ronaldo luis nazario de lima - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Cevap: ronaldo luis nazario de lima

Maradona,Cruyff,Pele ve Zidane ile beraber dünyanın gelmiş geçmiş en büyük 5 oyuncusundan biridir.

(Belki de)

Maradona,Pele,Cruyff ve Zidane ile beraber dünyanın gelmiş geçmiş en büyük 5 oyuncusundan biridir.

Ekşide güzel yorumlar var birkaçını taşıyalım;

belki de dünyanın gördüğü en büyük futbolcu. lakin kendi dizleri bile kaldıramamıştır bu yükü...

kendisi hakkında bir yazı okumuştum. şöyle bitiyordu :

"futbolu bilenler; bir dönem sağ dizinin kurbanı olan ronaldo’nun sakatlıklarla boğuşmadığı bir kariyeri olsaydı adının bugün mars da dahi bileneceğine inanır."

olm ronaldo bu lafım sana; şerefsizsin kerata, nasıl bir adamsın lan sen? yaradanına kurban. futbol tanrıları seni yarattıktan sonra kalıbı kırmışlar herhalde, daha senin gibisi gelemedi.
:D

228.ne messi nede cristiano ronaldo, yirmili yaşlarda olan benim izleyebildiğim en büyük oyuncu. pele ve maradona'ya yaşı yeten babama görede gelmiş geçmiş en iyi futbolcu. ah o sakatlıklar olmayacaktı ..

280.bu adamı futbol tanrısı gibi görmemin nedenlerinin başında onun en büyük olduğu dönemlerdeki futbol oyunları vardır. mesela fifa 99'da ronaldonun adı g.silva idi. fifa 2000'de ise no. 9'du. o kadar büyüktü ki oyunlar oyunlar onun isim hakkını alamazdı. kalıbına rağmen deli gibi koşardı. yürüyerek adam geçerdi. füze gibi şut çekerdi. kadıköy'e gelsin; güiza'dan bin beter oynasın. tek kelime laf söylersem namerdim.
(Ben de sakatlığından dolayı yapmamışlar sanıyordum.)

Kod:
281.gelmiş geçmiş en teknik santrfor. ronaldinho'nun anlamının neden küçük ronaldo olduğunu şimdi daha iyi anlıyorum

268.15 gollük dünya kupası rekoru 2010 dünya kupasında kırılamamış ve en kötü ihtimalle 4 sene daha elinde duracak olan, bu gözlerin gördüğü en muhteşem forvet. kariyerinde onca sakatlığa rağmen gelmiş geçmiş en iyiler arasında ismi zikrediliyorsa sakatlanmasaydı neler olurdu diye düşünüyor insan. maradonadan peleden büyük mü orası tartışılır ama bence tartışılmayacak bir şey varsa o da ronaldo'nun gelmiş geçmiş en yetenekli futbolcu olduğudur. barcelonadaki olağanüstü yılları, sonrası geçirdiği büyük sakatlıklar, bütün bunlara rağmen 2002 dünya kupasını adeta tek başına domine etmesi ve madrid'e gelir gelmez gol kralı olması bile onu izleyemeyenlere ipucu vermeye yetiyor. şimdilerde ise onun gibi bir oyuncu var mı diye düşünüyorum da henüz bulabilmiş değilim. messi'nin yeteneklerinden, cristiano'nun süratinden , villa'nın gol vuruşlarından daha iyisine sahipti ronaldo. benim izlediğim iki özel futbolcu vardı, biri il fenomeno diğeri zizou. ne zaman bir dünya kupası izlesem onları özlüyorum..

252.barcelona günlerine ait fm istatistikleri şu şekilde olması gereken, muhtemelen gelmiş geçmiş en iyi futbolcu:

dribbling 20

technique 20

composure 20

concentration 20

off the ball 20

acceleration 20

balance 20

strength 20

finishing 21

234.tüyleri diken diken etme özelliği olan topçu. dikiliyor durduramıyoruz. bu adamın en iyi zamanındaki oynadığı futbolu dünya üzerinde oynamış bir adam yoktur sanırım. iyi bir kaleci 4 de defans oyuncusu ver, 11-6 maçı kazandırır bu adam.

ek: seviyorum lan seni şişko.

Üstadlardan Ronaldo yorumları;

Diego Maradona

Ronaldo sakatlandı ve futbol dünyası tanrısını kaybetti...

Jose Mourinho

Maradona'yı Eusobio'yu ve Gullit'i gördüm. Ama 96 yılındaki Ronaldo'nun inanılmaz işlerini ve beni her seferinde şaşırtmasını kimseyle kıyaslayamam. O beni tekrar tekrar şaşırttı ve müthiş şeyler hissettirdi.

Zinedine Zidane

Bence Ronaldo en iyi futbolcudur. Kariyeri pek çok kez yaşadığı uzun sakatlıklarla bölünmüş olmasına rağmen her seferinde farklı bir sürprizle çıkmayı başarmıştır.

