Sağlık Raporu


Beyler/Bayanlar üniversite yurdu için sağlık raporu almam gerekiyor.Tam olarak nereden alacağımı bilemiyorum.Sağlık ocağından alınan raporu her yurt kabul etmiyormuş sanırım.Sizce nereden alsam daha garanti olur?
 
Cevap: Sağlık RaporuSağlık raporlarını tam teşekküllü devlet hastanelerinden alınır. Ve her yerde geçerlidir.
 
Cevap: Sağlık RaporuYurt acayipmiş, ben sağlık ocağından alıp gitmiştim. Gerçi mantıklı yapmışlar, sağlık ocağında hiçbir şeye bakmadan sorun yok diyip imza atıp veriyorlar.
 
Cevap: Sağlık RaporuEhliyet için alelade bir poliklinikten almıştım ben.Onu kabul etmezler mi?Ehliyetteki sağlık raporunda göze falan bakıyorlar daha çok.Yurt için sağlık durumunun toplu yaşama elverişli olması gerekir.Bunun için akciğer filmi isteyenler var.Aslında açık sormak en doğrusu ama hangi yurda kayıt olacağımı bilmediğim için birinin kabul ettiğini öbürü etmeyebilir.
 
Cevap: Sağlık RaporuAile doktorundan alabilirsin. (Muhtemelen o da kayıtlı bulunduğun sağlık ocağında çalışıyordur) Eğer yurt, bir heyet tarafından kontrol edilmeni istiyorsa o zaman bayağı uğraştırır seni. En az 1 gününü bu rapor işine harcarsın.
 
Cevap: Sağlık RaporuEhliyetteki sağlık raporunda göze falan bakıyorlar daha çok.Yurt için sağlık durumunun toplu yaşama elverişli olması gerekir.Bunun için akciğer filmi isteyenler var.Aslında açık sormak en doğrusu ama hangi yurda kayıt olacağımı bilmediğim için birinin kabul ettiğini öbürü etmeyebilir.O zaman Verem Savaş dispanserine git.
 
Cevap: Sağlık RaporuAile doktorundan alabilirsin. (Muhtemelen o da kayıtlı bulunduğun sağlık ocağında çalışıyordur) Eğer yurt, bir heyet tarafından kontrol edilmeni istiyorsa o zaman bayağı uğraştırır seni. En az 1 gününü bu rapor işine harcarsın.Mantıklı olan sağlık ocağından veya özel poliklinik tarzı yerden almak,bende öyle yapacağım herhalde.Bir sorun olmaz inşallah.Bazı özel üniversiteler sırf okul kaydı için bile istiyormuş film,rapor vs. o biraz garibime gitti:eek:
 
Üst Alt