rüya kontrolü | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Arkadaşlar başlıktan da anlayabileceğiniz üzere uyuduğum halde rüya gördüğümün bilincinde oluyorum ve rüyalarımı istediğim gibi yönlendirebiliiyorum, istediğim vakitte kalkabiliyorum. Onun haricinde önümüzdeki günden ufak bir kesit görebiliyorum. Kesit dediğim 2 saniyelik bir görüntü falan ama bu görüntüler de pek önemli olmuyor yani. Mesela kendimi bir dükkana girerken görüyorum. Sonra rüyayı pek takmıyorum ancak rüyamda gördüğüm dükkana girince şaşırıveriyorum bir anda. Rüya kontrolünü epey yaşayanlar var. Bu forumdan anlattığım gibi olayları yaşayanlar var mı peki? Ayrıca rüya kontrolü olayının tehlikeli olabileceğini duymuştum.

Edit: Gelecek günden bir kare görme olayının dejavu falan olmadığını düşünüyorum, çok net rüyada gördüğümü hatırlıyorum yani.

Cevap: Rüya Kontrolü

Nasıl yapıyorsun bunu ?

Özel birşey yapmıyorum, sadece bildiğimiz rüya görürken rüya gördüğümün farkında oluyorum. Uyuduğumun kısacası ama uyanmıyorum. Ve rüyaları istediğim gibi yönlendiriyorum. Bana özel birşey değil bu, araştırırsanız yaşayan insanlar var. Ama bununda sınırı vardır, sınırları aşıp sabah uyandıklarında vücutlarında izler gören insanlar olduğunu okudum.

onemli bisey digl

Şu gelecek günden birkaç saniye görme olayına ne diyorsun reyiz?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Şu gelecek günden birkaç saniye görme olayına ne diyorsun reyiz?

Nörolojik bir problemdir bu anlattığın... Beyin nöronları yollarken bazen geçeceği yoldan değilde beyinin arşiv bölümünden geçer. Bu da hafızadaki bir olayı daha önce yaşadığın, yada gördüğün hissi verir. Aslında öyle bişey yoktur ama algıda olmuş hissi verir. Bu bir saniyelik de olabilir, on yıllar önce de yaşanmış hissi olabilir. İnsanların düşünceleri bunu ne şekilde gördüğü belirler. Her insanda olur kimi dejavu der, kimi rüyada gördüğünü sanır, kimi öngörüyle açıklar. Pek önemli birşey değildir ama yaşla beraber artma olursa bir doktora görünmekte fayda var. İleri safhada olanların kimi kendini medyumlukla açıklar, kimi kendini evliya zanneder, kimi kendini peygamber zanneder, hatta tanrı bile olduğunu zannedenler bile var...

Aynisini yemin ederim bende yasiyorum kontrol edebiliyorum ruyalarimi ve bu super oliyo bazen... O an aklima ne getirsem oliyo...

Etrafimda diyelim sinifdan kiz arkadaslar var ruyada oldugumun bilincindeyken onlara gidip tecavuz felan edebiliyorum abartisiz :D

Super bisey ya. Her zaman olmuyo tabi

Bazen mesela ruyadan cok korkarsam birisinden felan kaciyorsam o ruyadan cikmayi ve uyanmayi becerebiliyorum felan... kendimi bi koseye atip 2-3 saniye ruyanin icinde gozumu kapatip kasinca kendimi cikabiliyorum mesela garip garip seyler ama iyi oliyo yaw.

Bugün bendede oldu ara sirada oluyor..

Bugün rüyanin ortasinda uyudugumu ve bunun bir rüya oldugunu fark ettim ama gözlerimi acamadim.. Aklima hemen Inception filimi geldi ve karsimdaki binaya ciktim (karsimda bina vardi evet ve nasil ciktigimi anlamadim 1 saniyede felan tepesindeydim :D ) kendime kick verdim yani kendimi saliverdim düserken uyanabilirim diye :b5: Uyandim hemde yatagimda ama yine bir rüyada uyandim bununda farkina birkac saniye sonra vardim ama :)) sallamiyorum beyler bu birkeresinde daha olmustu :asd:

Aslında tam olarak rüyanı yönlendirmiyorsun. Rüyanı yönlendirdiğini zannediyorsun rüyanda. Bende de oluyor.

Ynt: Rüya Kontrolü

Bugün bendede oldu ara sirada oluyor..

Bugün rüyanin ortasinda uyudugumu ve bunun bir rüya oldugunu fark ettim ama gözlerimi acamadim.. Aklima hemen Inception filimi geldi ve karsimdaki binaya ciktim (karsimda bina vardi evet ve nasil ciktigimi anlamadim 1 saniyede felan tepesindeydim :D ) kendime kick verdim yani kendimi saliverdim düserken uyanabilirim diye :b5: Uyandim hemde yatagimda ama yine bir rüyada uyandim bununda farkina birkac saniye sonra vardim ama :)) sallamiyorum beyler bu birkeresinde daha olmustu :asd:

Aynisini denedim. Ruyamda gunesi actirdim,aniden antalyaya gittim ve tüm bunları kendi isteğimle yönlendirdim. Ardından uyandigimi zannettim ama megersem uyanmamisim. Tam bir kabustu ve bu olayi bi kaç kez yasadim. Şimdi farkina varsam da hemen uyanmaya çalışıyorum. Bana tehlikeli geliyo:)

R800i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Lucid diyorlar buna ama becermek sorun.

