Rüştü Reçber: "Gündemdeki isim!.. Ve Dursun başkana uyarı"


Rakipler bile şaşırıyor. Sadece 3 puanları almakla kalmıyor Galatasaray, korku salarak ilerliyor. Ve 9. hafta Fenerbahçe maçı berabere bitiyor, kulislerde bir isimle birlikte “Büyük maçlarda Galatasaray takımı sahada yok” söylemleri dolaşmaya başlıyor..
Hazırlıklara start veriliyor. Arkasından Trabzonspor mağlubiyeti geliyor ve kulislerde konuşulan isim biraz daha sesli şekilde gündeme geliyor.
Derken, Başakşehir ve son Beşiktaş maçlarıyla birlikte o isim tavan yapıyor...
Başkan Özbek maç sonu açıklama yapıyor: “Takıma ve bize güvenin.”
Konuşmasında Tudor’un ismi bile geçmiyor..
Kulislerde adı geçen şahıs da açıklama yapıyor.. “Beni kimse aramadı” diye..
Biz de inandık!
Şimdi durum şudur... Rakiplerinin yapamadığını Galatasaray’ın kendi yönetimi yapmıştır. Bu ortamın hazırlanmasında parmakları vardır ve hiç kusura bakmasınlar kendi içlerindeki “Bizans oyununa” yenik düşmüşlerdir.
Yani anlayacağınız, daha önce defalarca gördüğümüz senaryo tekrar gerçekleşmek üzere.
Hatta belki de gerçekleşti.
Eğer açıklanmıyorsa bilin ki sebebi, o kişinin giderken sergilediği tutumun hâlâ Galatasaray taraftarının hafızasında oluşudur.
Yakın zamana dek G.Saray’ın rakipleri, “Acaba ne yapabiliriz” derken, şimdi ellerini ovuşturup, “Gerek kalmadı” deyip kenara çekildiler ve daha da karışık hâl alacak ortamı izlemeye başladılar.
BENDEN SÖYLEMESİ SAYIN BAŞKAN
Sayın başkan Dursun Özbek’in Galatasaray için her şeyi yaptığı malum. Bunu kimse inkar edemez..
Ama son dönemde gelişen durumlarda gerekli tepkileri verememiş, uygun söylemleri ortaya koyamamıştır.
Eğer camianın başı olarak bunları yapabilseydi, inanın Galatasaray bu noktada olmazdı.
Şimdi kendisine bir uyarıda bulunayım....
- Diyelim ki teknik direktörü yolladınız.
- Diyelim ki ismi geçen kişiyi getirdiniz.
- Diyelim ki şampiyon oldunuz...
Ama olmayacak iki şey var;
1- Başkanlığınızı sorgulayacaksınız.
2- Şampiyonluğun keyfini bile çıkaramayacaksınız.
“Bu da nereden çıktı” demeyin.
Çok geriye gitmeden Ünal başkana sorabilirsiniz!
LİGİN RENGİ DEĞİŞTİ
Bir futbolsever olarak şu anki lig tablosundan o kadar memnunum ki sormayın..
Artık yarışta sadece 1 veya 2 takım yok.
Trabzonspor’un da dahil olduğu 8’li bir grup var yukarıya oynayan ve işin daha güzeli bu takımlar futbollarıyla zevk veriyorlar.
Lig yarışı uzun bir maratondur. Nefesi yeten, az hata yapan ipi göğüsler.
Tam da burada Başakşehir’in durumu öne çıkıyor. Geçen sezon son düzlükte Beşiktaş’a geçildiler. Ama şimdi bu yarışı yürütecek bir çok olguya sahipler.
Ne dersiniz, Ertuğrul Sağlam’ın Bursaspor’undan sonra, Abdullah Avcı’nın Başakşehir’i de şampiyon olabilecek mi? Onu ilerleyen haftalarda göreceğiz ama olursa ne kadar güzel olur!
 
Tudor konusunda haklı olabilir , rakipler konusunda da öyle.

Ama bu rüştü gavatının Terim nefreti artık baymaya başladı , nasıl bir kuyruk acısı varsa nerdeyse tüm yazıları ordan yürüyor.
 
Ulan rüştü üzülmüştüm seni dövdüklerinde az bile yapmışlar.Daha fazlasını hak ediyormuşsun sen.Helal olsun Aziz Başgan.
 
Bu herif şikeci kardeşlerden birisini çalıştırdığında Terim sadece o maç için imza atar. Bıyıklı'dan bile daha fazla nefret ediyordur bunu.
 
Mehmet Demirkol NTVSPOR’da yayınlanan Spor Servisi programında söz konusu yazıda Terim’in adının geçmemesini şu sözlerle eleştirdi:


“Rüştü Reçber Türk futbol tarihinin en iyi kalecilerinden biri, birincisi. Türk futbol tarihinin en önemli futbol figürlerinden de bir tanesi. Ama Türk futbol tarihinin en önemli yazarlarından biri değil. Fatih Terim’den bahsederek isim vermeden yazı yazılır mu yahu. Bu olacak iş mi yani.


Ali Sami Yen bir, Fatih Terim iki. İstediğin yazıyı yaz, bunu değiştiremezsin. Performans eleştirilir, ben de eleştiririm sen de eleştirirsin. Terim’den bahsederek yazı yazmak, isim vermemek, yazıda ne dediğinin belli olmaması bunlar olacak işler değil. Rüştü Reçber markasına ayıp. Ben Rüştü Reçber’i çok da beğenen ve seven bir insan olarak üzüldüm. Hepimizin birbiriyle derdi olabilir ama bu iş şahsi meseleler ile yapılacak iş değil. “
 
Üst Alt