Sağlıklı ve Dengeli Beslenme Önerileri - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Sağlıklı beslenmeyi sadece kilo vermek olarak düşünmemek lazım. Hayat tarzınızı sağlıklı besinlere göre şekillendirmek lazım. Biz toplum olarak ekmek yemeden kahvaltı olmaz, ekmek yemeden doymayız düşüncesinde olduğumuzdan kendimizi şartlandırıyoruz. Yıllardan beri gelen bazı alışkanlıkları değiştirmek çok kolay olmuyor. Burda önemli olan alışkanlıkları yavaş yavaş ve yılmadan değiştirmek. Sağlıksız olduğunu düşündüğün şeyleri bir yasak olarak görmeden, her gördüğünde iç çekmeden bırakmak lazım.
8-9 senedir işlenmiş şekeri yemeyi bıraktım, tatlı olayı minumum seviyede. Yediğimiz çoğu ürünlerin içindeki tuzu saymazsak yediklerime tuz katmam. İşlenmiş ürünleri tüketmemeye özen gösteririm. Aslında en tehlikeli olanlarda raflara yer alan paketlenmiş ürünler, bunları hayatınızdan çıkarırsanız işin büyük bir kısmı hallolmuştur zaten.
Kahvaltı da yumurta, peynir ve domates yeterli oluyor. Üşendiğim zamanlarda ofiste yediğm 1 tane simit oluyor peynirle arada sırada.
Pilav'ı çok nadir yerim, yemiyorum diyecek kadar.

Spor kısmı biraz sıkıntılı, işim gereği genelde oturuyorum. Birkaç kez spor yapmayı denedim (spor wsalonu) max. 1,5 ay gidebildim. İş hayatı ve koşuşturmaca da yapılabilcek en mantıklı şey akşamları yürümek.

Bir aksilik çıkmazsa bisiklet alacağım, muhtemelen hafta sonları ilk olarak sahil sonrada daha uzun mesafelerde bisiklet kullanmayı planlıyoruz bakalım. Muhtemelem hep sağlık açısından hemde sosyal açıdan güzel olacaktır.

çay şekerli-şekersiz kotudur.Abartılmış bir içecektir.
Çayın nesi kötü?

Sayısız insanın içtiği şeyi böyle gömmek çok mantıksız.
Cay da Tein var. Bir nevi Koffein'e benzeyen bir madde. Sinir stress artabilir bazı kişiler de. Ayrca bagimlik olusuyor ...vucut istiyor.

Ama genellikle sağlıksız bir içecek değil doğru doz da . Askine Bol bol antioksidan var :D

Tein nedir ?
Tein, diğer adıyla kafein, kahvenin içerdiği maddeyle aynıdır. Çayda, kahvenin yarısı kadar kafein bulunur. Günde içilecek 8 bardak çay, vücudunuzun ihtiyacı olan kafeini doğal yoldan karşılayarak zinde kalmanıza yardımcı olur.
Teanin ise sadece çayda bulunan bir amino asittir. Çay yapraklarında bulunur ve hem rahatlatır, hem konsantrasyon sağlar. Tein ve teanin, yeşil ve siyah çayda bulunur. Bu iki mucizevi madde, çayın diğer bileşenleriyle birlikte vücudunuzun ve zihninizin canlanmasını sağlar.

Valla ben nerdeyse her hafta kebapları, dürümleri, baklavaları künefeleri götürüyorum ama her gün en az 10 km yürüdüğüm için kilo alma sorunu hiç yaşamadım.

VTR-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Valla ben nerdeyse her hafta kebapları, dürümleri, baklavaları künefeleri götürüyorum ama her gün en az 10 km yürüdüğüm için kilo alma sorunu hiç yaşamadım.

VTR-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam tek mevzu kilo değil zaten bir çok yansıması olabiliyor lakin herkesteki etki seviyesi de farklı oluyor.

Tabii bu yine de şekeri,tuzu vs yararlı yapmıyor. Kesinlikle zararlı.

Çaya ezelden beri bayılırdım ve şekerli içerdim. Sonra şekeri bıraktım ve çay neymiş öğrendim. Bir kere suyun tadı iyi olmayan Bursa (Osmangazi), İstanbul, Denizli, İzmir vs kentlerdeyseniz çay kesinlikle musluk suyu ile yapılmamalı. (Erikli tavsiyedir) 25 dk dan önce bozulmamalı, iyice yatması beklenmeli. Şekersiz ve de limonsuz içilmeli.

Günde en az 10 bardak içiyorum. Fazlası kansızlık yapıyormuş diye duymuştum. Allah muhafaza.

Çay'ın fazlası demir eksikliği yapıyor diye bir yerden duymuştum. Ben günde en az 20 bardak içiyorum. Hele limanda daha fazla içiyorum. Eğer 24 saatlik nöbete denk gelirse rakam 30'a falan çıkıyor.

Kimseyi eleştirmiyorum ama biz Türklerdeki çay çılgınlığı midemi bulandırıyor. Mütemadiyen çay içen insanlar var.

Günde bir bardak sadece öğle yemeğinden hemen sonra.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üst Alt