Rüştü: "Terim, Türk futbolundan artık çıksın!"


[h=1]Rüştü: Terim Türk futbolundan artık çıksın[/h]

Türk futbolunun efsane isimlerinden Rüştü Reçber, Milli Takımlar Futbol Direktörü Fatih Terim hakkında zehir zemberek açıklamalar yaparken Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığına da aday olacağını açıkladı.

İşte Rüştü Reçber'in Şalom Gazetesi'yle yaptığı röportaj:

"TERİM BAŞARISIZLIĞINI ÖRTMEK İÇİN YAPTI"

Arda’nın Milli Takıma alınmama sürecini nasıl değerlendiriyorsunuz?
O tamamen Fatih Terim’in başarısızlığını örtmek için kullandığı bir yöntem diyelim. Bu hareketle Fatih Terim başarısızlığını Arda, Burak, Caner, Hakan Balta gibi oyuncuların üzerine yıktı. Deve kuşu misali. Kafasını gömdü Fatih Hoca ama her şeyin farkındaydı. Sonra hatasından döndü. Demek ki başarısız olan sensin, o çocuklar seni oraya kadar getirdi. Fatih Hoca şu an başarısız olduğunu itiraf edemiyor.

"TERİM FUTBOLDAN UZAKLAŞMALI"

Fatih Terim’i son zamanlarda başarısız mı buluyorsunuz?
Kesinlikle başarısız. Şahsen futboldan uzaklaşması gerektiğini düşünüyorum. Türk futbolundan uzaklaşmalı, elini ayağını çekmeli artık. Yaptığı her işe saygı göstermek, değer vermek lazım ama herkesin bir dönemi vardır. Herkesin ne zaman bırakacağını iyi bilmesi lazım.

"14 YABANCI DİNAMİTTİR"

Neden bırakması gerektiğini düşünüyorsunuz? Ego mu, taktiksel yetersizlik mi?
Günümüz futbol düşüncesinden uzak bir isim haline geldi. 14 yabancı olayını bu ülkenin başına saran kendisidir. O zamanlar söyledim, 14 yabancı ülke futbolunun tabanına konulmuş bir dinamittir. Bugün ortaya çıkıyor. Şimdi 14 yabancıdan nasıl kurtuluruzun hesabını yapıyorlar. Bunu çıkartan kimdir Fatih Terim’dir.

2TwLa_1490944898_7779.jpg


Yabancı sayısının rahat bırakılmasına karşısınız o zaman?


Evet karşıyım. Zaten eskiden de oyuncu yetiştiremiyorduk şimdi hiç yetiştiremiyoruz. Ayrıca kulüpleri ciddi bir maddi yüke sokuyor bu yapı.
Büyük liglerin çoğunda bu sınırlama çok az, onlarla rekabet edebilmemiz açısından bu sınırlamanın rahat olması avantajımız olmaz mı?
Bu son 14 yabancı kuralını neden çıkarttılar? Türk futbolcular çok para alıyor diye, yurt dışına daha çok Türk futbolcu gönderelim diye ve transfer pazarında çok daha fazla alternatif içinden seçim yapabilelim diye. Şimdi senin yurt dışına oyuncu gönderebilmen için altyapılarından oyunca yetiştirebiliyor olman lazım. Yetiştirebiliyor musun? Hayır. Türk futbolcusunun kazanacağı para düşecek dediler, düştü mü? Düşmedi. Yapılan transferler daha çok alternatif içerisinden seçiliyor doğru ama getirilen isimlere bakıyorum hepsi emeklilik çağına gelmiş isimler. Baştan sona yanlış bir 14 yabancı kuralı çıkarıldı. Türk futbolu maalesef yalanlar üzerine kurulu. Türk Futbol Zirvesi vardı, sırf bu yüzden katılmadım oraya. Cumhurbaşkanımız salondayken 3000 kişi vardı içeride. Cumhurbaşkanımız çıkınca sayı 300-400’e düştü. Oraya Cumhurbaşkanımızı görmeye mi, Türk futbolunu kurtarmaya mı gidiyorsun?


"RIDVAN DİLMEN OLMAZSA TFF'YE ADAYIM!"

Rıdvan Dilmen adaylığını açıkladı. O olmazsa ben koyacağım adaylığımı zaten. Seçiliriz veya seçilmeyiz ama neden bunu yapmak zorundayız biliyor musun? Yeni nesiller için. Yarın bana şunu soracaklar: Rüştü Reçber futbol oynarken ülke futboluna hizmet ettin ama futbol bittikten sonra neden yoksun? Neden bu kötü gidişe karşı mücadele etmedin? “Ettim” diyebilmek istiyorum. O yüzden Fatih Terim ve onun gibi 3-5 ismin daha ülke futbolundan çıkması gerektiğini söylüyorum. Onun için mücadele ediyorum.Ruştu: Terim Turk futbolundan artık cıksın – Beşiktaş Medya
 

Ekli dosyalar

  • 2TwLa_1490944898_7779.jpg
    2TwLa_1490944898_7779.jpg
    84.7 KB · Görüntüleme: 92
arkadas ne yabanci siniriymis, sanki sinir varken her gün alt yapilardan bir oyuncu cikiyordu, yada türk oyuncular kendilerini gelistirmek icin yirtiniyorlardi
 
İşte böyle man kafalı böyle gerizekalı adamlar yüzünden türk futbolu bu halde.

Allahın cahil hıyarı.

Gesendet von meinem SM-A510F mit Tapatalk
 
Bu cahilikten ziyade, büyük bir rant savasi. Bir cok futbolcunun ya kendi kesesi, ya menejer dostlari, ya da bizzat kendileri gelecek adina bu menejerlik isine yüklü girme pesindeler. Türk oyuncularin piyasasinin düsmesi, bu rantcilara büyük bir darbe vurup, o büyük pastayi, kücültmektedir.

Meselenin derinligi bundan ibaret. O yüzden Ridvan Dilmen´i TFF baskani yapmak icin bir girisim söz konusu, ilk yapacagi olay yabanci sinirini kaldirmak. Bu destegi gören Demirören´de kendisi o yönde pozisyon aldi. Hem siyasilerin, hemde öncü futbolcularin bu konuda bir destegi var gibi.

Rüstü sadece buthurt bir masa. Sahsi husumeti olmasi icin, öncelik ile sahsiyet sahibi olmasi lazim.
 
bu herifinki eleştiri falan olsa kimse birşey demezde resmen bir acısı var hemde büyük, nerden geliyor bu kin çözemedim.
 
Kodugumun salagi orta sahaya kosup rovesata attigin gunleri unutmadik sanarsin bize futbol profesoru. Terimin boku olamazsiniz lan elestirmeden once bi abdest alin
 
Aziz veya şike lobisi örgütü konuşturmuş belli.

Yabancı sınırına şuan kim karşıyım diyorsa, siyaset ve şike lobisi örgütünün elemanı ve üyesidir.
 
Lan lowların başı asıl sen defol git Türk Futbolundan

Terim kesinlikle başarısızmış Terim gelmeden önce Euro 2016'ya katılabilecek miydin ?

Veya Terim'den önce her dünya kupasına katılıyorduk herşey müthişti Terim bozdu sanki anasını satayım
 
Üst Alt