# Samed Yeşil | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Samed Yeşil

SCOUT BÖLÜMÜNE KONU ACAMIYORUM - ONDAN BURAYA ACTIM ADMINLER

yesil800-1301396615.jpg

SCOUT BÖLÜMÜNE KONU ACAMIYORUM - ONDAN BURAYA ACTIM ADMINLER

Oynadigi Takim: Bayer Leverkusen U19

Doğum tarihi: 25.05.1994

Doğduğu il: Düsseldorf

Boyut: 1,78

Uyruk: Almanya - Türkiye

Pozisyon: Forvet - Santrafor

Ayak: sag ayak

Piyasa değeri: bilinmiyor (100.000 € ?)

Bu Sezon:

A-Jgd. Bundesliga West Mac: 6 - Gol: 1 - Assist: /

B-Jgd. Bundesliga West Mac: 14 - Gol: 22 - Assist: 2

U17-Avrupa Sampiyonasi 2011 Mac: 1 - Gol: 1 - Assist: /

Hazirlik/Dostluk Maclari: Mac: 11 - Gol: 10 - Assist: 6

Toplam: Mac: 32 - Gol: 34 - Assist: 8

Almanya Milli Takim

Almanya U16 Mac: 2 - Gol: 3

Almanya U17 Mac: 11 - Gol: 10

Muhtemelen kimse tanimiyor bu gurbetçimizi.

Henüz 16 yaşında ve kendinden 2-3 yaş büyüklerinle beraber oynamya basladi.

Almanya'da cok kisi kendisi Almanya'nin en iyi forveti olarak taniyor.

Almanya Milli Takim en büyük yeteneklerinden biri sayilir. Ne yazik ki TÜrkiye Milli Takimi böyle tip oyunculari göremiyor ve görmek istemiyor galiba.

Muhtemelen 17-18 yaş arasi ilk resmi macina cikabilir diye düsünüyorum.

Kisa boylu fakat hizli, teknik ve bitirici bi forvet oyuncusu. Vücudunu iyi kullaniyor kendisi ve rahat oyuncu geciyor. Son vuruşlari oldukca etkili.

Eğer beklendigi gibi iyi bir cikiş yapabilirse Almanya'nin ve belki Avrupa'nin cok iyi forvetlerinden olabilir.

Kendisi bir kac kere izleme firsati bulabildim. Bence takima kazandirilmali forvet adaylarindan biri.

Video bulamadim ama istatistikleri her seyi anlatiyor zaaten.

Kulübe önerebilenler iş başina :)

Cevap: Samed Yesil

Bugun bir gol daha atti, Almanya U-17'de 13. macinda 12. golu oldu. Almanya maci 1-0 kazandi ve Persembe gunu Danimarka ile yari final maci oynayacaklar. Yari finale kalmasi ile Almanya U-17 Dunya Sampiyonasini katilmayi garantiledi. Samed Yesil sari kart cezasi nedeni ile Danimarka'ya karsi forma giyemeyecek.

Bakiyorumda ben buraya yazdikdan sonra hemen ScoutGS'de tanitmis bu oyuncuyu :D

Burayi takip edenler mi var acaba :p saka saka :D

Samed Yeşil (d. 25 Mayıs 1994, Düsseldorf, Almanya), Türk kökenli Alman futbolcu. Bayer Leverkusen'in altyapısında forma giymektedir.

Kariyeri

Yeşil, futbola Bayer Leverkusen'de başladı. 15 yaşındayken U-17 takımında forma giymeye başladı. 2008-09 sezonunda 2 maç forma giyen Yeşil, ikinci maçında oyuna girdikten kısa süre sonra ilk golünü kaydetti. 2009-10 sezonu kendini gösterdiği sezon oldu. 26 maçın 25'inde forma giyen Yeşil, 13 gol kaydederek U-17 takımının en golcü ikinci ismi oldu. Leverkusen, kendi grubunun birincisi olarak finallere kaldı. Finallerdeki 3 maçta da oynayan Yeşil, 1 gol attı. Finalde uzatmalara Eintracht Frankfurt U-17'e uzatmalarda yenilerek Almanya 2.'si oldular.

2010-11 sezonunda U-17 ile 14 maçta forma giydi. 14 maçta 22 gollük çok etkili bir performans gösterdi. Bir hafta dışında her hafta gol kaydetti. Sezon içinde 2 hat-trick, bir kez de bir maçta 4 gol kaydetti. Bu performansı ile U-19 takımına da yükseldi. Takımın en genci olan Yeşil, 6 maçta 1 gol kaydetti. U-19 seviyesinde Almanya Batı grubu birincisi oldular.

Milli takım kariyeri

2010 yılında Almanya U-16 milli takımında oynamaya başladı ve 2 maçta 3 gol kaydetti. Eylül ayında U-17 takımına yükseldi. İkinci maçı olan İtalya maçında ilk golünü kaydetti. 2011 Avrupa 17 Yaş Altı Futbol Şampiyonası'na katılan kadroda yer aldı. Turnuvada bir gol attı.

Kaynak, Du verlässt Facebook ... | Facebook

Nasil oluyorda U-15 icin Turkiye'de, U-16 ve simdide U-17'de Almanya icin oynuyor. Boyle bir futbolcuyu nasil birakirlar.

Bu adami almak lazim. Cok yetenekli. U-17 Maclarini takip eden birisiyim..her macta gol atti neredeyse. Hem Milli Takima bir oyuncu daha kazandirmis oluruz.

Ulan bir adam ancak bu kadar bitebilir. Ben çok ümitliydim bundan. U17 dünya kupası falan dedim efsane olur adam öldü anasını satayım. Liverpool çok yanlış tercihti. Kariyeri bitti gibi

SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt