Ryan Babel'in Ücreti Şok Etti! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ryan Babel'in Ücreti Şok Etti!

Süper Lig'de sezonu ikinci sırada tamamlayan Galatasaray kadro yapılanması için harekete geçti. Ekonomik olarak küçülmeyi hedefleyen Aslan'da KAP gerçeği gün yüzüne çıktı. Galatasaray'dan KAP’a yapılan bildiriminde bazı detayların net olarak aktarılmadığı belirlendi.​

Süper Lig'i ikinci sırada tamamlayan Galatasaray'da yeni sezon hazırlıkları sürüyor. Sarı-kırmızılı camiada bir yandan seçim heyecanı arttı. Bununla birlikte Aslan'da belirsizlik hakim durumda. Kadroda küçülmeye giderek ekonomik olarak rahatlamak isteyen kulübün Babel'e verdiği rakamın gerçeğe göre katbekat üstünde olduğu ortaya çıktı. Galatasaray’da Ryan Babel’in görünürde aldığı ücretin 2.5 milyon euro olduğu, ancak bonuslarla birlikte bu sezon cebine yüksek bir meblağ girdiği ortaya çıktı.

Ryan Babel’e net ücretinin yanı sıra, sezon ücreti adı altında 100 bin euro başlarken, 100 bin euro da biterken ekstra ödeme yapıldı. Böylece kazancı 2.7 milyon euroya çıkan yıldız futbolcun alacakları bununla da sınırlı kalmadı. Babel’e ayrıca 300 bin euro galibiyet primi ödendi. Böylece alacağı ücret 3 milyon euroya yükselen 34 yaşındaki oyuncu, “oynadıkça kazan” priminden de fazlasıyla yararlandı. Galatasaray formasıyla ligde 32 maça çıkan Babel, bunun karşılığı olarak 650 bin euro daha almaya hak kazandı. 2 milyon euroluk imza parası yıllığa vurulduğunda 666 bin senelik ekstra gelir elde eden Babel böylece 4.3 milyon euro kazandı. Falcao ve Feghouli gibi oyuncuların yıllık kazançları tartışırken, Babel’in de onlardan aşağı kalmadığı dikkatlerden kaçmadı. Babel’in tartışılmaması nedeninin, net ücreti dışındaki parasının KAP bildiriminde yer verilmemesi olarak gösterildi.

Milliyet

Sayın Cengiz , kuşlara laf atıyordu delikanlı gibi çıkıp KAP açıklaması yapsınlar diye..

Eee bu haber doğruysa ne olacak şimdi adama 5 ver 1 veriyorum diye açıkla sonra ben açıkladım olsun.

saka misiniz olm siz

2-3 senedir belli olan bir seye nasil böyle yeni olmus gibi tepki verebiliyorsunuz

belhanda sutlanmasaydi ayni paralari ona da verecektik

fegulinin ki daha da beter olmasi lazim

Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

Üst Alt