Thierry Henry

Ronaldo gördüğüm en iyi futbolcudur. Bence Maradona ve Pele'nin aynı yaştaki hallerinden çok daha iyidir.

Ronaldinho

Ben Ronaldo'yla kıyaslanamam. O benim idolüm.

Pele

Kod:
Ronaldo'nun şu anki dünya futbolunda geldiği seviyeye kimse ulaşamaz.

Franz Beckenbauer

Kod:
Ronaldo savunulması imkansız olan, hızı ve yetenekleriyle yarışılmaz, gol atma içgüdüsü olan bir oyuncu.

Mancini

Ronaldo futbol dünyasının miti gibidir. Gücü ve oyunu domine edişi neredeyse mükemmel seviyededir. Sadece bir Pele var ve Maradona... Ronaldo da öye, o eşsiz.

Fabio Capello

Kod:
Ronaldo gerçekten inanılmaz bir dahi.

Rudi Völler

Dünya Kupası performansımız çok iyiydi. Eğer Ronaldo bizde olsaydı kupayı almıştık.
(2002 dünya kupası finali sonrası)

Shevchenko

Adriano inanılmaz yetenekli bir oyuncu. Ama Ronaldo ile kıyaslanamaz. Onda herşey var. Güç, yaratıcılık, inanılmaz bir yetenek... Ronaldo hala günümüzün en iyi sanrtraforudur.

cristiano ronaldo hakkında ne yorum yapmış merak ettim:asd:,heralde benim en iyi zamanım onun en iyi zamanını 10 a katlar gibi bişey der:D,şaka bi yana mükemmel bi oyuncuydu gerçekten,ceza alanı içinde top ona gelse yetiyodu hemen hemen.

Bu gözlerin gördüğü en yetenekli oyunculardan biriydi.. Bitiricilik konusunda tam bir ustadır.. Yeri apayrıdır.. Dünya Kupası finalinde Klose hastalanıp oynamayınca beni çok sevindirmiştir lakin en golcü oyuncu ünvanı hakedende kalmıştır bir şekilde..

Bu akşam Ntvsporda belgeseli var gerçek Ronaldo'mun. "Futbolun 50 harikası". Maçtan dolayı kaçıracağım muhtemelen o yüzden 02:15 seansı benim için uygundur.

Ronaldo mağlup olduğunda ; aa Ronaldo'nun takımı yenilmiş der çok şaşırırdım. Barcelona İnter Real falan demezdik , Ronaldo'nun takımı derdik.

İsmi takımın önünde olurdu her zaman. Düşünün hangi futbolcu Barcelona yada Real Madrid isminin önünde olmuş.

Ntvdeki belgeselini pek beğenmedim. Ben yapsam gerçekten daha güzel olurdu:D Hatta şu videoyu koysalar on kat daha güzel olurdu;

https://www.youtube.com/watch?v=EMNHhKub2hw

Bu arada belgeselin sonunda gazetecilerden biri;

"Eğer biraz daha çabalasaydı, sadece biraz daha çabalasaydı gelmiş geçmiş en büyük oyuncu olabilirdi" dedi. Daha ne yapacak evladım? İki yıl üst üste dünyanın en iyisi seçil sonra 3 yıl sakatlan, dön dünya kupası aldır. Aya falan çıkması lazımdı herhalde...

Bkz. 8 numara , oha Ronaldo ! Sıralama çok kötü olmuş Ronaldo ' nun bir çok daha iyi golünü hatırlıyorum bunlardan.

[video=youtube;o0_ZAhwKRh8]https://www.youtube.com/watch?v=o0_ZAhwKRh8&feature=related[/video]

98 dünya kupasında Fransa-Brezilya finalinden önce takımı toplayan dönemin teknik direktörü(adını hatırlayamadım şimdi) oyuncularına karşı takımın zayıf ya da kullanılabilecek özelliklerini anlatmaktadır;

"Ronaldo her step over'dan sonra topu sola çeker. Hiç sağa gitmez. Yani sağ tarafınızı kapatarak onu durdurabilirsiniz"

Marcel Desailly: Milanda oynarken bana o hareketi yapmıştı. Ve topu görememiştim bile!

Lilian Thuram: Hahaha!

Marcel Desailly: Sağa ya da sola gitmesi önemli değil. Çünkü topu göremiyorsunuz. Bu şunun gibi "1-2-3-4 Top nerede?" Bu büyü gibi. Hahaha

Lilian Thuram: O orada duruyor aynen bu şekilde, sen topa bakıyorsun ve gitmiş! Hahaha!

"Step over nedir?" diyenler için;

YouTube - ‪Robinho Soccer Skills Pedalada (Step Over) with Nike Zoom‬‎

Gelmiş geçmiş en iyi forvettir ama ayrıca gelmiş geçmiş en şanssız forvetlerden biridir de.

O ağır sakatlıkları yaşamasaydı şimdi daha farklı tartışma yürütür olurduk. Bknz. Pele mi Ronaldo mu ?

Üst Alt