Sabri'den 550 Bin Euroluk Feda


sabrisar%C4%B1o%C4%9Flu.jpeg

Geçen yıl Galatasaray'dan 1.6 milyon Euro alan Sabri Sarıoğlu, 1 milyon 250 bin Euro’ya nikah tazeledi. Aynı zamanda eski kontratındaki bonusları kaldırdı.

Sabri Sarıoğlu da ‘feda’ dedi ve Galatasaray’da kaldı. Aylar önce alınan ‘Sabri ile devam’ kararı dün resmiyete döküldü ve imzalar atıldı. 1 yıllık sözleşmeye imza atan Sabri de aynı Hamit gibi ‘feda’ dedi. Geçen yıl 1.6 milyon Euro (4.8 milyon TL) garanti ücret karşılığında oynayan Sabri bu sene 350 bin Euro’luk indirime gitti. Sabri Sarıoğlu 1 milyon 250 bin Euro karşılığında nikah tazeledi. Sabri’nin fedakarlığı 350 bin değil, 550 bin Euro (yaklaşık 1.7 milyon TL) oldu. Geçen yıl 43 maçta oynayan Reis, bu 600 bin TL’lik bonus ile G.Saray’dan 5.4 milyon TL garanti para aldı. Sabri bu sezon maç başınada da ‘feda’ dedi.


ASLAN KAZANAMAZSA O DA KAZANAMAZ
1 yıllık kontrata imza atan Sabri yaptığı önemli indirimin yanı sıra Galatasaray yönetimin isteği üzerine ‘maç başı ücreti’ sisteminden vazgeçti. Sabri’ye de G.Saray yönetimi Hamit ve Serdar Aziz de olduğu gibi puan başı uygulamasını kontratına dahil etti.

Sabri, önümüzdeki sezon puan başına 5 bin Euro alacak. Sabri’inin oynadığı maçlarda Galatasaray kazanırsa tecrübeli oyuncu 15 bin Euro alacak. Puan alamazsa Sabri maç başı ücreti almayacak.


Hürriyet

Sabri’den 55 Bin Euroluk Feda
 
En son 2011'de Milli takim formasini giyen bir oyuncu icin 500 bin euro bile büyük paradir.

Ulan biz sözlesmesini uzatmasak bunun alacagi para ne ki diger takimlarda?
 
Bu yönetim tam yağlı gerizekalılardan oluşuyor..

Sabri gibi biri Avrupa ya gitse 500 bin euro vermezler.. Bizden ayrılsa hiçbir klüp 500 bin euro vermez verirse ben futboldan gram anlamıyorum..

Bu anlayış bitene kadar gram lisanslı ürün almam.. Özbek ve yerli çöplere saçılan paralar tiksindirdi iyice futboldan beni..
 
Çok büyük feda da bulunmuş... Bu yaştaki genç bir oyuncunun böyle fedakarlık yapması büyük iş. Evlat be!
 
Üst Alt