Rıza Çalımbay ve Igor Tudor? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rıza Çalımbay ve Igor Tudor?

Sadece Murhan'a sormuş olmayayım herkse soruyorum.

2 maç birbirinin kopyası gibi sıcaklık falan dediler ama Antalya bizden çok daha fazla pozisyona girip hücum etti bugün ise o maçın kopyası oldu. Her iki maçta da takımların iyi adamları yoktu.

Sizce Tudor her iki maçta da rakip hocanın aynı kişi olduğunun farkında mı?

Eğer farkındaysa neden iki maçı da aynı stilde oynatmaya çalışarak 5 puanımıza mal oldu?

Trabzon bugün neden yendi, daha şanslıydı zira yenilsek dahi goller şans golleri ama maçı kazanamayacağımız aşikardı 10. dakikadan sonra.

Gercekten Riza'lik bir durum yok, Tudor gitti kendi eliyle mac verdi. Riza ne yapmis, yaptirmis takimina'da konusuyoruz arkadaslar? Sadece Fernando'ya baski uygulatti diye simdi bizi cozmusmu oluyor? Hakemlerle beraber Tudor verdi maclarimizin hepsini, Riza'yla Aykut hocami simdi, birakin bu isleri. Haftaya 5 tane gol yer Trabzon.

Sadece Murhan'a sormuş olmayayım herkse soruyorum.

2 maç birbirinin kopyası gibi sıcaklık falan dediler ama Antalya bizden çok daha fazla pozisyona girip hücum etti bugün ise o maçın kopyası oldu. Her iki maçta da takımların iyi adamları yoktu.

Sizce Tudor her iki maçta da rakip hocanın aynı kişi olduğunun farkında mı?

Eğer farkındaysa neden iki maçı da aynı stilde oynatmaya çalışarak 5 puanımıza mal oldu?

Trabzon bugün neden yendi, daha şanslıydı zira yenilsek dahi goller şans golleri ama maçı kazanamayacağımız aşikardı 10. dakikadan sonra.

aynı kişi olduğunun farkında olmaması imkansız
geriden topu oyunu sokma ve topa sahip olma konusunda çok ciddi sıkıntılı gördüm ben bu takımı
ilk haftalarda böyle bir görüntü ile hiç karşılaşmamıştık
antalya maçında milli maç dönüşü bahanesine yatıldı ama bu bahanenin gerçekçi olmadığı şimdi açığa çıkıyor
rıza bunu iki defa tokatladı çünkü galatasarayın sıkıntılarını iyi çözmüş
ama tudor bu sıkıntılara daha bir çözüm bulamamış
biraz oyun kurup oynayabilsen rakibin sıkıntılarını çalışmaya vaktin olur ama oynanan futbol öyle çöp durumda ki
başını kaldıracak vakti olmayan fabrika işçisi gibi
hangi birini çözecek
ve hepsi de çok ciddi sıkıntılar
geriden oyun kuramıyor, baskıda bu kadar kolay dağılan bir takım olabilir mi?
topu taşıma yok zaten, bırak ileride top tutup pozisyon yapmayı
bir de kadroda ciddi bir isteksizlik var gibi
bu takım bu kadar kötü olamaz
bu kadar oyun kurma özürlü, pas yapma özürlü olamaz

Gercekten Riza'lik bir durum yok, Tudor gitti kendi eliyle mac verdi. Riza ne yapmis, yaptirmis takimina'da konusuyoruz arkadaslar? Sadece Fernando'ya baski uygulatti diye simdi bizi cozmusmu oluyor? Hakemlerle beraber Tudor verdi maclarimizin hepsini, Riza'yla Aykut hocami simdi, birakin bu isleri. Haftaya 5 tane gol yer Trabzon.
İki maçta da birbirinin kopyası iki durum var. Set hücumu yapamadık hiç bir şekilde ve tempo da yapamadık
Tesadüf de olabilir bu da bir ihtimal.

Ancak Rıza'nın 2 maçta da olduğunun farkında değilse şaşırmam yani, rakip analizi hiç yapmadığı çok belli.

Bugün Yusuf'a top aldırmasa Trabzon bitmişti.

köpek gibi sövülen belhandanın olmadığı ilk maçta orta saha su içinde yüzdü
defansa baskı yaptırdı rıza , biliyor çünkü topun mal gibi tepileceğini
sırf bu şekilde maçı almayı başardı
çünkü galatasarayın defansı kalaslardan oluşuyor
ortasahada geriye akıp baskıyı kıracak adam yok
yapılacak en doğru şey galatasaraya ileride basmaktı
ve öyle oldu
kanatlar işlemedi
mariano ölmüş kovboy gibi
ruhu arizonada asılı kalmış
fag atılmasaydı belki kaotik bir bal golüyle puan alabilirdik
ama bu takım yine oyun kuramazdı ileride
ayrıca bu kadro gereğinden fazla şişirildi
bunun da etkisi var
baskıya gelemeyen futbolcularla orta sıralara oynarsın

maçın özeti = trabzon galatasaray'ı oynatmadı çünkü zaaflarının üzerine gitti, galatasaray buna karşı bir tepki gösteremedi. ve savunma yapmaya uygun bir takım olmadığı için puan kaybetti.. orta alanın bütün bağlantıları koptu.. gomise ne yardım gitti, ne top gitti, ne kanat çalıştı, ne savunma yapılabildi.. tam bir faciaydı yani..

