Riva Arazisi - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Riva Arazisi

yağmuru mu kaldı bu işin :) fırtına kasırga hortum her türlü felaket geldi kulübün başına ! artık buranın en acil şekilde paraya çevirmesi şart Galatasaray gibi bir devin futbol gibi lokomotif bir branşta 1 sene daha bu kadar ezik kalmasına bu taraftar asla tahammül edemez !

Zamaninda futbol geliri ile alinmamis ,bir baskanin sayesinde klube katilmis bir degerin transfer ve diger giderlerden dogan borclari kapatmak icin kullanilmasi kongrenin 95% civari kabul etmeyecegi bir durum

Cunku riva dernegin mali , zarari eden ise sirket ,bir sirketin borcu icin dernegin elindekini satip hibe etmesi dusunulebilecek bir ihtimal degil

Zamaninda futbol geliri ile alinmamis ,bir baskanin sayesinde klube katilmis bir degerin transfer ve diger giderlerden dogan borclari kapatmak icin kullanilmasi kongrenin 95% civari kabul etmeyecegi bir durum

Cunku riva dernegin mali , zarari eden ise sirket ,bir sirketin borcu icin dernegin elindekini satip hibe etmesi dusunulebilecek bir ihtimal degil
bende aynı fikirdeyim ve o yüzden de futbol konusunda çok karamsarım :(

Ben o fikre kismen katiliyorum . Buraya yazilinca hosa gitmeyecek ve cozumsuz olan sey su . Biz sadece G.Saray olarak adlandiriyoruz ama isin derinliginde durum bu degil

Ortada bir dernek ve sirket var . Dernegin tum mallari genis anlamda dernek uyelerinin ortak mali. Bu butun derneklerde boyle ,ornegin caddebostandaki buyuk klup lokali de boyle ,ya da moda deniz klubunun durumu da ayni

Haliyle dernek uyeleri kendilerine ait ve zamaninda bugunku borcu olan sirketin hic bir katkisinin olmadigi bir degeri kalkip da sirkete hibe etmek istemiyorlar

Burada sakat olan sey baska .. Sirketin altin hissesi dernegin elinde , dernegin bunu sirkete iade etmesi ve bir iki baslilik kurulmasi lazim , dernek kapanmayacagina gore en azindan bu olmasi lazim

AIG ve QVT gibi fonlarla anlasmazliga dustugumuz nokta buydu , birakin altin hisseyi ,adamlarin hissesi yani yaptigi yatirim nispetinde dahi yonetimde soz hakkinin olmasina , temsilci bulundurmasina izin vermedik , tabi fonlar da cok masum kuruluslar degil elbette ama bu sirket dernek problemi cozulmedikce yara hep buyuyecektir

Yok yağmurluymuş yok derneğinmiş.Gören de dernek üyeleri tarlada çalışıp,para biriktirmiş ve Rivayı satın almış.Yahu bundan ala yağmurlu gün mü olur?Bakın kimse kimseyi kandırmasın artık.Bu borcun ödenmesi futbolda kısmakla-basketbolda kısmakla filan ilgisi yok artık.Bir mucize olup da 1 milyona aldığın adamlarla şampiyon olursan-şampiyonlar ligine katılıp tur ve turlar geçersen belki borç biter.30 milyon harcayıp 150 milyon kazanırsan o borç biter..40-50 mlyon bileklik satarsan o borç biter.Forma sponsorun yıllık 30 milyon ve stad isim hakkın yılık 50 milyon olursa biter.Bu dediklerimin hangisinin olma ihtimali var? :)
Tek çözüm Rivayı 150-200 milyon euro arası satıp tüm banka borçlarının ödenmesi.Fakat Riva satılmadan önce tüzük değişikliği şart.Hiçbir yönetim kazandığının 1 kuruş fazlasını dahi harcayamaz.Futbol-basketbol-voleybol-su sporları vs vs her branş sadece kazandığını harcayacak vs vs vs.

Bence bu kulübün futbol ve basketbol şubeleri dışında yatırım yapmaması lazım. Riva konusunda bir şey diyemeyeceğim ekonomist falan değilim ama değerli bir arazi olduğu aşikar. Nasıl değerlendirilir bilinmez ama merak ettiğim bir şey bu kulüp ne zaman adam akıllı bir şekilde yönetilecek ne zaman doğru dürüst bir hale geleceğiz.

Elbette dernek uyeleri agir islerde calisip bu kaynagi yaratmadi , G.Sarayin ismiyle yarattilar ,ama su bir gercek ki futboldan kazanilmadi bu para. Ve kalkip da yararli yararsiz hic bir oyuncunun cebine ,veya geldigi klube gitmesi de adil degil . Riva degerlendirilsin ,fakat geliri ile baska gelecegin rivalari alinsin kimse ses etmez

Ama oyuncu transferi icin , bonservis icin kullanilmasi ,ya da bunlardan dogan borcun kapatilmasi icin kullanilmasi kongreye ters bir is , bunu kabul edeceklerini hic sanmiyorum ,sahsen bir oyum var ,ben de kabul etmem

2-3 sene icin secilen yonetimler kendilerini rahat ettirecek transferleri yapsinlar, calisanlarin maaslarini bazi seylere goz yumulsun diye doyura doyura arttiracaklar, 2-3 basariyla seyirciyi de susturacaklar , ben bilmem kac yuz milyonluk arazimi satip yonetimin bu harcadiklarini finanse edecegim , yok oyle

Borcu bitirmenin tek yolu GS i gercek anlamda halka acmak.