Hangi aralıklarla kontrol ediyorsun rüyayı ? Her gece yapıyorsan ne mutlu sana.

Eğer dinlenmek istiyorsan uykunun en derin aşaması NREM (3 ve ya 4) aşamasına gelmelisin. Bu tarz lucid rüya teknikleri bu aşamayı hızlı geçmeni yahut bu aşamaya gelmemeni sağlıyor, ileride dinlenmemiş ve iyi uyku almamış bir insan modeline dolayısıyla kısmi nörolojik ve psikolojik hasarların oluşmasına neden olabiliyor.

Dün gece bir tinerci çocuk tarafından bacağıma saplanmış kırık büyük birayna parçasını kendi isteğimle bacağımdan çektim çıkarttım. Çıkartırkenaynanın bir kısmı bacağımda kaldı onuda bacağımı oyarak çıkarttım. Yanlız rüya öle bi noktaya geldi ve okadar uzun sürdüki oyma işlemim sabah kalktığımda ilk iş bacağımı kontrol ettim:)

Bazen ben de rüyayı kontrol edebiliyorum, ancak zorlayınca direk uyanıyorum. Çok kısa süreliğine kontrol edebildiğimi düşünüyorum ya da bana öyle geliyor, her neyse :D

Bir gün sonraki bazı şeyleri görüyorum demişsin ancak sen yolda gezinirken hiç dikkatini çekmeyen şeyler rüyada birden karşına çıkabilir. Bu kişi de olabilir, eşya da olabilir, mekan da olabilir.

Ben daha çok hiç tanımadığım kişileri görüyorum, öyle olunca da bütün gün "O kimdi acaba?" diye düşünmekten kendimi alamıyorum. Muhtemelen işte yukarda bahsettiğim gibi hiç dikkatimi çekmeyen şeyler rüyada karşıma çıkıyor.

Arkadaşlar başlıktan da anlayabileceğiniz üzere uyuduğum halde rüya gördüğümün bilincinde oluyorum ve rüyalarımı istediğim gibi yönlendirebiliiyorum, istediğim vakitte kalkabiliyorum. Onun haricinde önümüzdeki günden ufak bir kesit görebiliyorum. Kesit dediğim 2 saniyelik bir görüntü falan ama bu görüntüler de pek önemli olmuyor yani. Mesela kendimi bir dükkana girerken görüyorum. Sonra rüyayı pek takmıyorum ancak rüyamda gördüğüm dükkana girince şaşırıveriyorum bir anda. Rüya kontrolünü epey yaşayanlar var. Bu forumdan anlattığım gibi olayları yaşayanlar var mı peki? Ayrıca rüya kontrolü olayının tehlikeli olabileceğini duymuştum.

Edit: Gelecek günden bir kare görme olayının dejavu falan olmadığını düşünüyorum, çok net rüyada gördüğümü hatırlıyorum yani.

Mark Benford :eek:

profesyonel bir şekilde yaptığım olay.

ayrıca bu olaya lucid rüyada denilir.istediğiniz zaman yapabilirsiniz.hatta bu konuda egzersizler bile var.

Zararları;

-Uyku düzeniniz Bozulur.

-Dünyadan kendinizi soyutlarsınız.

-Eğer Mutsuzsanız Gerçek dünya yerine sanal dünya daha cazip gelir.

-Beyniniz sürekli meşgul olduğu için Çok fazla yorulursunuz.

-İşlerinizdeki veriminiz düşer.

-Oradaki yaşantınızı dünyaya yansıtma hissi sizi agresif ve saldırgan yapar.

-Eğer rüyada olaylar istediğiniz gibi gitmezse psikolojik sorunlara neden olabilir.

-Aşırı uyumak isteği oluşturur.

-Şişmanlığa yol açar sadece gerçek dünyayı yemek yemek ve tuvalet için kullanırsınız.

-Günde 1-2 saat uyanık kalabilirsiniz.

-Ciddi hastalıklara veya ölüme yol açabilir.

(Metabolizmanız bozulup hasta olabilirsiniz, bağışıklık sisteminiz zayıflayabilir veya gerçek deneyimler çok sık olursa nefessiz kalarak veya rüyadaki düşme sonucu heyecanla kalbiniz durabilir bunlar ölüme yol açabilir. Şimdiye kadar rüya görürken kalp krizi geçiren kişi sayısı oldukça fazla lucid yüzünden ölen kişi sayısı 600 kişi. Psikolojik tedavi görenlerin sayısı lucid gören kayıtlı insan sayısının %26 sı)

Yararları;

quote:

-Tüm fantazilerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

-İstediğniz herşeyin sahibi olabilirsiniz.

-Kendi Dünyanızın tanrısı olabilirsiniz.

-Eğer Uzmanlaşırsanız rüyalarınız sizin kontrolünüzde birer dizi film gibi olur hergün bir önceki günün devamı olur ve artık iki kişi olabilirsiniz hayatta.

-İleriki evresi Astral Seyehattir.Lucid rüya yoluyla astral seyahat yapabilirsiniz.

Üst Alt