'Sala' Depremi! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

5c9852980f25442b5cd6563f.jpg

İngiliz ekibi Cardiff City, uçak kazasında hayatını kaybeden Emiliano Sala'nın transferi konusunda 17 milyon Euro'yu ödemeyeceğini FIFA'ya bildirdi.

Devre arası transfer döneminde dünya futbol tarihinin en üzücü olaylarından biri yaşanmıştı. Nantes'tan Cardiff City'e transfer olan Emiliano Sala, uçak kazasında hayatını kaybetmiş ve tüm sevenlerini üzmüştü.
Tüm bu yaşananların ardından Sala'nın bonservisinin ödenip ödenmeyeceği merak konusu olmuştu. Cardiff City, bugün FIFA'ya yaptığı bildirimde Sala için anlaşılan rakam olan 17 milyon Euro'yu ödemeyeceklerini belirttiler.İngiliz kulübünün bu kararının FIFA'dan nasıl bir geri dönüş alacağı merak konusu olurken Nantes'ın bonservis bedeliyle ilgili hukuki hakkını kullanacağı ifade edildi.

sporarena

Boyle bir sey olmaz

Sen adami almak istemesen adam olmeyecekti

Transfer isi hep sigortalattirilarak yapilir. Sigortalatmadilarsa kendi bilecekleri istir. Pasa pasa odeyecekler

Aga tamamda bu mantıkla herşeye bahane bulunur yani sonu yok ki bunun.

Nasil yani?

Empati kurmana yardimci olacaksa bizim takim uzerinden dusunelim. Diyelim ki bizim takimin en onemli ve degerli oyuncusuna (mesela Luyindama'ya) PL'den talip olup 25m euro oneriyorlar. Biz de tarihimizde boyle bir satis yok, oyuncuyu da cok seviyoruz ama hem oyuncunun onunu acmak hem de para kazanmak adina kabul ediyoruz, KAP'a falan bildiriyoruz

Sonra Allah korusun Luyindama transfer olmak icin ucakla giderken Sala'nin yasadiklarini yasiyor. Bu noktada kulubumuz ve taraftarlarimiz ne talep ederdi? Ne talep etseler hakli olurlardi?

Nasil yani?

Empati kurmana yardimci olacaksa bizim takim uzerinden dusunelim. Diyelim ki bizim takimin en onemli ve degerli oyuncusuna (mesela Luyindama'ya) PL'den talip olup 25m euro oneriyorlar. Biz de tarihimizde boyle bir satis yok, oyuncuyu da cok seviyoruz ama hem oyuncunun onunu acmak hem de para kazanmak adina kabul ediyoruz, KAP'a falan bildiriyoruz

Sonra Allah korusun Luyindama transfer olmak icin ucakla giderken Sala'nin yasadiklarini yasiyor. Bu noktada kulubumuz ve taraftarlarimiz ne talep ederdi? Ne talep etseler hakli olurlardi?

Parayı alsınlar veya almasınlar ben ona bişey demedim zaten. Vardır hukuki yönleri illa ki. Ben ''adamı istemeseniz ölmeyecekti'' cümlesine istinaden yazdım onu.

Saçma; sözleşme kurulmuştur ve adam ingiltereye giderken başına gelmiş olan beklenmedik olaydan nantes'i sorumlu tutamazsın.
Çatır çatır ödersin.

Üst Alt