Sala'nın İçinde Bulunduğu Uçak Manş Denizi Üzerinde Kayboldu! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
DxgTCcjWkAINUKm.jpg

Futbol dünyasında büyük bir bir şok yaşanıyor.

Premier Lig takımlarından Cardiff'in rekor transferi Emiliano Sala'yı taşıyan uçakla Manş Denizi üzerinde irtibatın kaybedildiği belirtiliyor.

Arjantinli oyuncu, arkadaşlarıyla vedalaşmak için Nantes'a geri dönmüş ve tekrar Cardiff'e doğru yola çıkmıştı.

Dün akşam 20.00 sıralarında Sala'yı taşıyan uçakla bağlantı koptu. Uçağın saat 21:00'de Cardiff'e inmesi bekleniyordu.

Cardiff'in 17 milyon euroya Nantes'tan transfer ettiği Emiliano Sala'nın dün İngiltere'ye gitmek için bindiği uçakla akşam saatlerinde irtibatın kaybedildiği ve uçaktan henüz haber alınamadığı bildiriliyor.

Fransız polisi, "Arama ve kurtarma çalışmaları, Alderney'in kuzeyinde devam ediyor. Uçakla ilgili takip sinyali 7 saat önce kayboldu. 2 helikopter ve arama botları çalışıyor"

Guernesey Polisi'nden sıcak açıklama: "PA 46 Malibu uçağını arama çalışmaları bu sabah 08:00 itibariyle devam ediyor. Henüz bir ize rastlanmadı. Uçak, Nantes'tan Cardiff'e gidiyordu ve içinde iki kişi vardı."

Cardiff City Başkanı Mehmet Dalman: "Uçağın dün gece radarla tüm bağlantısı kesildi. Sala'nın hayatı hakkında çok endişeliyiz. Uçakla ilgili resmi bir açıklama gelmedikçe bu konuyla ilgili net bir şey söylemem doğru olmaz. Biz de bekliyoruz."

Sala'nın babası Horacio Sala, OLE Gazetesi'ne konuştu: "Kimse beni aramadı. Çaresizim. Sala, Fransa'da tek başına yaşıyordu. Son olarak Pazar günü konuştuk. Transferinden dolayı çok mutluydu. Yaşananları TV'den takip ediyorum."

Manş Denizi Hava Arama Şefi John Fitzgerald: "Emiliano Sala ve uçaktaki diğer iki kişinin hala hayatta olduklarını düşünmüyorum."

Guernsey polisi, 15. saatine girilen aramalarda kayıp uçağa ait olduğu belirlenen herhangi bir cisim bulunamadığını ve bu aşamada uçağın denize çakılması durumunda hayatta kalmaları ihtimalinin çok zayıf olduğunu açıkladı.

Cardiff Başkanı Mehmet Dalman: "Hepimiz çok şaşkınız. Dua ediyoruz. Dünyanın dört bir yanından destek mesajları alıyoruz. Sala için ayarlanan uçağı kulübümüz ayarlamadı. Gerçeğe ulaşana kadar mümkün olan her şeyi yapacağız."

Cardiff City’in Nantes’ten renklerine bağladığı Emiliano Sala’yı taşıyan uçağın radardan çıktığı ve hava kontrol kulesiyle temasının kesildiği açıklandı.

5c46db86ae298b7fc86f2447

Futbol dünyasında büyük bir bir şok yaşanıyor.

Cardiff'in 17 milyon euroya Nantes'tan transfer ettiği Emiliano Sala'nın dün İngiltere'ye gitmek için bindiği uçakla akşam saatlerinde irtibatın kaybedildiği ve uçaktan henüz haber alınamadığı bildiriliyor.

Uçağın radardan kaybolduğu Manş Denizi ortasındaki Guernesey adasındaki Fransız polisi de Sala'nın uçağa bindiğini doğruladı.

Pek ümit yok artık çok kötü birşey. Hava şartları nedeniylemi acaba. O seferi bende 4 kere kullandım tribulans çok oluyor.

Cuma günü Nantes kulübünün en önemli basket oyuncularından Jermaine Marshall apartmanında ölü bulundu.
Şimdi ise salah kayıp.

Üst Alt