Sadio Mané: "Gelecek yıl Ballon d'Or'u kazanmaya çalışacağım inşallah" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sadio Mané: "Gelecek yıl Ballon d'Or'u kazanmaya çalışacağım inşallah"

1575369057514.png

Paris'te düzenlenen Ballon d'Or ödül töreninde ipi göğüsleyen Barcelona'nın Arjantinli yıldızı Lionel Messi oldu.

Virgil van Dijk ve Cristiano Ronaldo'nun kürsüyü tamamladığı yarışmada Liverpool'un Senegalli yıldızı Sadio Mane ise dördüncü sırada yer aldı.

Takımı Liverpool'un çarşamba günü oynayacağı Everton maçı sebebiyle törene katılamayan Sadio Mane gönderdiği video mesajda; "Orada olmayı çok isterdim ancak maç takvimi buna izin vermedi. Kazananı kutluyorum. Gelecek sene orada olmaya ve ödülü kazanmaya çalışacağım inşallah." ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz sezon Premier Lig'de yalnızca bir maç kaybeden Liverpool ile toplam 50 maça çıkan Senegalli yıldız 26 golle kariyerinin en yüksek rakamına ulaşırken etkileyici performansını Şampiyonlar Ligi zaferiyle taçlandırmayı başardı.

Goal

Şu an için Lewa'nın gerisinde, Messi zaten 10 maç falan kaçırdı, kalan aylar belirleyici olur.

Mane'yi çok beğenirim Salzburg döneminden beri ama Messi, Ronaldo seviyesinde katkı yapması kolay değil.

Bu seviyeye son 10 yılda Liverpool dönemindeki Suarez ve Neymar ulaşabildi sadece.

Şu an için Lewa'nın gerisinde, Messi zaten 10 maç falan kaçırdı, kalan aylar belirleyici olur.

Mane'yi çok beğenirim Salzburg döneminden beri ama Messi, Ronaldo seviyesinde katkı yapması kolay değil.

Bu seviyeye son 10 yılda Liverpool dönemindeki Suarez ve Neymar ulaşabildi sadece.
Daha sezonun ilk yarısı bile bitmedi ve herif geçen sezon attığı gollerin 3/4'ne ulaştı.

Böyle atmaya devam ederse ve CL deki perfomanslarına göre 50 yi geçebilir bu sezon.
f8e32e1974e0b13e0cf6387b85b22409.jpg

sent via GSC

Valla Messi hala mac basina +1 gol ile oynuyor. Tam kusurati bilmiyorum ama mac basina 1.2 ile filan gol katkisi veriyor. Bu yil La Liga sampiyonlugu yetmeyebilir ama UCL gelirse zaten %100 alir.

Üst Alt