bankalara bu faizi vermekten memnunlar.Alan memnun satan memnun gibi :)

Hersey olabilir. Galatasaray lisesi cok eski bir kurum, Osmanli´nin baslarina kadar dayaniyor, 2. Sultan Beyazid´in kurdugu bir kurumdur. Ve ilk laik kurumudur Türk´lerin. Bizim belkide hic tahmin edemeyecegimiz, ne hesaplar dönüyordur kim bilir. Bildberberg´lere kadar uzanan, cok derin bir yapi var.

24b861d69ecdc3484e221ec7196b0bdb.jpg

demin yazmistim ,rivanin satilmasi ve futbola filan harcanmasi soz konusu olamaz. fakat elde tutularak surekli gelir elde edilirse bu gelir klubun her noktasina harcanabilir

ben de dahil kongrenin 90% dan buyuk bir bolumu spor finansmaninin sporla alakasiz yollarla elde edilmis tasinmazlarla olmasina karsiyiz , boyle bir blok varken de bu is olmaz

surekli zarari olan bir sirkete elindeki gayri menkulleri yedirirsen , sonunda satacak hic bir asetin kalmaz

demin yazmistim ,rivanin satilmasi ve futbola filan harcanmasi soz konusu olamaz. fakat elde tutularak surekli gelir elde edilirse bu gelir klubun her noktasina harcanabilir

ben de dahil kongrenin 90% dan buyuk bir bolumu spor finansmaninin sporla alakasiz yollarla elde edilmis tasinmazlarla olmasina karsiyiz , boyle bir blok varken de bu is olmaz

surekli zarari olan bir sirkete elindeki gayri menkulleri yedirirsen , sonunda satacak hic bir asetin kalmaz

Galatasaray Liseli, kongre üyesi, Galatasaray'da yöneticilik yapmış gazeteci Fatih Altaylı'nın 22.03.2016 tarihli yazısından bir alıntı ile cevap vermek isterim;

"Vallahi ben cumartesi günü G.Saray Spor Kulübü’nün Genel Kurulu var diye Haliç Kongre Merkezi’ne gittim ama yanılmışım. O gün orada G.Saray Spor Kulübü’nün değil, G.Saray Gayrimenkul A.Ş.’nin Genel Kurul’u varmış. Bizi ‘spor kulübünün genel kurulu var’ diye kandırmışlar. G.Saray Başkanı çıktı, iki saat konuştu. Sporla ilgili tek kelime etmedi. Mecidiyeköy’de otel inşaatı yapıyormuş, Riva’da spor tesisleri ve site yapacakmış. Hasnun Galip’te 2100 metrekare inşaat yapacakmış, onları dinledik.

Spor konusuna gelip bir şeyler anlatacak diye bekledik ama gelmedi. Yaşadığımız rezaletin nedenini anlatmadı. Tamam da biz önce spor kulübüyüz. Bunları sporla bağlantılı anlatırsın, o kaynakların sportif başarı için nasıl değerlendirileceğini anlatırsın. Geçen yılın rakamları verildi. En büyük gelir sportif başarıdan elde edilmiş. Otel parasından fazla. Başarı yoksa her yıl bir otel, bir Riva bulman lazım. Keza amatör branşlar nasıl olacak, en büyük sorun orada.

Sporu bilmezsen bildiğin taraf olan inşaata odaklanırsın. Bunlar da sporu bilmedikleri için bol bol inşaat anlattılar. Otel yapıyorsun ama turizm ölmüş ve birkaç yıl dirileceği de yok gibi görünüyor. Belki iş merkezi daha iyi. Yahu bir çalışma yaptır, “Best use” diye bir kavram var. Orada en değerli mülk ne olur diye bir incelet. Sen otelcisin diye otel mi olacak illa? Ben başkan olsam o binaya gazete mi yapacağız? Futbola değil spora odaklanması lazım. Oteli niye ‘lease back’ yapıyorsun? Bilançonu düzeltmez ki! Daha da borçlu görünürsün. Sat kardeşim. Riva’yı da sat, Florya’yı da sat. Diyor ki başkan “Belediyeler bize arazi veriyor.” Al o zaman araziyi, tesislerini oraya taşı, Florya’yı da değerlendir. “Sermaye lazım” diyoruz. En iyi sermaye elinde. Real Madrid de batmıştı yıllar önce. Gayrimenkullerini değerlendirdi ve kurtuldu. Bak bir incele."

