Riva Satılsın, Dertler Bitsin! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Riva Satılsın, Dertler Bitsin!

Cevap: Riva Satılsın, Dertler Bitsin!

Bankaya bile para yatırırken faizi yatırımına gore buyuyor sen 10 mılyar yatırırsan sana %8 faız verırım dıyor ama sen gıdıp 10 trılyon yatırırım dersen gec bır odaya konusalım dıyorlar ;)

O'nunda bir sınırı var. O arkada odada verilen ekstra faiz merkez bankasının verdiği oranın üzerine çıkamaz. Zaten banka da çıkmaz. Çünkü bankalar parayı verdikleri kredilerden kazanırlar. Dolayısı ile yatırımcıdan aldıkları paraya verdikleri faiz, yatırımcıya verdikleri para karşılığında aldıkları faizden fazla olamaz. Daha doğrusu olmaz. Salak değillerse tabii.

Riva satılınca yüksek bonservisli oyuncu alınacağını sananlar büyük yanılıyorlar.

Riva satılınca gelen para komple borca gider. Üstüne yine baya bir borç kalır.

Sonra biraz rahatladık diye 2002-2003'de ki gibi 40-50 tane uyduruk oyuncu alırız tanesi 100.000$'dan, bir 10 senemiz daha gider ki, bu sefer Riva gibi bir yer kalmdığı için de iyice batarız.

Tek güvencemizden olmamızda cabası...

Riva satılınca yüksek bonservisli oyuncu alınacağını sananlar büyük yanılıyorlar.

Riva satılınca gelen para komple borca gider. Üstüne yine baya bir borç kalır.

Sonra biraz rahatladık diye 2002-2003'de ki gibi 40-50 tane uyduruk oyuncu alırız tanesi 100.000$'dan, bir 10 senemiz daha gider ki, bu sefer Riva gibi bir yer kalmdığı için de iyice batarız.

rivayi satilmaz ise eger elimizde patlar. finansal fair playe gore gayrimenkuller klup geliri sayilmiyor. cok soyledim bunu. satip parasini klubun banka borclarina odensin. aksi mumkun degil.

Emre haklı yeni kurallara göre gayrimenkul gelirleri kulüp geliri sayılmayacak ileride. Bir kaç yıl içinde satılmaz ise ileride faydasını göremeyiz gibime geliyor

Onemli olan kulubun yillik gelir kaleminin arttirilmasi.Yani klup hatirladigim kadari ile en son yillik 60 milyon gelir 100 milyon gider beyan ediyordu.Sen kalkip rivayi satarsan bi yillik 200m gelir gosterirsin ama gelecek seneler nolur allah kerim.Klube sabit gelir de getirecek projeler yapacaksin ki gelecegini de garanti altina alacaksin. Mesela floryada kucukcekmeceye tasinip o araziye otel&avm yapma fikri vardi,bu tarz projeler olmali..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Satarak dert bitmez. Kulüp dernek statüsünden sirket statüsüne çıkınca neler olur bir düşünün? Satmak yok etmek demektir. Ama sürekli değerlenen bir arazi her zaman kulüp için gelir kalemlerinden biridir. 300 milyon $ gelir elde edilir ama yerine yenisinin konması gerekli. Tıpkı zamanında Riva arazisini alarak bu günleri görenler gibi. Ayrıca bu orta vadede olacak bişey. He deyince o parayı alamazsın. Sadece arsa olarak satmaya kalksan 150 milyon etmez. Üzerine villa yapılacağı söyleniyor. Böylece iki, üç katına satış elde edilir. 5-10 sene civarı sürecek bi olay bu. Heveslenmeyin hemen :D

Ayrıca bu hızla gelirler, giderleri karşılamadan devam ederse gelecek para da 3-4 senede gümler. Göreceksiniz 2-3 sene sonra 3-5 milyon dolara futbolcu alma işi bitiyor. Kulüpler içe kapanmak zorunda. Gelir-gider dengesi tutturulmak zorunda. Yoksa bırakın Avrupa'yı, Süper ligde olmak bile hayal olur. Çünkü Uefa kriterleri bunu gösteriyor.

Bu problemlerin cözülmesi icin ilk önce taraftarlar farkini ortaya koymali...

