Roberto Hilbert: "Türkiye'ye gidince Beşiktaş'ın tek büyük olduğunu gördüm" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
dfdf_2675.jpg

Beşiktaş'ın eski futbolcusu Roberto Hilbert, Diyagonal'e açıklamalarda bulundu. Tecrübeli futbolcu "Samet Aybaba Türk efsanesidir" ifadelerini kullandı.

"BEŞİKTAŞ'IN TEK BÜYÜK OLDUĞUNU GÖRDÜM"

''Stuttgart ile sözleşmem bitmişti. Almanya’dan birkaç takım teklif yapmıştı ama menajerim bir değişiklik düşünür müyüm diye sordu ve Beşiktaş’ı teklif etti. Futbolu az olsun bilenler, Beşiktaş’ın ismini tabii ki biliyordur. Türkiye’nin üç büyük takımından biri diye bilinir ama Türkiye’ye gelip daha sonra tek büyük olduğunu gördüm. Okul çağımda neredeyse çoğu arkadaşım Türk’tü. Çoğu Galatasaraylı ve Fenerbahçeli’ydi, o yüzden Beşiktaş’ta güzel işler başarıp onları kızdırma fikri kulağa hoş gelmişti!''

"SAMET AYBABA TÜRK EFSANESİDİR"
''Hayatım boyunca 14 antrenör ile çalıştım ve hepsinden farklı şeyler öğrendim. Şimdilerde yaptığım antrenörlük mesleğinde hepsinin emeği var. Schuster Almanya’da bir efsanedir, çok fazla söz düşmez bana. Tayfur çok iyi bir insan öncellikle. Almanca konuşması da cabasıydı benim için. Carvalhal’in şansızlığı diğerlerine nispeten ismi çok duyulmamasıydı. Samet Aybaba ise tam eski kurt, tilki gibi kurnazca rakibi okuyordu. Bence Türk efsanesi Samet Aybaba’dır.''

3.büyükluğü noter onaylı olan takımı tek büyük yapıp diğerlerini yok saymış bi de. pinokyo olsan burnun dötüne girmişti hilbertciğim.

Üst Alt