Rivayı bu heriflerin satmasına karşıyım. Bunlara 5 yumurta versen, git pazarda sat desen satamazlar. Yarı fiyatına belki satarlar. Yalancı bir adamın Rivayı satmasına gönlüm razı olmaz.

fatih altaylinin yazisinin buyuk bolumune katiliyorum , arazi satisini cozum olarak gormesi disinda .. biz genc uyelerle daha kidemliler arasinda cogu konuda gorus ayriliklari vardir ,mesela uyelik ucretlerinin esitlenmesi , disariya daha cok kontenjan verilmesi , futbol yonetimi ile ilgili , daha bir cok sey

ama uzerinde uzlastigimiz konulardan biri arazi satisidir , bu klubumuzde istenmeyen bir sey

30 dönümlük Albatros parkı 160 milyona satılmış.Dönümü 5.3 milyon lira. Konumu filan farklı olsa da bizim 1100 dönüm Riva ve 24 dönüm Florya ne kadara gitti belli değil.

30 dönümlük Albatros parkı 160 milyona satılmış.Dönümü 5.3 milyon lira. Konumu filan farklı olsa da bizim 1100 dönüm Riva ve 24 dönüm Florya ne kadara gitti belli değil.

albatros parkı halihazırda imarlı bir yer. bakma park denildiğine. 72 den beri konut imarı varmış orda. o yüzden karşılaştırmak doğru olmayabilir. Florya için yaptığım değerlendirmeleri hatırlasam sayısal verileri yazardım ama afaki yazmayayım şimdi.

Arkadaş hala imar fln diye boş boş niye konuşuyorsunuz?

Riva ve Florya'yı devlet aldı zaten, devlet isterse bulutların üstüne bile imar verir ne izni???

Dursun'u kukla gibi getirip başkan yapan siyaset Florya ve Riva'yı ucuzdan peşkeş çektirdi. Bu bir projedir. Dursun ise büyük bir haindir. Yargılanacak zamanı gelince. Malum parti bir gün elbet bitecek ve gidecek, Dursun nereye kaçacak?

albatros parkı halihazırda imarlı bir yer. bakma park denildiğine. 72 den beri konut imarı varmış orda. o yüzden karşılaştırmak doğru olmayabilir. Florya için yaptığım değerlendirmeleri hatırlasam sayısal verileri yazardım ama afaki yazmayayım şimdi.
Konumu filan derken bütü olarak ele aldım ama 1100 dönümlük arazinin imar izni ne kadar olur?1100 dönüm nere 30 dönüm nere ve daha 23-24 dönümlük Florya var.Hem fiyat bakımından hem de paranın kasaya giriş zamanından tarihi kazık yedik.5 yıl sonra gelecek 1.5 milyarla kına yaksınlar.Sadece 9 ayda zararımız 292 milyon lira.Madem satacaksınız ihaleye çıkartamazlar mı?Oteli de ekle ve 3ü için 1.5 milyar civarında para alsan 5 yıl sonra kazanacağın 5 milyardan daha iyi.

7 Bin TL den başlayacak kısmı önemli bu arada.

Sabit 7 bin olsa zarar eder şirket.

Ortalama 200 metrekare villa yapılsa diyelim ...2.1. Milyar satış bedeli çıkar sadece ortaya. Vergiler de içine girdiği zaman iflas ederler.

Metrekare fiyatı 15 bin hatta daha fazla olmalı bir kısmının.

Ailem 40 senedir inşaat yapıyor daha yüzde 25 arsa payıyla inşaat yapmadık. İstanbul’da değerli yerlerde bu oran yuzde 70’e çıkıyor. Çok katlı olmaması önümüzü tıkadı. Villalar o kadar karlı olmuyor. Bu durumda 1. teklif olan % 35 normal bir teklifti. 2. teklife düşmesi tam yağma oldu.

Bari aldığımız paranın bir miktarıyla arsa alınsada geleceğimiz teminat altına alınsa.

Üst Alt