# Saffet Gurur Yazar | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Saffet Gurur Yazar

SAFFET GURUR YAZAR

Doğum Tarihi : 16 Nisan 1987

Doğum Yeri : İzmir

Mevki : Stoper

Boy : 1.87

kar%C5%9F%C4%B1yaka..sporizmir.net_.jpg

Bank Asya 1. Lig takımlarından Karşıyaka'nın altyapısından yetişti ve halen yeşil-kırmızılı formayı giyiyor. Uzun boyu, çabukluğu ve topu oyuna iyi sokma özellikleriyle dikkat çekiyor.

Futbola forvet olarak başlayan,sonra da kaleciliğin uygun görüldüğü Saffet Gurur Yazar,stoperde karar kılmış en sonunda.Babadan hatta dededen futbolcu.Süper Lig'de oynamak istediğini her fırsatta dile getiren Gurur, "A Milli Takım'da oynamayı çok istiyorum.Bunun için en kısa yolun da 3 büyükler olduğunu biliyorum." diyor.

Özellikle hava hakimiyeti çok iyi.Uzaktan bakıldığında boyundan dolayı biraz hantal gibi görünmesine karşın saha içinde tam bir asker gibi yorulmak bilmeden koşuyor, her maçta formasının hakkını veriyor.Ayrıca kritik maçlarda attığı kafa golleri ile de öne çıkmayı biliyor her zaman.

"İlk yıllarda pozisyon alma konusunda sıkıntı yaşıyordum.Hangi konularda eksiğim varsa onların üzerine gittim ve başarılı olduğumu düşünüyorum." diyor.

İdol olarak gördüğü futbolcuyu "Bülent Korkmaz" olarak açıklıyor Gurur,"A2 Milli Takımı'nda oynayarak bu hayalime bir adım daha yaklaştım,A Milli Takım formasını uzun yıllar terletmek için her şeyi yapacağım." diye devam ediyor.

İzmir gibi gece hayatı bol bir şehirde bile fazla dışarı çıkmadığını, boş vakitlerinde bol bol dinlendiğini, müzik dinlediğini ve televizyon izlediğini söylüyor.

Şöyle söyleyebilirim ki ; elimizde Gökhan Zan gibi hak ettiğinden fazla bir paraya oynayan ve sürekli sakatlanan bir stoper var.Ayrıca Servet Çetin gibi bir saatli bomba.Ben yürekten inanıyorum ki Gurur, bizde forma şansı bulacaktır.Hem yerli, hem önünde uzun yılları olan hem de hedefini şimdiden belirlemiş ayağı yere basan bir stoperimizin olması büyük avantaj.

Son olarak da tribünlerden çekilmiş bir kafa golünün videosunu izleyelim ;

[video=youtube;cPC-g1cRGx0]https://www.youtube.com/watch?v=cPC-g1cRGx0[/video]

Not : Kendisinin okul arkadaşı olan Tuna Şekerciler'e araştırmaya katkıda bulunduğu için teşekkür ederim.

Cevap: # Saffet Gurur Yazar

Gurur Yazar,Kemal Tokak çok iyi oyuncular.Ama izlemedikleri futbolculara,Türk futbolculara,1. 2. ligde oynayan futbolculara muhalefet olan büyük bir taraftar zihniyeti ve 33 yaşındaki Ujfalusi,Drogba,Forlan gibi futbolcuların peşinde koşan bir yönetim var.Bunların dışında güzel araştırma teşekkürler :b5:

tam bir asker gibi yorulmak bilmeden koşuyor,

Su "kosuyor" kelimesinden bi ben mi nefret ediyorum ? Abi futbolcu kosmayacakta ne yapacak ? Bu bir özellik mi ?

Direksiyonu olmayan araba var mi ?

Kosmayan futbolcu var mi ?

Yillardir "çok kosuyor, çok mücadele ediyor" diye topladik kazmalari.. Abi az kossun ama top teknigi olsun, ayagi saglam olsun, zeki olsun, oyunu okuyabilsin, dikine oynasin, kademeye girmesini, pozisyon almasini bilsin.. Bunlar özelliktir iste, bunlari sayin bize..

