Roma Final | Manchester Utd. 0-2 FC Barcelona | Şampiyon Barcelona! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Roma Final | Manchester Utd. 0-2 FC Barcelona | Şampiyon Barcelona!

Cevap: Roma Final | Manchester Utd. - FC Barcelona | 27 Mayıs | 21.45

Messi-C.Ronaldo hep kıyaslanır,dünya basınında geniş yer tutar bu karşılaştırma.Bana göre ikiside çok iyi futbolcudur.Cris'i günahım kadar sevmem,kendinden başka kimseyi düşünmeyen bir adamdır.Para için babasını bile satar.Ama bi şekilde oyununuda oynar,sürati çok iyidir fizik gücü üstündür,uzaktan şut atar,harika frikik kullanır vs. Messi takım oyuncusudur,uzaktan çok şut atamaz belki ama 3 kişiyi çalımlayıp gol atar,sadece koşan demek dünya futboluna hakarettir,attığı goller ve yaptığı asistlerin dışında kişiliği ve insanlığıylada topçudan öte 'sporcudur',Ronaldo günümüz futbolunu çok iyi bir şekilde oynar,Messi bize geçmişten bişeyler sunar.Getafe'ye attığı gol,Asrın golünün aynısıdır,izleyip marodonayı canlı izleyemedik demeyi bırakır,messiye hayran oluruz.Ronaldo şu an dünya futbolunun en iyilerinden biridir.Messi tüm zamanların en iyileri arasında kendine yer bulacaktır.

messi sadece kısa alanda adam geçebilen öyle sonuca gidebilen bi oyuncu ronaldo frikik vurur kafayla çakar olmadı 30 metreden şut atar olmadı 2-3 kişiyi dizip atar oda olmadı attrır ronaldo durdurulamaz ama messi durdurulur örneğin chelsea hiçde zorlanmadı messiyi durdururken

Cristiano'yu bizim milli takımımız bile durdururken,Messi Real'i yürüyerek geçti.Burda tartışmakda yersiz,27 Mayıs da göreceğiz.Yanına kimi koyarsan koy sönük bırakır Messi.Ronaldo 30 metreden şut atar,evet belki Messi bunu yapamaz.Ama üstün futbol zekasıyla çalımlayamayacağı futbolcu da yoktur.Adamda böyle bir zeka varken illede çok üstün bi fizik gücüne ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum.Ronaldo sonucu direk etkilediği için sevilir,Messi dandik turkcell ligden sıkıldığınız anda açıp hayran olduğunuz adamdır.Futbol tanrısıdır.Bunların yanında gayet de sonuca etki eder.Chelsea Messiyi 90 dakika durdurdu,ama iniesta'ya attığı o pasa engel olamadı sanki ?

Manu eleyecek inadına Manu diyorum. O kadar ateşli olacağım ki finalde ortalığı yıkacağım :)

Ceyda Aydoğmuş' Alıntı:
Messi-C.Ronaldo hep kıyaslanır,dünya basınında geniş yer tutar bu karşılaştırma.Bana göre ikiside çok iyi futbolcudur.Cris'i günahım kadar sevmem,kendinden başka kimseyi düşünmeyen bir adamdır.Para için babasını bile satar.Ama bi şekilde oyununuda oynar,sürati çok iyidir fizik gücü üstündür,uzaktan şut atar,harika frikik kullanır vs. Messi takım oyuncusudur,uzaktan çok şut atamaz belki ama 3 kişiyi çalımlayıp gol atar,sadece koşan demek dünya futboluna hakarettir,attığı goller ve yaptığı asistlerin dışında kişiliği ve insanlığıylada topçudan öte 'sporcudur',Ronaldo günümüz futbolunu çok iyi bir şekilde oynar,Messi bize geçmişten bişeyler sunar.Getafe'ye attığı gol,Asrın golünün aynısıdır,izleyip marodonayı canlı izleyemedik demeyi bırakır,messiye hayran oluruz.Ronaldo şu an dünya futbolunun en iyilerinden biridir.Messi tüm zamanların en iyileri arasında kendine yer bulacaktır.

Ronaldo para için babasını satarmı bilemem ama futbollarını karşılaştırıyorsak, Ronaldo çok daha iyidir bu tartışma götürmez bir gerçektir.. Haa Messi karakterli dersin eyvallah ama iş karakterde bitseydi Arda Turan dünyanın en iyi futbolcusuydu.. :)

Ronaldo para için babasını satarmı bilemem ama futbollarını karşılaştırıyorsak, Ronaldo çok daha iyidir bu tartışma götürmez bir gerçektir.. Haa Messi karakterli dersin eyvallah ama iş karakterde bitseydi Arda Turan dünyanın en iyi futbolcusuydu.. :)

Futbolculuğuyla ilgili yorumlarımı da yaptım.Ronaldo hiçbir açıdan üstün değildir Messiden.Biz susalım,Messi konuşucak 27 Mayısda.

Futbolculuğuyla ilgili yorumlarımı da yaptım.Ronaldo hiçbir açıdan üstün değildir Messiden.Biz susalım,Messi konuşucak 27 Mayısda.

Hangi açıdan üstün değildir mesela.. Şut, firkik, kafa vuruşu, fizik gücü, dribling, göze hoş gelen hareketleri yapma yeteneği.. Bunların hepsi Ronaldo'da bariz olarak daha çok öne çıkan özellikler..

Hangi açıdan üstün değildir mesela.. Şut, firkik, kafa vuruşu, fizik gücü, dribling, göze hoş gelen hareketleri yapma yeteneği.. Bunların hepsi Ronaldo'da bariz olarak daha çok öne çıkan özellikler..

