# Ronaldinho - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Ronaldinho

Cevap: # Ronaldinho

Sakın, sakın ama sakın. Ulan hıc mı ders almazsınız, brezılyadan futbolcu mu alınır, kım varsa brezılyadan 24-25 yasını geckın, sureklı sorun cıkartan futbolcular, fb ye kac tane brezılaylı geldı hepsı sorunlu bır tek alex dısında. Alex de zaten ıstısna... Ne ronaldınho ne dıego ne de baska bır brezılyalı, bızden uzak olsunlar yeter, alınacaksa alman, ıtalyan, fransız alınsın, bundan sonra brezılyalı bu kulubun kapısından gırmesın. Hatta tuzuge madde koysunlar. Zaten unal aysal baskanımız, adnan ozturk gıbı vızyonu olan bı adam da gıdıp bu meymenetsızı almaz. Ne oldu adrıanolara, robınholara, ronalddınholara,lıncolnlere hepsı aynı karaktersızlıklerde , hepsı serefsız... Aman kardesım almayın!!!!

istemeyenlere anlam veremiyorum gelirse dünyayı sallar diyelimki yatmaya geldi maddi açıdan zararımız olmaz forma satışlarından parası çıkar zaten ama oynarsa olay olur hadise olur :D

ronaldinho gibi bi adamı alacaksan sözleşmesini öyle bi hazırlayacaksın ki adam oynamak isteyecek.

mesela garanti para = 4 m €

takımın sampiyon olması halinde = 1m € bonus

asist bonusu = 25 bin € (20 asist yaptığını düşünürsek 20*25=500 bin €)

gol bonusu = 50 bin € (15 gol atsa 15*50= 750 bin €)

bu olasılıkların hepsi olmuş oldugunu farz edelim =senelik 6.250 m € eder.. hem takım hem kendi kazanır.. diye düşünüyorum ..

Barcelonada iken tribunden bi ozel macini izlemistim. Adam sagaya herkesten gec geldi havlu boynunda. ilk yari kulube de oturuyordu, ilk yarinin bitmesine 6-7 dakika kala adam soyunma odasina gitmisti. Cok sasirmistim

hic bir oyuncuya performansa yonelik prim , gol basina ,asist basina diye verilmez .. cunku adam bos durumdaki adama pas atarsam 25 bin ,kaleye vurursam 50 bin diye dusunur insan dogasi geregi ... ote yandan o kisiye yapilan bu tip bir sozlesme diger oyuncular tarafindan saniyesinde ogrenilir ve nasil karsilanir bir dusun ..

gol atarsam 100 milyar kazaniyorum , gol pasi verirsem 50 milyar , ama asistin asistini yaparsam 0 .. o zaman ben asisti yapacak adama pas atmamaliyim .. boyle bir anlasma boyle sacma bir dusunce henuz dillendirilmemisti , diger maddelere ise katiliyorum , mac basinasi yuksek , sampiyonluk primli filan sozlesmeleri hep desteklemisimdir ancak oyuncular icin bu kesin degil de muhtemel kazanc oldugu icin pazarliklarda pek yanasmiyorlar

hic bir oyuncuya performansa yonelik prim , gol basina ,asist basina diye verilmez .. cunku adam bos durumdaki adama pas atarsam 25 bin ,kaleye vurursam 50 bin diye dusunur insan dogasi geregi ... ote yandan o kisiye yapilan bu tip bir sozlesme diger oyuncular tarafindan saniyesinde ogrenilir ve nasil karsilanir bir dusun ..

gol atarsam 100 milyar kazaniyorum , gol pasi verirsem 50 milyar , ama asistin asistini yaparsam 0 .. o zaman ben asisti yapacak adama pas atmamaliyim .. boyle bir anlasma boyle sacma bir dusunce henuz dillendirilmemisti , diger maddelere ise katiliyorum , mac basinasi yuksek , sampiyonluk primli filan sozlesmeleri hep desteklemisimdir ancak oyuncular icin bu kesin degil de muhtemel kazanc oldugu icin pazarliklarda pek yanasmiyorlar

benimki bi örnekti tabi birine mantıklı gelen düşünce diğerine mantıklı gelmek zorunda değil... ama bu tip oyunculara böyle maddeler konulması iyi olur diye düşünüyorum

Gelmesini cok isterim..

Adıyla dünya futboluna damga vurmuş marka bir ismin galatasaraya gelmesi tarifi imkansız bir olay..

Zamanında rivaldo içinde gelmesin yaşlı felan deniyordu ama adam yunanista gitti ve orada harikalar yarattı..

Ben Rivaldonun gelmesiyle 5 senelik forma satışını bir senede gecebileceğine inanıyorum...

Kilo problemi var. Ayrıca Milan'dan sonra Avrupa'da kalmak isteseydi oynayabileceği bir sürü takım vardı. Bence kendisi de artık Avrupa'da oynamak istemiyor.

Futbolu kafa olarak bitirmiş. Fiziken rahat edeceği Brezilya'da oynuyor. Buraya gelsin iki günde ayağını eline verirler..

Birazda ekonomik yönden bakın bu işe Ünal Aysalin finans konusunda ne kadar başarılı olduğunu bilmeyen yok bu ismi ucuza alırsa onu bedavayada getirir üstüne para bile kazanır ondan

Transferlerin başında Fatih Terim var kimi oynatıp oynatmayacağını o seçecek.Eğer Ronaldinho gelirse benim aklımda "acaba 2. Lincoln vakası olur mu?" sorusu geçmez.İçim ferah.

ronaldinho%20mail%20Fin.jpg

gelse hoş olurda yine eskisi gibi ise şayet,

Ronaldinho Brezilya'ya rejenerasyon için gitti diyorlardı Adriano gibi tekrar avrupaya dönmek için.. Gelmesini çok isterim fakat Roberto Carlos örneğide beni korkutmuyor değil..

Üst Alt