# Rogelio Funes Mori | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Rogelio Funes Mori

Funes-Mori-podria-companero-Tevez_IECIMA20101007_0001_7.jpg

Yas: 23
Mevki: Santrafor
Takim: Eskisehirspor

Konusu surda kalsin.

Türkiye Ligi icin tam yerinde bir santrafor almis Eskisehirspor. Arjantin'de bir kac macini izlemistim, ama sezon basinda Eskisehir'e gittigini ögrendim.

Genel anlamda E.Saglam bütcesine göre müthis takim olusturmus. Hemen hemen oyuncularin hepsi teknik ve pas oyununu iyi bilen bir takim. Bu oyun felsfesi icin Funes Mori de tam isabet. Umarim Eskisehir söyle 2-3 sene vazgecmez kendisinden.

Burakin bir kac posisyonu koyarim buraya ki bu arkadas kariyeri boyunca yapamamisdir o hareketleri.
bos forvet. anadolu topcusu maximum.
Burakida begenmeyen birisiyim yani bide üstelik

Fenere karsi pek begenmedim, ama bugün cok iyidi. Boyu ve Fizige ragmen cok iyi bir teknige sahip ve henüz 23 yasinda. Burak'tan kat kat daha iyi.

Sallayip durma. Ilk kez izleyip yorum yapmiyoruz senin gibi. Sende Burak'i begenmeyen biri degilsin. Burak'i en cok savunanlardansin. Eh bir cok catlak ses cikinca sende taraf degistirdin tabi.

Eskisehir'i bu transferinden dolayi kutluyorum.

Andre Moritz ayarında tipik Güney Amerikalı futbolcu ekstrası yok zaten olsa Eskişehir yerine İspanya-Portekiz veyahut Almanya'da kendine yer bulurdu.

Çok büyük çıta atlamazsa ya Arjantine döner ya Şili ye gider yada Bobo gibi Nobre gibi buralarda takılıp hyatına devam eder.

Zuper Liga mızda iş yapar

Andre Moritz ayarında tipik Güney Amerikalı futbolcu ekstrası yok zaten olsa Eskişehir yerine İspanya-Portekiz veyahut Almanya'da kendine yer bulurdu.
Her futbolcu Messi olacak diye birsey mi var? Eskisehir icin gayet yerinde bir futbolcu ve üstelik bizde bulunan B.Yilmaz denen heriften kat kat iyi.

Ekstrasi var tabi. Santrafor icin ekstra teknige sahip.

Ltf Burakla karsilastirmayalim Burak topcu degil bikere.

Bu elemanin teknigi saglam, top kullanmasini biliyor. Begendim.

Almanya merkezin en cok salayan, bos konusan adam gelmis bana salama diyor. he he yav. neyse, coluk cocukla ugrasamam aksam aksam.

Her oyuncuya alici gözle bakmayin. Yetenekli ve potansiyelli isim. Eskisehir'in bütcesi de bu kadar. Kendisini gelistirebilirse iyi yerlere gelir.

Bir diger örnek mesela, bizde Yekta var, EsEs in bütcesine ragmen adamlar daha iyi bir oyuncuya sahip, Sissoko. (orta da oynadigini düsünürsek)

Kisleng hariç ince forvetleri sevmem eskişehire uyuyor bana göre burak anadolu kulüplerinde oynayacak bir futbolcu moriyle kafa kafaya denk gelirler.

Andre Moritz ayarında işte neyin tribine giriyorsun. Eskişehir'de sırıtmaz iyi gözükebilir. Ama o kadar ekstrası tekniği diyorsun da teknik olmayan kalas forvet tipinde değil ki zaten bu adam ayrıca Türkiye için standart bir futbolcu oda Türkiye için.

Üst Alt