Arsenalin 10 senedir hic boş bir koltugunu gördününüzmü ?

birakiyorum Arsenali, Intilterenin 5. liginin son sirasindaki takimin seyircilerini hic stadtadi bos birakiyormu bakim bakiyim

(ligin kalitesine göre dünyanin en ucuz biletleri bizde olmasi lazim ya hadi neyse)...

biz stadlar dolmadan ilerleyemeyiz zaten.. Yöneticilerde paragöz oldugu icin türk futbolu asla ilerlemeyecekburası çok önem litir

şimdi şu bilet fiyatlarına doğru konuyu da genişletelim; evet kardeşim çok güzel diyorsun da(burası çok önemli) oranın kültürü ile buranın kültürü bir değil işte, herkes ister en pahalı biletin 300tl olmasını en ucuzunun 20tl olmasını.(istemeyen varsa el kaldırabilir gerekçesini duymak isteriz) Fakat sen burada 10 tlye adamı sokarsın içeriye bir ton boş adam gelir 50 tl lik zarar yapar, provakasyon için rakip takımdan grup halinde taraftar gelir kırar döker pişman olursun. Müstehak abicim bizim insanımıza önce beyin yapımızı düzelteceğiz sonra hem bizim neyimize lüks mekanlar. En basit örneği tuvaletler koskoca alışveriş merkezlerinin olsun, özel hastanelerin olsun tuvaletlerini pisletip öylece çekip giden bir milletiz. Daha ne diyeyim statlarımız, binalarımız, arabalarımız açıkçası herşeyimiz modernleşiyor fakat beyin yapımız bir türlü modernleşmedi gitti

ben karisiyim

satip iki günde yok ederler parayi

borclari ödeseler bile 2-5 sene sonra yine ayni duruma düseriz

Yıllık 30 milyon dolar gelir getirecek bir gayrimenkulün yaklaşık satış değeri 600 milyon dolardır. :)

oraya villalar cart curt yapilsin yillik geliri 100 milyon dolari bulur,

para car cur edilir diyorsunuz, Unal Aysal bu konuda uzman oldugunu soyluyor, ne diye guvenmiyorsunuz

Riva kuru kuruya satılmaz asla

kimse buna cesaret edemez

ASARLAR adamı.

üzerinde proje yapılıp değerlendirilip satılacak

Saygisizlik etmek istemem ama cok yanlis bir konu olmus.

1. Riva satilmamali, surekli gelir kaynagi olmali.

2. Baskan da para olsa ne yazar? Danismanini dinlesin dursun o, basarisizlikta da gider Fatih hoca'yi kovar.

3. Para yok diye birsey yok, Shaqiri'ye en az 10 milyon euro vermeyi dusunen ben degildim herhalde (Tabi sonra danismanlar araya girdi, icine etti o ayri)? Ronaldinho'yu getirmeye kalkan ben degildim herhalde.

4. Suan en buyuk sorunumuz baskanin ta kendisidir. Baskan ne futboldan anliyor, nede futbolu bilenlerden. Ayni zamanda yonetimde ki krizleri de cozemiyoruz. Sezon oncesi transfer doneminde Liverpool maci oncesi Fatih hoca zor ikna edildi, istifa ediyordu.

Sonra yine bir transfer doneminde (devre arasi) Bulent Tulun ve onun arkasinda olan yoneticiler Shaqiri transferini engelledi. 8 ay boyunca hoca'yi oyaladilar yok forvet alacagiz yok kanat alacagiz falan da filan. Sonuc? Elde var 0. Necati'yi saymiyorum, verilen sozlerden bahsediyorum. Baskan malesef sova yonelik aciklamalar yapip durdu Polat gibi. Bu yetmiyormus gibi utanmadan devre arasinda buyuk paralar harcamak dogru olmaz, sezon sonu 70 futbolcu bosa cikiyor dedi. Insan utanir bu lafi soylemekten, ha unutmadan telegolde taraf olup Fatih Terim cok alingan diyor.

Baskan suan'a kadar sportif acidan sinifta kalmistir acik ve net. Ben hayal kirikligina ugradim, baskan gelirken neler soyledi ama suan neler yapiyor veya yapmiyor ...

Riva kuru kuruya satılmaz asla

kimse buna cesaret edemez

ASARLAR adamı.

üzerinde proje yapılıp değerlendirilip satılacak

Riva hic bir sekilde satilmaz, uzerine proje yapip satmak enayiliktir. Hem o kadar masraf yap sonra da sat. Biz keriz miyiz hocam? Ayrica proje yapip gelir elde etmek varken satmakta ne demek? Bu arada projeler yururluge girdi bile riva'da, temeller atildi (villa) baska bir yerde okumustum.

Riva hic bir sekilde satilmaz, uzerine proje yapip satmak enayiliktir. Hem o kadar masraf yap sonra da sat. Biz keriz miyiz hocam? Ayrica proje yapip gelir elde etmek varken satmakta ne demek? Bu arada projeler yururluge girdi bile riva'da, temeller atildi (villa) baska bir yerde okumustum.

kat karşılığı bölümü satılacak

yani devredilecek

diğeri tabiki bizde

Üst Alt