Zeka,çalım,sürat,futbolu fantastik bir biçimde oynamak,takım oyuncusu olmak gibi mesela,messide bunlar varken adamın üstün bi fizik gücüne ihtiyacı yok zaten.

Zeka,çalım,sürat,futbolu fantastik bir biçimde oynamak,takım oyuncusu olmak gibi mesela,messide bunlar varken adamın üstün bi fizik gücüne ihtiyacı yok zaten.

Dünya klasında futbolcu, zeki futbolcudur bir kere neyse bunu es geçiyorum.. Çalım ve süratta sadece birbirleriyle kıyaslanabilir bu futbolcular sende onalrdan bahsetmişsin.. Futbolu fantastik bir biçimde oynamak? :) 2'side bu işte başarılı zaten ona lafımız yok.. Benim söylemeye çalıştığım Messi'nin 3-4 dört özellik bakımında iyi olması; Ronaldo'da ise bu sayı 7-8.. Objektif bir izleyici 2 futbolcuyu her yönüyle inceler ise Ronaldo'nun fazlasıyla çok yönlü bir oyuncu olduğunu söyleyebilir..

Topic Messi mi Ronaldo mu kapışmasına dönmüş.Bence de Messi daha iyi.Barcelona daha iyi.Barcelona kazanır inşallah.Favorim de onlar

Sana göre öyle olabilir,bana göre değil :) Ama konu uçtu cidden,Barca büyük ihtimalle alır kupayı.

Bu maç, 100 yılın maçıdır bana göre...

Kulüp futbol tarihinin, tüm zamanların en güçlü iki takımı karşı karşıya geliyor...

Şunu kabul ediyorum ki, bu senenin Barcelona'sı ve Man United'ı, en gelişmiş futbolu en iyi şekilde oynayan 2 takım.

Bu maçın favorisi kimdir ? Bu maçın favorisi olamaz. Neden ?

Bu seneki Manchester United, yeryüzünün gelmiş geçmiş en iyi defansif anlayışına, ve en buna uygun futbolculardan oluşan kadrosuna, sahip takım.

Orta sahaları muhteşem denebilecek kadar iyi. Herşeyden öte, forvetlerinde , Tevez, Rooney ve RONALDO gibi adamlar.... Takım oyununu en iyi şekilde oynayan, en iyi saha dağılımına sahip takım, şüpheniz Man United'dır.

Barcelona, gördüğüm kadarıyla, dünyanın en iyi pas yapan takımı. Dünyanın en kolay gol atabilen takımı aynı zamanda. Finalde, defanslarındaki eksikler başlarını çok ağrıtıcak. Şimdilik tek handikap bu gibi görünüyor... Sahaya dağılım olarak, Man United kadar sağlam diğiller... Açık verebiliyorlar.. Ancak, hücum olarak, Man United'la eşdeğerler, atak çizgisi dizilimi ve oyunu olarak'ta Manchester'dan daha güçlüler..

Bu maçın kaderini, FORVET OYUNCULARI belirleyecektir...

iki takımda çok kontrollü başlıyıcak... Bunu klasik Messi Vs. Ronaldo olarak görenler, aslında, tamamen haklılar. Çünkü bu maç, forvet oyuncularının becerisi sayesinde bir şekle girecektir. Özellikle Iniesta'nın, bu aralar olduğu gibi, hücumda büyük işler yapacağını düşünüyorum.

Kağıt üzerinde ;

Defans ; Man United

Orta saha ; hücum olarak Barcelona, defans olarak Man United / ama Man United'ın orta sahayı kaplayacağını düşünüyorum. Barcelona paslarla çıkıcaktır...

Forvet ; Barcelona

-----------

Paslaşma ; Barcelona

Hücum ; Barcelona

Kontra atak; Man United

Diziliş ; Man United

Bireysel ; Barcelona

defansif overall takım oyunu ; Man United

ofansif overall takım oyunu ; Barcelona

güçler eşit gibi...

Bana göre, Barcelona kupaya daha yakın.. Man United, korkak Chelsea gibi top oynamıyor... Barcelona, hücum organizasyonlarında, etkili olucak. Karşılarında 10 kişi defans yapan bir takım yok.. Ne varki, en iyi defansif anlayışa sahip takımda Man United... Bekleyip göreceğiz artık...

Manchester'da Ronaldo, en ölümcül isim. Barcelona'nın kilidini, bu adamın açacağını düşünüyorum...

Birinci skor tahminim; Barcelona 3 - 2 Man United... Özellikle, bireysel becerilerle atılmış goller göreceğimize eminim... Özellikle Barcelona, açık oynayan güçlü rakibine karşı, o muhteşem pas trafiğini organize ederek, çok tehlikeli ataklar yaratabilir... Man United'ı bu sezon hiç afallamadıkları kadar afallatabilir..

Barcelona ; Iniesta, Eto'o, Messi

Man United ; Ronaldo(2), Rooney

İkinci skor tahminim; Manchester United 4 - 1 Barcelona... Eğer Manchester duvar gibi defans yapıp, orta sahayıda sağlam tutar, ve eksik olan Barcelona'yı oyundan düşürürse, çok kaçak verebilme özelliği olan Barça savunmasına karşı böyle bir skoru bulabilir...

Man United ; Ronaldo(2), Rooney, Vidic

Barcelona ; Messi

Elbet, penaltılara kalma olasılığıda çok yüksek...

Futbol izleyeceğiz güzel bir gece olacak Şampiyonlar Ligine yakışan bir final...

Üst Alt