Ronaldo ve Messi'nin Kariyer İstatistikleri | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
ronaldo-messi-portekiz-arjantin-620x400.jpg

Dünya futbolunun iki süperstarı Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi, bugüne dek kaç kupa kazandı, kaç gol attı, kaç asist yaptı?

Gelmiş geçmiş belki de en iyi iki futbolcu olan Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi, gerek ligde, gerek UEFA Şampiyonlar Ligi'nde, gerekse bireysel olarak birçok kez karşı karşıya geldi.

30 yaşındaki Arjantinli Lionel Messi ve 32 yaşındaki Portekizli Cristiano Ronaldo arasındaki rekabet daha uzun yıllar sürecek gibi gözüküyor.
Ronaldo ve Messi'nin kariyer istatistiklerini inceleyebilirsiniz:

Goal

[TABLE="width: 500"]

[TH="bgcolor: #66CCFF"]Lionel Messi

[/TH]
[TH="bgcolor: #66CCFF"]Cristiano Ronaldo

Toplam Maç
[TD="align: center"]747[/TD]
[TD="align: center"]897[/TD]
[TD="align: right"]Toplam Maç[/TD]

Toplam Gol
[TD="align: center"]600[/TD]
[TD="align: center"]639[/TD]
[TD="align: right"]Toplam Gol[/TD]

Toplam Asist
[TD="align: center"]246[/TD]
[TD="align: center"]204[/TD]
[TD="align: right"]Toplam Asist[/TD]

Maç - Kulüp
[TD="align: center"]622[/TD]
[TD="align: center"]748[/TD]
[TD="align: right"]Maç - Kulüp[/TD]

Gol - Kulüp
[TD="align: center"]537[/TD]
[TD="align: center"]557[/TD]
[TD="align: right"]Gol - Kulüp[/TD]

Asist - Kulüp
[TD="align: center"]209[/TD]
[TD="align: center"]177[/TD]
[TD="align: right"]Asist - Kulüp[/TD]

Maç - Milli
[TD="align: center"]123[/TD]
[TD="align: center"]147[/TD]
[TD="align: right"]Maç - Milli[/TD]

Gol - Milli
[TD="align: center"]61[/TD]
[TD="align: center"]79[/TD]
[TD="align: right"]Gol - Milli[/TD]

Asist - Milli
[TD="align: center"]37[/TD]
[TD="align: center"]27[/TD]
[TD="align: right"]Asist - Milli[/TD]

Hat-trick
[TD="align: center"]43[/TD]
[TD="align: center"]49[/TD]
[TD="align: right"]Hat-trick[/TD]

Kupa
[TD="align: center"]30[/TD]
[TD="align: center"]27[/TD]
[TD="align: right"]Kupa[/TD]

[/TABLE]
Not: Veriler 6 Mart 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Bundan 5-6 sonra %99 oranda ikisi de artık sahalarda olmayacak,olsa bile ne kadar faydalı olurlar bilinmez. Gerçekten tarihin akışını değiştiren,milyonlarca insana futbolu sevdiren büyük ikili.

Messi'yi çok severim, Ronaldo'ya da saygı duyarım. İkisinin de yaptıklarını ileride kolay kolay geçebilecek biri olmaz. Pele,Maradona,Cruyff,Şişko Ronaldo vs. hikaye tarihin en büyük 2 oyuncusu bu ikilidir.

Hem eskiye göre çok daha aşılması zor savunmaları aşmaları,hem de bu kadar istikrar inanılmaz büyük iş. 10-11 senedir en üst seviyedeler ve yanlarına gelebilen bile olamadı hala.

Genel kariyeri ele almak manasız bence.. Messi barca ile futbol hayatına başlamışken, ronaldo sporting ve united da oynadı hemde kanat olarak.

Ama bana deselerdi ki hangisini hayatına sahip olmak isterdin, hiç düşünmeden ronaldo derdim..

Tüm rekorları ve futbolun dinamiklerini yerle bir etti bu ikili.. Gelecekte insanlar bu ikilinin rekorlarını kırmaya çalışacak.

Günümüz futboluna kattıkları en önemli şey ise İstikrar oldu.. Ciddi sakatlıklar yaşadılar ve her dönem etrafında farklı oyuncular ile oynadılar ve yine de başarılı oldular. :hat:

Bundan 5-6 sonra %99 oranda ikisi de artık sahalarda olmayacak,olsa bile ne kadar faydalı olurlar bilinmez. Gerçekten tarihin akışını değiştiren,milyonlarca insana futbolu sevdiren büyük ikili.

Messi'yi çok severim, Ronaldo'ya da saygı duyarım. İkisinin de yaptıklarını ileride kolay kolay geçebilecek biri olmaz. Pele,Maradona,Cruyff,Şişko Ronaldo vs. hikaye tarihin en büyük 2 oyuncusu bu ikilidir.

Hem eskiye göre çok daha aşılması zor savunmaları aşmaları,hem de bu kadar istikrar inanılmaz büyük iş. 10-11 senedir en üst seviyedeler ve yanlarına gelebilen bile olamadı hala.
Koray Akgerman

ikisininde yaptığı işler gerçektende saygı duyulacak cinsten bu kadar uzun süre futbolda zirvede olmak bunu bir disiplin haline getirmenin ortaya koyduğu rakamlar bunlar.İşine saygılı aldığı paraları hakeden futbolcu istatistikleri bunlar.

Aynı dönemde ikisini birlikte seyredebildiğimiz için çok şanslıyız bence.

Hagi, Zidane, Figo, Drogba, Henry, Bergkamp, az olsa bile Brezilyali Ronaldo, Iniesta, Ronaldinho, Messi, Ronaldo ve simdi De Bruyne, bunlari izleyebildigim icin cok sansli oldugumu düsünüyorum.

Messi bir de DK kazanda gelmiş geçmiş en iyi oyuncu olduğu fikri herkesçe kabul edilebilirdi. Benim izlediğim en iyi adam kesinlikle Messi.

İkiside kariyerini noktaladıklarında istatiskleri birbirine yakın olacak orası kesin ben esas bu ikilinin istatistiklerine yaklaşabilen olacak mı onu merak ediyorum.

İkisinide canlı canlı defalarca izlemek
Şanslıyım

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üst Alt