Riza adam Adama pres yaptirdi takimina tamam bunlar dogru bizde karsilik veremedik ama bizim amacimiz belli ki 0-0'a oynamakti

Büyük maclarda korkak oynadigimiz sürece bu sonuclar herzaman olacak

İki maçta da birbirinin kopyası iki durum var. Set hücumu yapamadık hiç bir şekilde ve tempo da yapamadık
Tesadüf de olabilir bu da bir ihtimal.

Ancak Rıza'nın 2 maçta da olduğunun farkında değilse şaşırmam yani, rakip analizi hiç yapmadığı çok belli.

Bugün Yusuf'a top aldırmasa Trabzon bitmişti.

Antalya macinda gerek kotu performans, gerekse nem'den dolayi kotu oynadik, bunu kabul ediyorum. Lakin bu mac'ta Tudor kendi eliyle verdi mac'a, sen hem Tolga hem Selcuk ile oynarsan, hic birsey yapamazsin, cunku ikiside aslinda 1 tek ise yariyan futbolcu, oda gununde olursa yapabilecegi is.

Eminim Selcuk yerine Tolga'yi gobege alip Badou'yu 10'a cekmekle birlikte sol kanat'ta Garry oynasaydi, bu mac'ta en az 3 4 tane sallardik.

Antalya macinda gerek kotu performans, gerekse nem'den dolayi kotu oynadik, bunu kabul ediyorum. Lakin bu mac'ta Tudor kendi eliyle verdi mac'a, sen hem Tolga hem Selcuk ile oynarsan, hic birsey yapamazsin, cunku ikiside aslinda 1 tek ise yariyan futbolcu, oda gununde olursa yapabilecegi is.

Eminim Selcuk yerine Tolga'yi gobege alip Badou'yu 10'a cekmekle birlikte sol kanat'ta Garry oynasaydi, bu mac'ta en az 3 4 tane sallardik.
Evet aynı formasyonu ben de söyledim ama Antalya maçını da elimizle verdik ki o maçta ilk atağımızda golü bulmamıza rağmen sanırım.

Korkak oynadığımız ve alternatif yaratamadığımız sürece kaybedeceğiz bu belli.

Bursa maçında da şansa kazandık diye düşünmeye başlıyorum yavaştan.

Benzer zihniyetin hocaları. Bugün al Tudor'u Trabzon'a koy, Rıza'yı al bizim takımın başına geçir yine çok zorlanırdık ve çok az pozisyona girerdik. Çok kısır bir maç olurdu. Kendilerinden güçlü bir takıma karşı rakibi durdurma, 1 puana oynama süper ama büyük takım direksiyonuna geçip kazanması gereken zorlu maçlarda "sudan çıkmış balık" veya "bu bölümü nasıl geçeceğiz pampa" modu.

Son düzenleme:
Bunu bende kendime çok sordum, bir insan hiç mi yedek plan üretmez, değişik bir plan yapmaz. Ama Tudor işte salla deyip düşünmeyi bıraktım.

Takımın saha içi ve dışında lideri yok çünkü. Hiç kimse o saçma sapan geçen ilk yarının ardından aynı şekilde devam etmez. Hatta geçen Fener maçından sonra aynı zihniyet ile çıkmaz. Trabzon'un savunma p kadar berbat ki 4 sut atan 3 gol çıkarır oradan. Ve sen en zayıf yeri üzerine gitmiyorsun. Kanatta Tolga ve Mariano tek Fwghouli rakibin kucağında forvet arkasında en is yapacak Garry yedekte.

Muslera
Mariano
Serdar
Maicon
Linnes
Fernando
Tolga
Ndiaye (Amc)
Rodrigues
Feghouli
Gomis

Çıksa bu maçı kazanirdik on alanda oynayip.

Biz oynayacagimiza adamlar oraya yerleşti ve bizi cikartmadi

SM-N9000Q cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Rızanın yaptığı en büyük şey duran top kovalatmaktı..Trabzonlular ceza sahası çevresinde devamlı faul aldı üstüne korner yaptırmaya çalıştı..Adamın hakkı yenmez takımımızın en büyük zaafiyetini bildiği için oradan zorladı.. Rıza iyi hoca anlamında demiyorum bu rakibe göre bir plandı tuttu haftaya 5 yerlerse ben de şaşırmam.. İlk yarıda yakaladığımız3e 3 4e 3lerde golü bulabilseydik bambaşka bir maç olacaktı o da bizim takımın beceriksizliği maalesef

biri kahramanlık peşinde, diğeri futbol.

bu 2 hafta Tudor a bir şey öğretmiştir diye umuyorum hala,açıklamaları bu minvaldeydi çünkü

Üst Alt