Rusya 2018 Dünya Kupası Takip Başlığı - Sayfa 15 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Kalan 6 takımdan sadece Fransa-İngiltere bu kupayı kazandı. İngiltere kazandığında doğanlar şimdi emekli oldu zaten.

Belçika-Hırvatistan-Rusya'nın henüz finali bile yok. En son 2002'de böyle büyük sürprizler olmuştu ama o kupada bile Almanya-Brezilya gibi iki tane demirbaş ülke final oynamıştı.

Şu takımlara bir tane Kolombiya-Meksika eklense çok daha renkli olurdu ama olmadı. Yine de efsane bir kupa oluyor.

DhlSwqKXcAADzHw.jpg

Bu turnuva bittiğinde en büyük akılda kalacak şey; Duran toplar. Özellikle İngilizler müthiş çalışmalar yapmış.

3-4 sene evvel Trabzonspor'da böyleydi. Neredeyse çoğu golünü öyle atıyordu. Atletico Madrid şampiyon olduğu sene inanılmaz iyi duran top kullanıyordu. Daum dönemi Fenerbahçe aynı şekilde.

Mutlaka Fatih Hoca'nın da buna önem vermesi lazım. Bizim ligde duran top savunmaları rezalet. İyi çalışmalar yaparsak çok gol üretiriz.

Arkadaş elendiler kaç gün oldu daha hala Mesut ve İlkay mevzusunu tartışıp duruyorlar.

Günah kecisi ariyorlar serefsizler.

Mesut'u zerre sevmem Ilkay'i da o gereksiz salak hareketinden sonra pek tutmam ama basarisizligi sadece bu iki salagin yaptiklari gereksiz harekete baglamalari tek kelimeyle ezikliktir.

Sanki tüm takim süper oynuyordu da bu ikisi herseyi bozdu gibi bir algi yaratiyorlar kac gündür. Bierhoff denen hiyar'a karsi da bayagi bir tepki var insanlardan.

Günah kecisi ariyorlar serefsizler.

Mesut'u zerre sevmem Ilkay'i da o gereksiz salak hareketinden sonra pek tutmam ama basarisizligi sadece bu iki salagin yaptiklari gereksiz harekete baglamalari tek kelimeyle ezikliktir.

Sanki tüm takim süper oynuyordu da bu ikisi herseyi bozdu gibi bir algi yaratiyorlar kac gündür. Bierhoff denen hiyar'a karsi da bayagi bir tepki var insanlardan.
Aynen öyle, taraftarların büyük bölümü takımın hiçbir şey oynamadığını söylüyor. Yine oyuncular da bu konu hakkında öz eleştiri yapıyor. Bir tek Federasyon, özellikle Bierhoff işin içine devamlı bunu da katmaya çalışıyorlar. Halbuki bu krizi iyi yönetemeyen bizzat Federasyon ve Bierhoff.

Aynen öyle, taraftarların büyük bölümü takımın hiçbir şey oynamadığını söylüyor. Yine oyuncular da bu konu hakkında öz eleştiri yapıyor. Bir tek Federasyon, özellikle Bierhoff işin içine devamlı bunu da katmaya çalışıyorlar. Halbuki bu krizi iyi yönetemeyen bizzat Federasyon ve Bierhoff.

Federasyon baskani sanirim Mesut tan aciklama mi bekliyormus.

Adama sormazlar mi ulan niye turnuva öncesi yapmadin bunu.

Federasyon baskani sanirim Mesut tan aciklama mi bekliyormus.

Adama sormazlar mi ulan niye turnuva öncesi yapmadin bunu.
Evet açıklama talep etmiş, iş işten geçtikten sonra.
Öncesinde olsa bile pek birşey değişmezdi.
Neuer çok güzel açıkladı durumu, biz rakipleri korkutan Almanya gibi oynamadık, rakipler korkmadığı için bir sürü fırsat yakaladı dedi.
Bierhoff dangalığı konuşsun dursun, oyuncuların kendisi bir halt oynamadık diyorlar zaten.

4 takımında kupayı alma ihtimali aşağı yukarı aynı olan bir yarı final var önümüzde. Buraya kadar uzatmalara kalmadan 5'te 5 yapan, 2 zayıf rakibini farklı mağlup eden, gruptaki güçlü rakibini deviren, 2-0 geriye düştü maçı 3-2 ile çeviren, kupa başlamadan önce en büyük favori gösterilen Brezilya'yı yenen ve diğer pek çok takımın aksine hücumu düşünen, turnuvanın daha zayıf tarafıyla eşleşme şansı varken korkmayıp Brezilyalı, Fransalı, Arjantinli, Uruguaylı tarafı seçen Belçika, kupayı almayı en çok hak eden taraf gibi gözüküyor.

Fransa şu ana kadar kapasitesinin yüzde 50'siyle buraya kadar geldi ama bu turda yüzde 50 yetmez, daha konsantre ve agresif oynamaları gerekiyor. Eğer tüm güçlerini ortaya koyarlarsa kupayı alırlar ama gönlüm onlardan yana değil.

İngiltere'yi bazıları çok methediyor ama ben oynadıkları oyundan keyif almıyorum. Yani çok daha iyi İngiltere Milli takımları izlemiştim. Onlar daha önceki turlarda elenirken bu keyif vermeyen takım kupayı alıp tarihe geçerse pek hakkaniyetli olmaz diye düşünüyorum. Bu turu belki geçerler ama finalde elenmeleri çok olası.

Hırvatistan'ın gruptaki ilk 2 maçını izleyebildim. Gruptaki son maçını tercih etmedim, Danimarka ve Rusya maçlarında ise işim olduğu için izleyemedim. Gördüğüm kadarıyla iyi bir takım ama gelen yorumlar pek iç açıcı değildi son 2 maçta. Turnuvanın en sıkıcı takımı Danimarka'ya neredeyse eleniyorlardı. Rusya ile oynadıkları maç da penaltılarla bitti. Çekirge misali 2 kere sıçradılar. Özellikle Modric 2 maçta da çok kötü penaltı kullanmasına rağmen şans eseri kaçırmadı. Penaltı lanetini yenen İngilizlerle de olayı penaltılara taşırlarsa elenebilirler bu sefer. Ayrıca Belçika ve Fransa'ya nazaran şu an 60 dakika artı 10'ar penaltı fazla sahada kaldılar. İngiltere maçı da penaltılara giderse kazansalar bile finalde yorgunluk ve stres birikmişliği şanslarını azaltacaktır.

Gönlüm Belçika-Hırvatistan finali istiyor. Mantığım ise Fransa-İngiltere olur diyor. Bakalım ne olacak..

Son 2 maçta ekstra işler yapan biri olmazsa bence şu ana kadar en iyi oyuncu tartışmasız Romelu Lukaku.

Neden?
4 gol attı ve hepsi açık oyundan.
Maç öncesi daha 25 yaşında olmasına rağmen bir lider gibi motivasyon konuşması yaptı.
Japonya maçının son golünde yaptıkları ile galibiyeti aldırdı.
Brezilya maçında zaten Brezilya savunması adeta tek başına yıktı. De Bruyne'nin golündeki asisti de müthişti.

Üst Alt