Roman Kosecki | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Roman Kosecki

kosecki_roman.jpg

Roman Kosecki (d. 28 Şubat 1966 Piaseczno), Santrafor mevkiinde forma giymiş Polonyalı eski futbolcu ve siyasetçi

Futbol Kariyeri

Kosecki futbolculuk kariyeri boyunca Gwardia Warszawa, Legia Warszawa, Galatasaray, CA Osasuna, Atlético de Madrid, FC Nantes Atlantique, Montpellier Hérault SC, ve ABD'de Chicago Fire takımlarında oynadı.

1990-1991 sezonunda Galatasaray'a transfer oldu. Kısa sürede tribünlerin sevgisini kazanan Kosecki, Süper Lig'de 2 sezon sarı kırmızılı takımın formasını giymiştir.

Milli Takım Kariyeri

69 kez Polonya milli takım forması giymiş bu maçlarda 19 atmıştır.

Siyasi Kariyeri

2005 yılında Polonyalı Civic Platform partisinden siyasete atılmıştır.

Cevap: Roman Kosecki

Süper futbolcuydu.

O zaman internet yok, okuldan kulübü telefonla arayıp bilgi soruyorduk bitti mi Kosecki transferi diye? Fener 'in son anda araya girmesinden dolayı zor bir transfer olmuştu.

Ertesi yıl Fotospor bize Nisan 1 şakası yaptı, "Kosecki kaçtı" diye, gazetenin manşeti böyle olunca hepimiz dumur olmuştuk. O zaman dek böyle şakalar yazılı basında hiç yapılmamıştı.

Ankara 'da oynadığımız bir Gençlerbirliği maçında (3-0? kazanmıştık) tüm spor gazetelerinin kendisine 10 üzerinden 10 verdiklerini bilirim. Süratinin, attığı çalımın haddi hesabı yoktu.

Gittiği sene, takım gencecik Hakan Şükür 'lere ve Feldkamp 'a emanet edilmiş ve seyirci açılışı Kosecki neden satıldı diye boykot etmişti.

Hey gidi günler.

Dean saundersle Beraber Galatasaraya gelen en iyi forvetlerden saydığım adam şimdi baros var.

Forvet dediğin kosecki gibi olacak gidecek çalımı basacak her açıdan takır takır şut çekecek.

Ben Werderbremen deplasmanındaki golünü unutamam.

atleticomadrid formasıyla barcelonaya tek başına işkence etmiştir

Şimdi polonya parlemento takımında en son maç santradan kaleye gömmüştü hey gidi kosa dedim.

O zaman internet yok, okuldan kulübü telefonla arayıp bilgi soruyorduk bitti mi Kosecki transferi diye? Fener 'in son anda araya girmesinden dolayı zor bir transfer olmuştu.

Ertesi yıl Fotospor bize Nisan 1 şakası yaptı, "Kosecki kaçtı" diye, gazetenin manşeti böyle olunca hepimiz dumur olmuştuk. O zaman dek böyle şakalar yazılı basında hiç yapılmamıştı.

Ankara 'da oynadığımız bir Gençlerbirliği maçında (3-0? kazanmıştık) tüm spor gazetelerinin kendisine 10 üzerinden 10 verdiklerini bilirim. Süratinin, attığı çalımın haddi hesabı yoktu.

Gittiği sene, takım gencecik Hakan Şükür 'lere ve Feldkamp 'a emanet edilmiş ve seyirci açılışı Kosecki neden satıldı diye boykot etmişti.

Hey gidi günler.

Abdullah Abi feneri Kadıköy'de 4-1 yendiğimiz maçı izlemiştim 4-5 sene falan önce.Bu Kosecki kaleye sırtı dönükken aşırtma gol atmış fenere,dumur oldum.

Abdurrahim Albayrak'ın anlattığına göre paragözün önde gideniymiş. Maçlardan önce yöneticileri soymaya bayılırmış.

bugün videolarını izledim mükemmel bir futbolcuymuş ve bütün Galatasaraylılarada röportajda selamı attı :)

Galatasaray bir oyuncuyu alacak diye heyecan yaptığım ilk kişi olabilir.

2 yıl önceki yorumumda da yazmışım. 1991 yılında Gençlerbirliğini deplasmanda 3-0 yendiğimiz maçta, 0 pas hatasıyla oynamış, hiç top kaybetmemiş, her topu alışında 3-5 kişiyi geçmiş ve bizleri ihya etmişti. Bunu unutamam.

Biraz şımarıktı doğru... Ama komple siyah (Metin Oktay 'ın ölümü sebebiyle giydiğimiz) forma da en çok ona yakışmıştı.

Bide bazı spikerler Koseçki yi Kosekki,Koseski,Koçeski gibi diye telaffuz ederlerdi gıcık olurdum yanlış söyleyenlere, ilk oynamaya başladığı haftalarda birkaç hafta gol atamamış topları hep direkten dönmüştü unutulmaz yıldızlarımızdandı.

Galatasaray bir oyuncuyu alacak diye heyecan yaptığım ilk kişi olabilir.

2 yıl önceki yorumumda da yazmışım. 1991 yılında Gençlerbirliğini deplasmanda 3-0 yendiğimiz maçta, 0 pas hatasıyla oynamış, hiç top kaybetmemiş, her topu alışında 3-5 kişiyi geçmiş ve bizleri ihya etmişti. Bunu unutamam.

Biraz şımarıktı doğru... Ama komple siyah (Metin Oktay 'ın ölümü sebebiyle giydiğimiz) forma da en çok ona yakışmıştı.

G.Birliğini 3-0 yendiğimiz maça gitmiştim kale arkasından maçı amcamla izlemiştim. Hatta Tanju maç 3-0 iken çok güzel bir rövaşata yapmış gol olmamıştı yanımdaki fanatik biri keşke diğer goller olmasaydıda bu rövaşata gol olsa diye ağlamıştı.

Gece oynanan bir Avrupa kupası maçında attığı golle; babamla beraber yattığımız yataktan fırlamamıza neden olmuştu. İlk Galatasaray efsanelerimdendir..

Bu formayla anılır..

10580.jpg

Gece oynanan bir Avrupa kupası maçında attığı golle; babamla beraber yattığımız yataktan fırlamamıza neden olmuştu. İlk Galatasaray efsanelerimdendir..

Werder Bremen maçıydı galiba 2-1 yenilmiştik rövanşındada 0-0 kalarak elenmiştik. Ne tesadüftürki benim avatarımdaki resimdede yerde yatan Rotariu maçın son dakikalarında kale çizgisine yakın yerden vurmuş zemininde çamurlu olması sebebiyle inanılmaz bir biçimde top kalecinin kucağına gitmişti, pozisyonda resimdeki pozisyondur. O sene Bremen Kupayı almıştı.

Üst Alt