Kendisini seyretmetim, yanlis anlasilma olmasin...

Su "kosuyor" kelimesinden bi ben mi nefret ediyorum ? Abi futbolcu kosmayacakta ne yapacak ? Bu bir özellik mi ?

Direksiyonu olmayan araba var mi ?

Kosmayan futbolcu var mi ?

Yillardir "çok kosuyor, çok mücadele ediyor" diye topladik kazmalari.. Abi az kossun ama top teknigi olsun, ayagi saglam olsun, zeki olsun, oyunu okuyabilsin, dikine oynasin, kademeye girmesini, pozisyon almasini bilsin.. Bunlar özelliktir iste, bunlari sayin bize..

Kendisini seyretmetim, yanlis anlasilma olmasin...

Boldladığım yeri okuyunca 1 kere bile izlemediğini anladım zaten.

Teşekkürler.

Boldladığım yeri okuyunca 1 kere bile izlemediğini anladım zaten.

Teşekkürler.

Cenk kardes, futbolcuyu tanitan sensin, eger yazinda yazmazsan biz nereden bilelim ? :) Bir öneri de bulunuyorsan, tüm özelliklerini yaz ki daha fazla sansin olsun ;)

Benim sana bir elestirim yok, sadece yillardir "çok kosan" futbolculardan geldi basimiza ne geldiyse, bunu dile getirmek istedim..

Cenk araştırma için ellerine sağlık. Gurur iyi oyuncudur. Bjk ile gündeme gelmişdi. Gurur'un hava topları hakimiyeti daha iyi, Yan toplarda genelde çok gol atıyor. Bank asyadan oyuncu alınır mı diye sakın demeyin.Denenmesi gereken bir oyuncudur.

Eline sağlık Cenk, güzel bir derleme olmuş. Çok fazla izlemedim ama, çok iyi pozisyon alan bir oyuncu olarak biliyorum. Eğer bir stoper alınacaksa, Kemal Tokak, Saffet Gurur Yazar gibi oyuncular olmasından yanayım. Kemal'i özellikle en çok isteyenlerden biriydim. Sanırım Samsunspor'da kalacak, Saffet Gurur Yazar ile ilgili net şeyler söyleyemiyorum ama, yetenekli bir oyuncu olduğunu biliyorum.

Yaklaşık 60 defa seyretmişimdir kendisini.

Bu sene de en az 10-12 kere stattan izlemişimdir.

Gerçekten büyük takımlarda defansa koyduğun anda sırıtmayacak ender adamlardan biridir.

Ağır-hantal bir adam değil uzun boyuna rağmen, top tekniği gayet iyi düzeydedir. Pozisyon alması vs diğer stoperde olması gereken özelliklerin tümü iyi seviye de bulunmaktadır kendisinde.

Ancak sunu söyleyim 3 büyüklerden birisine gitmezse eğer bu sene Ksk'nın 100. yılında takımdan ayrılmayacak. Özellikle sezon bitiminde yönetimle sorun yaşamıştı ve parasını almak için federasyona şikayette bulunmuştu. Ancak secimden sonra Gurur'a maddi konularda garanti verildi.

Daha Gurur bugün Karşıyaka'da tesislere gelip Reha hocayla buluştu, muhtemelen 100. yılda takımdan ayrılmayacak. Zaten doğustan Karşıyakalılardandır.

Ancak dediğim gibi kendisine büyük takımlara gitme konusunda kesinlikle izin verilecek. Gurur bu garantiyi alarak kalıcak takımda.

Sonuc olarak Gökhan Zan'la da anlaşmama durumunun su yüzüne çıktığı su günlerde Gurur bu takıma çok yerinde bir transfer olurdu.

Bank Asya 1.Ligi'nin en iyi stoperi ve en iyi genc oyuncusu ödülünü alan Kemal Tokak'i buna tercih ederim.

samsunda adam kaç tane de hazırlık maçına çıktı. samsunun defansa değil orta sahaya ihtiyacı var

Üst Alt