Bunu daha once detayli yazmistim.

30.000 yeni uye alacaksin. Ilk giris 15.000 TL den olacak. Kasana 450 milyon TL yi koyacaksin.

Sonra bu uyelerden yilda 3 er bin TL alacaksin. Boylece 90 mikyon TL her yil extra girecek kasana. Sonra bircun yavas yavas bitecek. Bunun icin uyelere GS adasini ve Kalamisi sosyal tesis ilarak kullandirabilirsin.

Bugun istanbul golf kulubune giris 100 bin TL ve 7 bin uyesi var.

Elbette dernek uyeleri agir islerde calisip bu kaynagi yaratmadi , G.Sarayin ismiyle yarattilar ,ama su bir gercek ki futboldan kazanilmadi bu para. Ve kalkip da yararli yararsiz hic bir oyuncunun cebine ,veya geldigi klube gitmesi de adil degil . Riva degerlendirilsin ,fakat geliri ile baska gelecegin rivalari alinsin kimse ses etmez

Ama oyuncu transferi icin , bonservis icin kullanilmasi ,ya da bunlardan dogan borcun kapatilmasi icin kullanilmasi kongreye ters bir is , bunu kabul edeceklerini hic sanmiyorum ,sahsen bir oyum var ,ben de kabul etmem

2-3 sene icin secilen yonetimler kendilerini rahat ettirecek transferleri yapsinlar, calisanlarin maaslarini bazi seylere goz yumulsun diye doyura doyura arttiracaklar, 2-3 basariyla seyirciyi de susturacaklar , ben bilmem kac yuz milyonluk arazimi satip yonetimin bu harcadiklarini finanse edecegim , yok oyle

Eger futbol kulübü icin kullanilmayacak ise o gelir, ne icin kullanilacak ? Ya da daha fazla rivalarin alinmasi, neye yarayacak ?

bu model islemez ,bugun ingiliz klupleri dogru borclanma, ayagini yorganina gore uzatma yontemiyle mi finanse ediliyorlar, yoksa ellerinde varsa bir seyleri satarak mi ? bu borc futbol takimi icin yapildiysa , geri odemesini de futbol yapmali

bugun riva , yarin ada , sonra florya satarsin bu kafayla , satacak bir sey kalmayinca ne yapacaksin ? bir yol acilirsa gelen tum yonetimler nasilsa ileride halledilir diyerek goz boyamak icin borclandikca borclanacaklardir

burada bizim 10-15 sene sonra konusmalarimiz da "spor klubunun bogazda adasi mi olur , satalim gitsin" seklinde olacaktir

amatör şübe gelirlerini kısacaksın sadece kısmakla kalmayıp bazı şübelerini kapatacaksın futboldan gelir elde et amatöre harca ve yanlış hatırlamıyorsam sinan daha iyi bilir senede 70 trilyon gibi zarar var

rivanın turşusunu kurmak isteyenlere ancak şunu söyleyebilirim riva uğruna galatasarayı yok edeceksiniz ! prestijini marka değerini bitireceksiniz ! taraftar sayısı olarak fenevi son yıllarda geçtik bunda futboldaki başarıların payı yüzde 90 ! eğer dernekmiş tüzükmüş düdükmüş bunlar uğruna futbolu feda edip abidik gubidik futbolcular transfer edip taraftarı tek bilek tek yürekle kandırmaksa asıl amaç arena terk edilmiş Texas kasabasına dönecek demektir !

Aynısını ben de soracaktım.Herhalde piknik yapacaklar :) Yahu madem borçların ödenmesini istemiyorlar neden ibra ediyorlar?

Sikinti baba bu durumlar. Faizden kaybettigimiz para ile zaten 4-5 sene icinde yeni bir Riva kendimiz satin alabilriz. Yani garip bir durum. Bunlar Spor kulübü icin kullanilmayacaksa, bu kulüp acisindan hic bir avantaj getiremez ki zaten. Ne bugün, ne yarin.

Sikinti baba bu durumlar. Faizden kaybettigimiz para ile zaten 4-5 sene icinde yeni bir Riva kendimiz satin alabilriz. Yani garip bir durum. Bunlar Spor kulübü icin kullanilmayacaksa, bu kulüp acisindan hic bir avantaj getiremez ki zaten. Ne bugün, ne yarin.
Dün okudum,yıllık 30-40 milyon dolar faiz ödüyormuşuz.Belki de bankalara bu faizi vermekten memnunlar.Alan memnun satan memnun gibi :)

Üst Alt